Nedavno je Novak Đoković pokazao svoje vještine na golf terenu, priredivši pravi spektakl! Možda će biti iznenađenje, ali najbolji tenisač svijeta sudjelovao je na all-star egzibicionom golf turniru koji se održao u Rimu. Tijekom cijelog događaja, Đoković je pokazao izvanredan talent zamahujući palicom za golf, ističući svoje raznolike atletske sposobnosti.
Nakon impresivnog nastupa na golf terenu, Novak je dao intervju za organizaciju PTPA u glavnom gradu Italije. U intervjuu je iskreno rekao kako želi pomagati nižerangiranim tenisačima. Nadalje, primijećeno je da su mnogi gledatelji primijetili “žutu magiju” na Novakovoj ruci.
Naime, Đoković je sklopio suradnju s poznatim švicarskim brendom Hublot. Često izlaže razne satove, a nedavno nam je pozornost privukao jedan izrazito osebujan komad iz njegove kolekcije. Model Big Bang Unico Yellow Magic doista je rijetkost, sa samo 250 dostupnih jedinica. Procijenjen na 28.300 dolara, dragocjen je posjed i za kolekcionare i za entuzijaste.
Kućište sata ima veličinu od 42 milimetra i izrađeno je od žute keramike. Globalno poznata kao “žuta magija” zbog svoje karakteristične boje i naziva, stekla je značajna priznanja. Jelena Đoković, Novakova supruga, također ima ukusa za kvalitetne satove. Jednom prilikom nosila je sat “Audemars Piguet Royal Oak Offshore” koji je dio serije koja uključuje žensku verziju s bijelim gumenim remenom. Ovaj poseban sat ukrašen je bijelim detaljima, kao što su krono-gurači, krunica i okvir koji je ukrašen s 32 dijamanta. Prema Instagram nalogu “Watch on the Wrist”, cijena ovog specifičnog modela je 47.000 eura. Nadalje, na stranici se navodi da Novak služi kao brand ambasador ove marke satova, pa ne čudi što i on i Jelena nose svoje satove kad god je to moguće.
BONUS :
Brojne psihičke bolesti kod osoba teško se mogu otkriti, a situaciju dodatno komplicira stalna stigma koja prati posjete psiholozima ili psihijatrima na našim prostorima. Dok se o depresiji često govori u javnim razgovorima, još dvije značajne mentalne bolesti također zaslužuju pozornost.
Dok bipolarni poremećaj i granični poremećaj osobnosti pokazuju preklapajuće osobine i mogu uvelike utjecati na nečiju kvalitetu života, ključno je razumjeti da su to različita stanja mentalnog zdravlja, od kojih svako ima svoje specifične značajke. Sličnost između bipolarnog poremećaja (BD) i graničnog poremećaja osobnosti (BPD) često rezultira nesporazumima.
Sličnosti između ova dva stanja su razlog za to, jer dijele značajne osobine kao što su ozbiljne fluktuacije raspoloženja, pojačana tjeskoba, jake i nepredvidive emocije i impulzivno ponašanje. Bipolarni poremećaj definiran je izmjeničnim fazama manije i depresije, dok se granični poremećaj osobnosti prepoznaje kao zaseban poremećaj osobnosti, koji se obično prikazuje kroz intenzivne emocionalne reakcije, impulzivne radnje i samodestruktivna ponašanja potaknuta određenim okolnostima.
Bipolarni poremećaj je poremećaj raspoloženja obilježen epizodama manije i depresije, koji pogađa mnoge ljude. Vjerojatno se svatko tijekom života suočio s nizom emocija i promjenama raspoloženja. Naši se osjećaji mogu dramatično promijeniti, obuhvaćajući sve, od tuge do sreće, i od slabog raspoloženja do visoke energije. Bitno je prepoznati da su promjene raspoloženja tipične, osobito tijekom stresnih razdoblja.
Razlikovanje bipolarnog poremećaja od graničnog poremećaja osobnosti ključno je za točnu dijagnozu i učinkovito liječenje. Iako oba stanja uključuju ozbiljne promjene raspoloženja, važno je razumjeti razlike između njih. Nažalost, učestalost ovih poremećaja je u porastu, ne samo u našoj zemlji nego iu susjednim regijama, a povremeno se bilježe i slučajevi istodobne pojave.
Bipolarni poremećaj stanje je mentalnog zdravlja obilježeno značajnim fluktuacijama u raspoloženju i razini energije. Ovo stanje, jedan od najčešćih mentalnih poremećaja današnjice, definirano je teškim promjenama raspoloženja. Prethodno nazivana maničnom depresijom, osobe s dijagnosticiranim bipolarnim poremećajem doživljavaju cikluse ekstremnih uspona, koji se nazivaju manične ili hipomanične faze, i dubokih padova, poznatih kao depresivne faze.
U maničnoj fazi, osobe s ovim stanjem obično pokazuju visoku razinu energije, povišeno raspoloženje i osjećaj euforije. S druge strane, tijekom depresivne epizode susreću se sa suprotnim iskustvom, koje karakteriziraju tuga, beznađe, loše raspoloženje i značajno smanjena energija. Moguće je da osoba doživi simptome i manične i depresivne epizode istovremeno, što se naziva mješovita epizoda. Nadalje, oni kojima je dijagnosticiran bipolarni poremećaj također mogu imati intervale stabilnog raspoloženja.
Bipolarni poremećaj može se podijeliti u tri osnovne kategorije. Prvi, Bipolarni I poremećaj, obilježen je maničnim epizodama koje traju više od 7 dana i pokazuju teške simptome koji zahtijevaju hitnu hospitalizaciju, zajedno s depresivnim epizodama koje traju više od dva tjedna i često se događaju. Drugi tip, Bipolarni II poremećaj, uključuje česte depresivne epizode, a umjesto teških maničnih epizoda, osobe s ovim poremećajem prolaze kroz razdoblja hipomanije, koja predstavlja blažu i manje intenzivnu verziju manije.
Ciklotimični poremećaj ili ciklotimija definiran je pojavom ponavljajućih hipomaničnih i depresivnih epizoda. Te su epizode obično blaže i obično traju kraće. S druge strane, granični poremećaj osobnosti obilježen je trajnim obrascima jakih i nestabilnih emocija, povećanom emocionalnom osjetljivošću, niskom samopouzdanjem i značajnim poteškoćama u upravljanju emocijama, negativnim misaonim obrascima i impulzivnim ponašanjem.
Pojedinci kojima je dijagnosticiran granični poremećaj osobnosti često gledaju i kategoriziraju svaki aspekt života i svojih odnosa na izrazito polariziran način. Skloni su vidjeti situacije kao potpuno crne ili potpuno bijele, potpuno dobre ili potpuno loše. Ova trajna promjena između ovih krajnosti rezultira brzim promjenama u tome kako oni percipiraju svijet i ljude u njemu, što u konačnici dovodi do kaotičnih, nepredvidivih i nestabilnih odnosa.