Na početku ljeta vrtove i cvjetnjake često muče lisne uši, što predstavlja veliki izazov. Ako vaši pokušaji s konvencionalnim sprejevima za kućanstvo nisu dali pozitivne rezultate, možda vrijedi razmisliti o nekonvencionalnom pristupu, poput korištenja Coca-Cole.

Iznenađujuće, ovaj poseban sprej pokazao je izvanrednu učinkovitost u učinkovitom upravljanju populacijom lisnih ušiju. Sastojci: Za izradu smjese trebat će vam jedna boca Coca-Cole i tri žlice tekućeg sapuna.

  • Ako koristite manju bocu Coca-Cole, bit će vam dovoljna jedna žlica tekućeg sapuna. priprema: Došlo je do ispuštanja plina. Kako biste spriječili bilo kakve probleme s prskanjem, važno je osloboditi karbonizaciju Coca-Cole protresanjem boce ili prelijevanjem u posudu. Dodatno, preporuča se dodati sapun. Nakon što se karbonizacija rasprši iz Coca-Cole, dodajte tekući sapun u smjesu i dobro izmiješajte. Uključivanje sapuna pomaže u poboljšanju prianjanja otopine na lišće. Što se tiče odabira sapuna, odluka je na vama. Za optimalnu njegu povrća savjetuje se korištenje organskog tekućeg sapuna. Međutim, kada se brinete za ruže ili drugo cvijeće, možete koristiti i standardno sredstvo za čišćenje. Korisnički priručnik: Nakon što su potrebne pripreme dovršene, prenesite otopinu u raspršivač.

Nastavite s primjenom spreja izravno na lisne uši, bez obzira na to jesu li prisutne na ružama, povrću, drveću ili bilo kojem drugom zahvaćenom području. Nema zahtjeva za slabljenjem ili zalijevanjem. Imajte na umu da se sprej ne smije razvodniti. Umjesto toga, pomiješajte Coca-Colu sa sapunom kako biste napravili smrtonosnu smjesu posebno dizajniranu za borbu protiv lisnih uši.

BONUS TEKST :

U današnjem članku vam donosimo nekoliko  metoda žetve mrkve koja maksimizira prianjanje sjemena i potiče rast većih, robusnijih plodova. Inspiracija za ovaj koncept došla je od moje starije rođakinje koja je cijeli svoj život posvetila uzgoju vlastite hrane.

Sada se postavlja pitanje – kako postići isto? Kako bismo osigurali da sjeme ostane netaknuto i da se ne rasprši, razvili smo jednostavnu tehniku ​​koju treba primijeniti tjedan dana prije sjetve mrkve. Sigurnim pričvršćivanjem sjemenki unutar tkanine ili tkanine, učinkovito sprječavamo bilo kakav potencijalni gubitak ili raspršivanje. Kako biste započeli proces klijanja, pažljivo posadite sjeme u vlažnu zemlju koristeći tradicionalnu šiljastu žlicu za sadnju. Ključno je napomenuti da vitalna ulja ostaju inkapsulirana u sjemenu tijekom tog razdoblja i neće niknuti.

Prema mudrosti moje bake, to je proces kojim sjemenke stječu otpornost. Nakon što prođe otprilike 10 dana, možemo izvaditi sjeme iz tla; već su postali debeljuškasti, pozamašni i na rubu nicanja. Započnite stavljanjem sjemenki u za to predviđenu posudu, a zatim dodajte obični krumpirov škrob. Temeljito promiješajte sastojke sve dok se sjemenke više ne lijepe za vaše prste, osiguravajući da budu lako vidljive tijekom procesa sadnje. Ako se tlo čini pretjerano suhim, nastavite sa sadnjom kao i obično, pazeći da prethodno zalijete područje. Međutim, ključno je dopustiti tlu da dovoljno odvodi višak vlage prije nastavka. Nakon toga nastavljamo s ravnomjernim rasporedom sjemenki i stavljamo ih u zemlju. Nakon sjetve obično je potrebno oko 3-5 dana da mrkva sazri.

Važno je suzdržati se od zalijevanja u to vrijeme kako biste spriječili stvaranje zemljine kore koja bi mogla spriječiti klijanje sjemena. Time je sve zaključeno. Neka vam bude bogata žetva! Postoji prastari lijek poznat kao kalijev permanganat ili permanganat koji ima nevjerojatnu moć protiv bolesti i štetnika. Ova izvanredna tvar, sjajna tamnoljubičasta kristalna sol, posjeduje čudesna svojstva. Poznavanje kalijevog permanganata postoji već neko vrijeme, iako se čini da je posljednjih godina zanemareno. Naše su bake bile svjesne njegove upotrebe, no s pojavom kemijskih proizvoda u trgovinama, činilo se da je njegov značaj nestao. Istodobno, postoje slučajevi u kojima je korisnije suzdržati se od istodobnog korištenja svih ovih metoda. Kako biste osigurali zdravlje i vitalnost usjeva mrkve, ključna je zaštita od raznih oblika propadanja, gljivica i bolesti. Tradicionalna metoda za borbu protiv ovih bolesti uključuje tretiranje sadnica razrijeđenom mješavinom kalijevog permanganata nakon drugog stanjivanja.

Na svakih 10 litara vode dodajte 3 grama kalijevog permanganata i ova će otopina biti dovoljna za pokrivanje površine od 3-4 četvorna metra. Nakon što prođu tri tjedna, vrijeme je za ponovno zalijevanje mrkve. Tako će mrkva ostati čista, bez zaraza, bolesti i plijesni. Kako biste spriječili štetnike koji se hrane korijenjem mrkve, preporuča se prvo zalijevati mrkvu svježom, čistom vodom.

To će učinkovito odvratiti neželjene posjetitelje od ulaska u vrt jer neće moći otkriti prisutnost otopine – dovoljna je samo jedna čajna žličica. U nekoliko trenutaka, mrkvina muha ima sposobnost uništiti cijele žetve mrkve. Slično svom srodniku, ovog posebnog kukca privlači miris mrkve i brzo će pobjeći čim ga otkrije. Kako biste spriječili ovu neželjenu prisutnost, preporuča se poprskati gredicu mrkve otopinom koja sadrži crveni ili crni papar, čime se učinkovito prikriva primamljiva aroma. Za zalijevanje gredica s mrkvom pomiješajte 1 žlicu paprike s 10 litara vode. Ova razrijeđena otopina dovoljna je za pokrivanje površine od 10 m².

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here