Određene biljke su priznate po svojim dobrobitima u feng shuiju. Clivia, omiljena sobna biljka poznata po svojim prekrasnim cvjetovima i bujnom, gustom zelenom lišću, obično ima narančaste cvjetove.

Danas dijelimo dodatna saznanja o ovoj vrsti i njezinom uzgoju. Svake godine ova biljka cvjeta, obično u proljeće, a njezini prepoznatljivi cjevasti cvjetovi doprinose njezinoj jedinstvenoj egzotičnoj privlačnosti. Cvjetanje ove biljke služi kao simboličan znak da su pozitivne vijesti na putu u vaš dom. Da bi klivija mogla cvjetati, potrebna joj je odgovarajuća njega.

  • Ova biljka najbolje uspijeva na sjevernoj strani kuće i treba je zaštititi od intenzivne sunčeve svjetlosti. Cvjeta na sobnoj temperaturi, a zimi ne smije biti izložena temperaturama nižim od 10 stupnjeva. Clivia zahtijeva minimalno održavanje i treba je zalijevati samo po potrebi.

Tijekom zimske sezone zalijevanje se obično vrši svakih 20 dana, dok je u proljeće i ljeto potrebno češće zalijevanje. Od ožujka do rujna primjenjuje se tekuće gnojivo, s dodatnom primjenom u veljači kada se počnu formirati cvjetni pupoljci. Nakon završetka razdoblja cvatnje svakog proljeća, mlade klivije se premještaju u veće posude. Razmnožavanje se može postići dijeljenjem većih biljaka, što podrazumijeva odvajanje izdanaka nakon cvatnje, ili korištenjem sjemena.

U domeni istočnjačke filozofije poznate kao feng shui, Clivia zauzima visoko cijenjeno mjesto. Smatra se da ova jedinstvena i cijenjena biljka zrači izuzetnom energijom. Pod utjecajem posebnih feng shui načela, ova se sretna biljka smatra od velikog značaja.

Kliviju treba iznijeti iz spavaće sobe zbog vibrantne energije koju emitiraju njezini cvjetovi, a koja može utjecati na snove i dovesti do nesanice. No, ova biljka izvrstan je izbor za uljepšavanje dnevnog boravka i ureda jer uljepšava ugođaj tih prostora i pomaže u raspršivanju negativnosti. Osim toga, privlačenje prosperiteta u kućanstvo i povećanje obiteljskog blagostanja može se postići doprinosom nekoliko novčića u lonac. Prema Sensi, cvijet koji je prestao cvjetati ili je neočekivano uvenuo može ukazivati ​​na financijske poteškoće, nepovoljne promjene i gubitke vezane uz feng shui.

BONUS TEKST:

Ljekovita svojstva češnjaka odavno su poznata kao snažno prirodno rješenje u borbi protiv prehlada i virusa. Njegovo uključivanje u svakodnevnu rutinu postaje posebno važno tijekom zimskih mjeseci, kada su virusne infekcije najzastupljenije. Opće je poznato da se imunološki sustav oslanja na sposobnost tijela da se zaštiti od vanjskih utjecaja kako bi odbranio bolest. U tom smislu, češnjak (Allium sativum) je moćan saveznik. Ova zeljasta vrsta, prepoznatljiva po podzemnoj lukovici i stabljici koja može narasti do jednog metra, nudi pravu zaštitu.

Srećom, češnjak je u našim krajevima lako dostupan za ishranu tijekom cijele godine. Opsežna znanstvena istraživanja otkrila su da lukovica češnjaka sadrži otprilike 200 moćnih spojeva, iako se cvijet, stabljika i lišće također koriste u kulinarstvu.

Češnjak je bogat esencijalnim nutrijentima, sadrži adenozin, alicin, aminokiseline, dijetalna vlakna, biljne masti, vitamine A, B1 i B2, kao i vitamin C, željezo, enzime, vitalna ulja, jod, kalij, kalcij, selen, sumpora i fosfora. Ovaj prilagodljivi sastojak može se konzumirati sirov ili kuhan, što ga čini izvrsnim dodatkom brojnim jelima, a istovremeno služi i kao prirodni konzervans za sprječavanje kvarenja hrane. Stoljećima je češnjak bio temeljna komponenta brojnih medicinskih formulacija u Kini.

Zauzima značajno mjesto u našim tradicionalnim praksama liječenja, služeći kao holistički lijek za široku lepezu zdravstvenih problema. Češnjak, poznat po svojoj prilagodljivosti, etablirao se kao cijenjena namirnica u tradicionalnoj kuhinji, cijenjen zbog svoje isplativosti i svoje funkcije preventivne zdravstvene pomoći.

  • Javnost ga obično doživljava kao sveobuhvatan lijek, njegujući snažno uvjerenje u njegovu učinkovitost. Kroz povijest, češnjak se preporučivao i koristio kao preventivno i ljekovito sredstvo tijekom izbijanja bolesti poput tifusa, kolere, kuge, dizenterije i gripe. U novije vrijeme, za pojedince koji možda ne cijene okus i aromu svježeg češnjaka, sada se nudi u obliku tableta i kapsula.
Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here