Oglasi - Advertisement

Postoji uobičajena izreka da ono što jedna osoba smatra blagom može druga osoba smatrati prokletstvom. Danas predstavljamo konkretan primjer ove ideje, fokusirajući se na role iskorištenog toaletnog papira koje svi bacamo.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa
  • Ako u ovim hladnim danima imate vrt ili balkon, evo jednog korisnog savjeta koji bi vas mogao zanimati. Jeste li razmišljali koliko prazne role toaletnog papira mogu biti korisne? Katie McGinn, koja voli cvijeće, biljke i vrtlarstvo, također daje prioritet štedljivosti u svim područjima svog života. Kako napominje Lijepa i sretna, izbjegava kupnju skupih sadnica i radije ih sama uzgaja prije dolaska proljeća.

Umjesto kupnje posuda za cvijeće, razmislite o prenamjeni rola toaletnog papira, koje su izvrsna biorazgradiva alternativa za sadnju. Da biste ih pripremili, na jednom kraju svake rolice napravite četiri proreza duljine otprilike 2 cm. Zatim te trake istovremeno preklopite na pola kako biste napravili malo “dno”, pretvarajući roladu u mini pladanj. Rahlite tlo i umiješajte malo pijeska kako biste ga pripremili, a zatim napunite svaki valjak do otprilike dvije trećine.


Stavite jednu ili dvije sjemenke u svaki kolut, s prikladnim opcijama uključujući cinije, kozmos, zelenu zelenu zelenu crvenu repu ili zelenu salatu. Nježno zalijevajte, a kada vidite nove klice, možete izravno umetnuti valjke u tlo. Ova metoda je korisna jer smanjuje šanse za oštećenje osjetljivih sadnica! Uz malo truda i manja ulaganja, vaš vrt ovog proljeća može postići svoj najbolji izgled.

BONUS TEKST:

Mlada majka porijeklom iz druge zemlje koja sada živi u Švicarskoj podijelila je svoja saznanja o odgoju djeteta u ovoj zemlji. Autentičnu bit roditeljstva u inozemstvu mogu u potpunosti cijeniti oni koji su to proživjeli. Jedna takva osoba je mlada žena koja se odlučila preseliti iz Amerike u Švicarsku. Ona je na sajtu “Expat” prenela svoje viđenje toga šta znači biti roditelj u zemlji koja je značajna destinacija za mnoge Srbe koji traže nove prilike i novi početak.

Moja odluka da se preselim u Švicarsku 2013. u skladu je s prethodnim preseljenjem mog supruga prije dvije godine. Dobio je ponudu za posao od velike tvrtke za preradu hrane u Švicarskoj. Njegovo francusko državljanstvo olakšalo je prijelaz, jer je francuski glavni jezik koji se govori u ovoj regiji. Mislio sam da bi iskustvo drugačijeg životnog stila bilo korisno i osjećao sam se umireno znajući da se uvijek mogu vratiti ako stvari ne budu u redu.

U početku se to činilo kao razdoblje blaženstva. Otkrio sam nova mjesta, kušao nepoznatu hranu i susreo razne ljude. Cijelo putovanje je bilo uzbudljivo. Međutim, ubrzo sam shvatio da prilagodba na potpuno drugačiji način života dolazi s nizom prednosti i poteškoća. Kad smo suprug i ja našli posao i napredovali u studiju, sve se brzo promijenilo. Ono što je prvobitno planirano kao dvogodišnji boravak neočekivano se pretvorilo u četiri godine. Tada se usred živahne gomile pojavilo divno iznenađenje: beba.

Nakon što je otkrio moju trudnoću, moj je suprug usklađivao nastavu s punim radnim vremenom, što mi je otežavalo povratak na posao u SAD-u. Trebali smo biti bolje pripremljeni za ono što nas čeka. Standardno zdravstveno osiguranje, koje košta oko 300 eura mjesečno, pokriva sve troškove povezane s trudnoćom i porodom. Ovo pokriće vrijedi od 13. tjedna trudnoće do poroda, a produžuje se za dodatnih osam tjedana nakon rođenja djeteta. Nisam imao nikakve dodatne troškove za medicinske preglede ili porod; jedini trošak koji sam imala bili su prenatalni vitamini koje sam uzimala tijekom cijele trudnoće.

U Švicarskoj je niz obiteljskih usluga dostupan majkama bez naknade. Sudjelovala sam u događaju otvorenih vrata koji je organizirao kolektiv mama koje ostaju kod kuće i njihove djece u igraonici. Istraživanja pokazuju da značajan broj majki koje ostaju kod kuće često doživljavaju osjećaj izoliranosti i depresije. Za zaposlene majke u Švicarskoj odgoj djeteta predstavlja jedinstven izazov.

Nacija podržava tradicionalne vrijednosti i nudi minimalnu podršku pojedincima koji nastoje uskladiti posao i majčinstvo. Osigurati dadilju je ključno, no često se pokaže teškim pothvatom. Nepostojanje obveznog vrtića stvara nedovoljnu dostupnost za svu djecu, što dodatno usložnjava problem. U nekim slučajevima liste čekanja mogu trajati i nekoliko godina.

PREUZMITE BESPLATNO!

SAMO ZA NAŠE ČITATELJE!

Unesite svoj e-mail kako biste dobili BESPLATNU KNJIGU "Bogati otac, siromašni otac". Otkrijte jednostavne korake za postizanje finansijske slobode i izgradnju budućnosti o kojoj ste oduvijek sanjali! 😎

Preuzmite knjigu jednim klikom!

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here