Oglasi - Advertisement

U novije vrijeme sve veći broj ljudi vodi računa o  svojim prehrambenim navikama kako bi poboljšali svoj izgled i opću dobrobit. Unatoč tome, ostaje ograničena svijest o utjecaju koji naša konzumacija hrane ima na zdravlje mozga i njegovo optimalno funkcioniranje.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Jeste li svjesni da konzumiranje nezdravog doručka ili potpuno izostavljanje jutarnjeg obroka može negativno utjecati na zdravlje mozga? Uključivanje u aktivnosti s više zadataka, kao što je telefonski razgovor tijekom vožnje, pušenje, pijenje i stalno doživljavanje stresa, može na sličan način štetno utjecati na dobrobit pojedinca. Kako bi se podržala optimalna funkcija mozga, bitno je u prehranu uključiti hranjivu hranu s niskim udjelom masnoće.

Srećom, nije potrebno u potpunosti izbaciti slatkiše iz prehrane, što je doista pozitivan podatak. Kao što je primijetio Alexandru Vladu Ciurea, iskusni neurokirurg s više od pedeset godina iskustva, mozak ima afinitet prema čokoladi, treba mu hidratacija i, što je najvažnije, živi u sreći. Ovaj istaknuti pojedinac imao je izvanrednu karijeru, prešavši od profesora i cijenjenog liječnika do ravnatelja hitne pomoći i vještog neurokirurga, tijekom koje je izvršio nevjerojatnih ukupno 23 000 složenih operacija mozga.

Najmlađa osoba kojoj je prisustvovao bila je stara samo 48 sati. Posjedujući neusporedivo razumijevanje, on identificira naša štetna ponašanja kao temeljni izvor bolesti mozga. Dugoročno gledano, pretjerana dnevna izloženost tabletima, telefonima ili televiziji možda neće biti korisna za vaš mozak.

U suvremenom društvu primarnim sredstvom komunikacije uglavnom dominiraju društveni mediji, što je ozbiljan propust koji zaslužuje pozornost. Naša je priroda temeljno usmjerena na život u zajednici, a ne na samotnu izolaciju.


Postizanje zdravog mozga je dostižan cilj koji je nadohvat ruke svim pojedincima. Kako biste svoj dan započeli pozitivno, preporučljivo je ustati ranije nego inače, dopustiti si otvoriti prozor i duboko udahnuti osvježavajući zrak. Upuštanje u nekoliko jednostavnih vježbi i hidratacija s dvije čaše vode sobne temperature dodatno poboljšava ovu jutarnju rutinu. Ustajanje što je ranije moguće nudi priliku za prihvaćanje revitalizirajuće svježine na otvorenom, postavljajući blagotvoran ton za dan koji je pred nama.

Dvije čaše vode nužno je unijeti u svoju dnevnu rutinu jer prva čaša pokreće probavni proces, dok sljedeća čaša pomlađuje cijeli organizam. Neurokirurzi objašnjavaju da, jednostavno rečeno, ova praksa pomaže u buđenju iz sna. Tijekom sna, mozak ostaje uključen, marljivo podupirući unutarnje organe tijela i ispunjavajući brojne druge vitalne funkcije. Nadalje, ako pojedinac utone u san dok razmišlja o zbunjujućem pitanju bez odgovora, vjerojatno će se sljedećeg jutra probuditi s dostupnim rješenjem.

Nakon buđenja, mozak uspostavlja veze između misli, procjena i sjećanja, što kulminira u razrješenju do sljedećeg dana. Profesor Ciurea tvrdi da je borba protiv nesanice uzaludna vježba; umjesto toga, postizanje mirnog noćnog sna je odgovor. Štetni učinci pušenja na mozak usporedivi su s onima koje pušenje ima na srce. Preporučljivo je odvojiti vrijeme za doručak na miran način. Treba se suzdržati od žurbe s doručkom ili konzumiranja dok se bavite drugim aktivnostima. Profesor ističe važnost uživanja u doručku u mirnom okruženju, cijeneći svaki zalogaj bez ometanja ili prekida.

Uspostavljanje mirnog okruženja omogućuje vašem mozgu da u potpunosti cijeni iskustvo. Za optimalno funkcioniranje tijekom dana, vaše tijelo treba energiju i esencijalne hranjive tvari ujutro; ovaj faktor je presudan i ne treba ga zanemariti. Mozak je sklon odbacivanju masti i mesa. Neurokirurg savjetuje da ne ugrožavate kvalitetu mesa ako je ono dio vaše prehrane. Iako mozak ne treba meso, može izvući koristi iz malih količina koje pomažu u održavanju tijela. Odabir niskokaloričnih mesa, poput puretine i ribe, predstavlja najpovoljniju opciju za poboljšanje cjelokupnog zdravlja. Također je važno prepoznati da mozak ne voli mast ili sol.

Unatoč tome, malo je vjerojatno da će povremeno uzimanje ovih tvari, kao što je nakon blagdanske sezone, imati štetne učinke. Nadalje, dnevna konzumacija masti može negativno utjecati na mozak i druge bitne organe. Što mislite o uživanju u slatkim slasticama? Prehrambeni proizvod s visokim udjelom šećera možda se neće smatrati zdravim jer nije sva slatka hrana klasificirana u ovu kategoriju. Neurokirurzi pokazuju da mozak ima snažnu sklonost tamnoj, prirodnoj čokoladi, vrućem, prirodnom kakau ili visokokvalitetnom medu.

Održavanje zdrave prehrane zahtijeva dobro zaokruženu večeru. Izazov potpunog utaživanja gladi povećava se navečer, jer nije moguće napuniti želudac do krajnjeg kapaciteta. Neophodno je njegovati sposobnost prepoznavanja kada treba prestati s konzumacijom, postizanjem stanja sitosti. Preporuča se primarno piti običnu vodu, povremeno piti voćne sokove i izbjegavati gazirana pića. Mozak radi na svojoj vršnoj razini aktivnosti tijekom dva različita intervala: od 10:00 do 12:00 i od 16:00 do 18:00. Ako nastupi umor, može se razmisliti o ponudi kave, iako ju je oprezno konzumirati polako.

POKLANJAMO TI KNJIGU BESPLATNO!

Upiši svoj email i preuzmi knjigu "Astrologija nije bauk"! Zaviri u tajanstveni svijet zvijezda i otkrij kako zvjezdana magija može promijeniti tvoj pogled na sebe i svijet oko tebe!

Jedan klik te dijeli od tvoje knjige i novih spoznaja!

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here