Dubai je grad koji je poznat po svojo svojoj veličini i raskoši. Naime , svakodnevno do nas dolaze i priče , da moćni Dubai , koji je sav u svjetlima , ima i svoju ” tamniju ” stranu. Prethodni izvještaji su razotkrili postojanje harema i eksploataciju ranjivih mladih djevojaka od strane bogatih arapa , kao i turista koji su došli tu da potroše novac i da se zabave . Danas vam predstavljamo kompilaciju od pet šokantnih otkrića koja će vas zaprepastiti.
1. Radnici podvrgnuti porobljavanju
Uprkos izuzetnom tempu kojim Dubai napreduje, važno je priznati da je čak i bogatim pojedincima na vlasti potrebna posvećena radna snaga koja bi omogućila brzu izgradnju.
Značajno pitanje proizilazi iz uvjerenja bogatih da nisu obavezni da gledaju na radnu snagu kao na građane, što rezultira njihovim životom u žalosnim uslovima i svakodnevnim rizicima.
Za razliku od vladine preporuke da turisti ograniče izlaganje suncu na pet minuta na temperaturama iznad 40 stepeni, fizički radnici izdrže i do 14 sati rada u takvim ekstremnim uslovima. Ovo zanemarivanje njihovog blagostanja rezultira raznim zdravstvenim problemima, nesrećama i nesrećnim smrtnim slučajevima, ali se ovi incidenti efikasno prikrivaju.
U Dubaiju postoji ropstvo, iako je tehnički u granicama zakona. Međutim, pojedinci koji potiču iz nacija kao što su Indija, Pakistan i Kina primorani su da rade prekomjerne sate za slabu nadoknadu.
Nadalje, značajan broj pojedinaca nije u mogućnosti da napusti Dubai zbog prakse oduzimanja pasoša od strane vlade ili korporacija po njihovom dolasku.
2.Trgovina ljudima je ozbiljan problem koji i dalje muči društvo.
Iako postoje strogi propisi u vezi sa alkoholom, drogom i seksualnim aktivnostima, postoje slučajevi u kojima se ova pravila ne provode. Tek kada mlada žena izađe napolje otvorenih ruku, može naići na poteškoće. Međutim, kada se mrak spusti, čitava atmosfera prolazi kroz transformaciju.
Dubai se može pohvaliti naprednom industrijom koja se može pratiti u davna vremena, sa preko 30.000 pojedinaca koji se bave tom profesijom. Ove osobe otvoreno pokazuju svoja tijela i naplaćuju značajnu naknadu od 500 dolara po satu. Ipak, najhitnija zabrinutost leži u činjenici da uticajne ličnosti aktivno podržavaju i profitiraju od ove prakse, dok pitanje trgovine ljudima ostaje javna tajna koju organi za sprovođenje zakona odlučuju da zanemare.
3. Odlaganje velikih količina vode za piće
Zbog svoje pustinjske lokacije, Dubai se oslanja na uvoznu vodu. Obilje bogatstva u gradu dovelo je do nedostatka brige o rasipanju vode za piće.
Ilustracije radi, postoje brojni golf tereni za koje je potrebno oko četiri miliona galona vode svaki dan za potrebe održavanja, isključivo da bi se očuvalo zeleno stanje trave.
Kolaps svega je neminovan kada se iscrpe zalihe nafte.
Stvaranje idiličnog utočišta na udaljenoj lokaciji jednostavan je zadatak, pod uvjetom da vam na raspolaganju stoji obilje “crnog zlata”. Opšte je poznato da se region Bliskog istoka u velikoj meri oslanja na naftu i da ona služi kao jedini temelj njihove ekonomije.
Prema projekcijama, vjerovatno je da će nafta nestati u naredne dvije decenije. Kao rezultat toga, ili će doći do nestašice nafte ili će njena cijena naglo porasti, primoravajući pojedince da pređu na alternativne energetske opcije.
4.Režim koji pokazuje potpuno zanemarivanje ekoloških briga i očuvanja ekologije.
Eksponencijalni rast Dubaija potaknut je korištenjem robovskog rada, što rezultira stalnom pojavom novih kompleksa na dnevnoj bazi. Ogromna količina otpada, uključujući smeće, kanalizaciju i hemijske nusproizvode, koji stvaraju ova gradilišta, preopterećuje postojeću infrastrukturu. Shodno tome, kompanije pribjegavaju odlaganju svog otpada negdje drugdje, često pribjegavajući bacanju u more.
Sputnjik javlja da tajna policija kontaktira pojedince koji se usude da iznesu različita mišljenja koja nisu u skladu sa onima na vlasti u Dubaiju. Ovim pojedincima se postavlja direktan ultimatum: ili ćute ili će se suočiti sa potpunim gubitkom sredstava za život. Nadalje, vrijedno je napomenuti da značajnu većinu, otprilike 80 posto, stanovništva u Dubaiju čine imigranti. U slučaju da stranac izrazi negativna osjećanja, odmah se deportuje.
Postupanje šeika iz Dubaija prema evropskim djevojkama nije samo uznemirujuće, već je i praćeno uznemirujućim narativom. TikTok je nedavno postao platforma na kojoj su se pojavili video snimci, bacajući svjetlo na fenomen o kojem se već neko vrijeme šuti. Prema Daily Hiveu i Slobodnoj Dalmaciji, influenserice navodno dobivaju naknadu da putuju u glavni grad Ujedinjenih Arapskih Emirata i upuštaju se u intimne susrete s nevjerovatno bogatim šeicima u zamjenu za novčane nagrade, raskošni pokloni i raskošan smještaj.
Od 2016. African Insider izvještava o postojanju ovog neobičnog fetiša, a brojne online ispovijesti su lako dostupne za gledanje i čitanje.
Nadalje, dostupni su video snimci koji navodno prikazuju žene koje se koriste kao ljudski toaleti, navodno služeći kao “porta noša” u Dubaiju. Obratite pažnju na ovaj savjet upozorenja, jer mnogi pojedinci izražavaju žaljenje nakon pretraživanja i pregleda ovih konkretnih slika na internetu.