Oglasi - Advertisement

Tijekom prošle godine svi su primijetili globalni fenomen značajne inflacije. Rast cijena primjetan je u raznim aspektima života, no ipak postoje pojedinci koji odluče nagomilati dugove, držeći se nade u svjetliju budućnost.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Usred neposredne ekonomske krize u Sjedinjenim Državama, Jeff Bezos, drugi najbogatiji pojedinac na svijetu, oglasio je uzbunu, pozivajući i pojedince i tvrtke da očuvaju svoju financijsku dobrobit uspostavljanjem novčanih rezervi. Bezos, oštroumno uočavajući pokazatelje nadolazeće recesije, naglasio je važnost spremnosti pred potencijalnim katastrofalnim ishodima.

Ukazao je na rasprostranjena otpuštanja koja se događaju u više sektora kao potkrepljujući dokaz, ponavljajući svoje uvjerenje da je pad tržišta neizbježan. S obzirom na očekivano pogoršanje gospodarstva, ključno je poslušati Bezosovo upozorenje. U poruci američkim kućanstvima, Bezos je preporučio odgodu kupnje stvari poput televizora, hladnjaka i novih automobila. Bezos je pozvao vlasnike malih tvrtki da prioritet daju akumulaciji novčanih rezervi umjesto ulaganja u novu opremu, naglašavajući važnost izbjegavanja rizika i usvajanja načina razmišljanja koji se nada najboljem, ali se priprema za najgore. Slijedeći korake svog prethodnika Bezosa, sadašnji izvršni direktor Amazona, Andy Jesse, izrazio je sličnu zabrinutost zbog potencijalnog gospodarskog pada.

Kao odgovor na potencijalne izazove koje donosi gospodarska klima, Amazon provodi mjere za smanjenje troškova, smanjenje potrošnje i ograničavanje zapošljavanja u određenim ulogama. To je u skladu s upozorenjima uglednih investitora, rukovoditelja, akademika i analitičara koji su naglasili stalne napore Federalnih rezervi u borbi protiv rastuće inflacije.

Nedavni podaci Monda otkrili su da je inflacija dosegnula najvišu razinu u 40 godina, 9,1 posto u lipnju i 7,7 posto u listopadu. “Ekonomski pokazatelji ukazuju na potrebu da se pripremimo za teška vremena”, rekao je Bezos tijekom intervjua sa Solomonom, koji je snimljen i popraćen njegovim komentarima. Solomon, čelnik ugledne financijske institucije na Wall Streetu, naglasio je važnost da poslovni čelnici i investitori prepoznaju rastuće rizike i izvrše odgovarajuće pripreme.

Ova izjava uslijedila je nakon objave tvrtke o tromjesečnoj zaradi koja je premašila očekivanja na Wall Streetu. Međutim, Solomon je također izrazio zabrinutost zbog moguće recesije zbog stalno visoke inflacije i agresivnog povećanja kamatnih stopa Federalnih rezervi s ciljem obuzdavanja cijena. “Očekujem povećanu volatilnost u budućnosti”, primijetio je Solomon.

  • Iako nije točno reći da trenutno prolazimo kroz ozbiljnu gospodarsku krizu, vrlo je vjerojatno da će Sjedinjene Države ući u razdoblje recesije s obzirom na niz potencijalnih ishoda. Kako bi ublažila učinke inflatornog pritiska, Federalne rezerve su odmah provele mjere poput povećanja kamatnih stopa kako bi spriječile gospodarsku ekspanziju. Predviđa se da će ove stope premašiti 5% po prvi put od 2007. Posljedično, američki potrošači i poduzeća mogu se susresti s poteškoćama koje proizlaze iz povišenih cijena, eskalacije troškova posudbe i usporavanja gospodarstva.
Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here