Oglasi - Advertisement

Naši preci imali su čvrsta uvjerenja u vezi s određenim predmetima u našim domovima za koje su vjerovali da mogu izazvati siromaštvo i nevolju.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

U sljedećem članku predstavljamo sažetu raspravu o ovim predmetima i sugeriramo da njihovo uklanjanje iz vašeg doma može potaknuti pozitivnu energiju, a time i olakšati…

Prema folkloru, postoje određeni predmeti koji se ne bi smjeli poklanjati drugima. Ta su uvjerenja opstala unutar naše kulture, prenoseći se s jedne generacije na drugu. Čak iu suvremenom društvu, stariji pojedinci nepokolebljivo podržavaju ta uvjerenja i nastoje ih primijeniti, a nekoliko od ovih pojmova povezano je s tradicijom darivanja.
Čin davanja darova služi kao važan iskaz poštovanja; usprkos tome, tradicionalna vjerovanja sugeriraju da se treba suzdržati od određenih darova zbog njihove povezanosti s nesrećom i tugom. Tekst koji slijedi predstavlja kompilaciju predmeta koji se smatraju neprikladnim za darivanje u skladu s ovim običajnim vjerovanjima. Predmeti s oštrim rubovima, uključujući noževe, britve, igle i slične predmete, nikada se ne poklanjaju dragim osobama.

Unutar naše zajednice priznaje se da razmjena određenih predmeta tijekom vremena može dovesti do nesloge i puknutih odnosa. Darovi ogledala i posuđa obično se ne savjetuju jer se smatra da sadrže zarobljenu magiju. Osim toga, vjeruje se da prihvaćanje ogledala na dar donosi nesreću primatelju. Što se tiče stolnog posuđa, ono se može prezentirati samo ako je popraćeno novčićem za svaki komad, što proizlazi iz uvjerenja da posude za molitvu mogu dovesti do financijskih poteškoća.

Kako bismo spriječili nesuglasice i potencijalne poremećaje u našim odnosima s primateljima, mudro je suzdržati se od darivanja satova ili upaljača. Prastaro vjerovanje kaže da kada žena kupi sat za muškarca, ili obrnuto, to označava početak odbrojavanja koje vodi do njihovog konačnog razdvajanja. Uz to, kineski filozofi tvrde da primanje sata u ležećem položaju simbolizira početak odbrojavanja do smrti.

Uvriježeno je mišljenje da rupčići i šalovi imaju sposobnost privući lošu sreću i nepoželjne osobe u živote svojih primatelja. Iako bi se biseri u početku mogli činiti izvrsnom opcijom za dar, postoji rašireno mišljenje da darivanje bisera može rezultirati bolešću i nesrećom za kućanstvo. Ova vjerovanja, ukorijenjena u simbolici tuge povezana sa siročadi i udovicama, naglašavaju negativne konotacije koje okružuju darivanje bisera. Dok se tradicionalni novčani darovi obično obeshrabruju, praksa nuđenja darovnih kartica koje sadrže novčanu vrijednost postala je popularna, omogućujući primatelju da odabere artikl po svojoj želji iz određene trgovine.

Cvijeće je najzastupljeniji izbor poklona za žene i prikladno je za brojne prigode; bez obzira na to, način na koji su predstavljeni zahtijeva pažljivo razmatranje. Tradicionalno se daje neparan broj cvjetova, jer su parni brojevi povezani s pogrebnim okolnostima. Međutim, ova se smjernica ne odnosi na manje cvjetne aranžmane.

Preporučljivo je suzdržati se od predstavljanja hortenzija, krizantema i ljiljana, jer su te sorte na sličan način povezane s počastima postavljenim na grobljima. Iz istog razloga, također treba izbjegavati kupnju ili darivanje umjetnog cvijeća. Osim toga, smatra se da različite boje cvijeća prenose različita značenja; na primjer, crvena simbolizira ljubav, bijela predstavlja nevinost, a žuta označava ljubomoru, između ostalih tumačenja.

DOPUNSKI TEKST

Sve veća vidljivost mikroplastike je evidentna; međutim, istraživači nastavljaju istraživati ​​veličinu njihovih štetnih učinaka na zdravlje. Nedavno istraživanje koje je uključivalo miševe pokazalo je da se ove male plastične čestice mogu prenijeti s majke na njezine mlade u razvoju, ostajući vidljive čak i postnatalno. Ranija istraživanja pokazala su da mikro- i nanoplastika (MNP), koja je manja od zrna pijeska, ima sposobnost prodiranja u placentu.

Nedavne studije pokazuju da te sitne plastične čestice mogu ostati unutar fetusa miševa u razvoju najmanje dva tjedna nakon rođenja, što dokazuju prikupljeni podaci. Istraživači sa Sveučilišta Rutgers otkrili su mikroplastiku u plućima, srcu, jetri, bubrezima i mozgu neonatalnih miševa nakon udisanja poliamida-12 (PA-12), specifičnog oblika najlona, ​​od strane njihovih trudnih majki.

Iako je moguće zamisliti da su se određeni fragmenti mogli prenijeti majčinim mlijekom nakon rođenja, samo otkrivanje tih čestica tijekom vitalnih ranih razvojnih faza izaziva veliku zabrinutost. “Postojanje plastike u jetri štetno je za sve pojedince. Nakon što smo utvrdili njezinu prisutnost u više organa, naš daljnji cilj je shvatiti temeljne uzroke ove pojave i njezine potencijalne implikacije”, navodi Phoebe Stapleton, izvanredna profesorica farmakologije i toksikologije na Sveučilištu Rutgers.

POKLANJAMO TI KNJIGU BESPLATNO!

Upiši svoj email i preuzmi knjigu "Astrologija nije bauk"! Zaviri u tajanstveni svijet zvijezda i otkrij kako zvjezdana magija može promijeniti tvoj pogled na sebe i svijet oko tebe!

Jedan klik te dijeli od tvoje knjige i novih spoznaja!

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here