Najbolji teniser sveta je nesumnjivo Novak Đoković. Naime , on je također poznat po tome što nikad ne odustaje , još jednom je pokazao svoju posvećenost tenisu. Simona Halep, veoma cijenjena teniserka našeg vremena, suočila se sa izazovnom situacijom kada joj je ATP prvo izrekao četverogodišnju zabranu takmičenja. Međutim, nakon žalbe na odluku, kazna joj je smanjena na devet mjeseci, što je omogućilo talentovanoj Rumunki da se brzo vrati na teniske terene.
U svjetlu ovih događaja, PTPA, organizacija koju je osnovao Novak Đoković za predstavljanje tenisera, objavila je saopštenje u kojem se ističe da, iako je Simona Halep sada sposobna da se takmiči, PTPA vjeruje da nije izašla kao pobjednica. U skladu sa našim osnovnim principima, PTPA nedvosmisleno podržava sve igrače tokom žalbenog procesa, osiguravajući poštovanje njihovih prava i boreći se za fer i dosljedan antidoping sistem. Iako je Sud za sportsku arbitražu možda smanjio kaznu Simoni Halep sa četiri godine na devet mjeseci, to ne umanjuje hitnu potrebu za sveobuhvatnom reformom nepravednog sistema i zaštitom prava igrača. Simona je već pretrpjela posljedice uslovne osude u trajanju od 17 mjeseci, što je rezultiralo gubitkom čina, novčane nagrade i ugleda. Pretrpjela je nepopravljivu štetu u raznim aspektima svog života. Uprkos njenoj uspješnoj žalbi, ona ne može u potpunosti nadoknaditi gubitke koje je doživjela. Tokom protekle godine, PTPA je aktivno sarađivao sa Simonom i njenim timom, pružajući kontinuiranu podršku za njen povratak u takmičenje. Organizacija ostaje posvećena negovanju saradnje i implementaciji neophodnih poboljšanja kako bi se otklonile značajne slabosti u postojećim procesima. U saopćenju, PTPA je naglasio važnost uspostavljanja pravednijeg i konzistentnijeg sistema koji koristi svim uključenim stranama. Ahmad Nasar, izvršni direktor PTPA, ponovio je na Twitteru da situaciju Simone Halep ne treba gledati kao trijumf. Kao bivša prvoplasirana igračica na WTA listi i šampionka prestižnih turnira poput Rolan Garosa i Vimbldona, pretrpela je značajne gubitke. Iako je olakšanje što je ime Simone Halep očišćeno, nije prikladno označiti to kao pobjedu. Nijedna strana ne može tvrditi da je u ovoj situaciji izašla kao pobjednik.
Nažalost, Simonina suspenzija je zaključena u julu, kako je utvrdio CAS. Međutim, ne vraća izgubljenu godinu i po dana, niti vraća WTA bodove i novčane nagrade turnira. “Postoji li način da se vrijeme vrati unatrag? Odlučni smo da donesemo promjenu”, rekao je Nasar. Poreklom iz Srbije, Novak Đoković je učvrstio svoj status jednog od najvećih svetskih tenisa svih vremena. Njegova izuzetna dostignuća uključuju zapanjujuće 23 Grand Slam pobjede, što ga čini najuspješnijim igračem u ovoj prestižnoj kategoriji. Đokovićevo ime je urezano u istoriju kao osmi igrač koji je osvojio sva četiri grend slem turnira tokom svoje karijere. Ne samo da je istovremeno držao sve četiri titule, već je postigao i ovaj izuzetan podvig na tri različite podloge za igru: tvrdoj, šljaci i travi. Đokovićeva vladavina dominacije proteže se i dalje od Grand Slam turnira. Stigao je do impresivnih 58 finala turnira Masters serije, od kojih je 40 pobjedio. U izvanrednom prikazu veštine i umeća, obezbedio je rekordnih šest Masters titula u 2015.
Štaviše, Đoković je svoje ime urezao u anale istorije tenisa postavši prvi igrač ikada koji je trijumfovao na svih devet Masters turnira, podvigom koji je postignuto pobjedom na Mastersu u Sinsinatiju 2018. Lista priznanja srpskog teniskog maestra nastavlja da raste. Ima zapanjujućih sedam titula u Masters kupu, što je izvanredan podvig koji je još impresivniji činjenicom da je četiri od ovih titula osigurao uzastopno. O Đokovićevoj sportskoj dominaciji svedoči i njegova rekordna zarada na turnirima, koja je najveća u istoriji. Sa ukupno 70 titula iza sebe, ostavio je neizbrisiv trag u sportu. Možda jedno od Đokovićevih najznačajnijih dostignuća je njegovih 400 uzastopnih sedmica bez presedana na vrhu liste, što je svedočanstvo njegove nepokolebljive izvrsnosti i doslednosti bez premca.
Nasleđe Novaka Đokovića kao teniske legende čvrsto je zacementirano u istoriji, a njegova izuzetna dostignuća će nastaviti da inspiriše generacije ambicioznih sportista. Godine 2008. osvojio je olimpijsku bronzu u Pekingu, a kao reprezentativac Srbije stigao je do Dejvis kupa 2010. i Lejver kupa 2018. kao član evropskog tima. Časopis Time dodatno je učvrstio njegovu međunarodnu slavu uvrstivši ga na svoju prestižnu listu “100 najutjecajnijih ljudi na svijetu”. Đoković je tokom svoje karijere stekao mnoštvo atletskih i cenjenih priznanja.