Kifla je omiljeno pecivo skoro svake osobe, bilo da je u slatkom ili slanom obliku . Ova poslastica izrađena je od nježnog tijesta u koje se dodaju slani ili slatki nadjevi. Posebno su djeca oduševljena kiflicama , naročito onim domaćim. U nastavku današnjeg članka vam donosimo recept za odlične mekane kifle.

Priprema počinje pravljenjem tijesta koje se sastoji od mješavine sastojaka kao što su brašno, jaja, maslinovo ulje, kvasac i mlijeko.
Nakon što je tijesto pripremljeno, razvalja se valjkom za tijesto i oblikuje u kružni oblik prije nego što se podijeli na šest do osam jednakih dijelova. Svaki dio se zatim puni raznim nadjevima, zatim zarola i uvija. Završni korak uključuje stavljanje upletenih komada u posudu za pečenje i njihovo pečenje u pećnici.
Važno je napomenuti da su kiflice klasificirane kao posebna vrsta kolača, odvojena od prethodno navedenih. Punjenja za kiflu mogu varirati od slanih do slatkih; slane opcije mogu uključivati kombinacije poput jaja sa sirom, šunkom i sličnim sastojcima, dok slatke nadjeve mogu sadržavati džem, vrhnje, šećer, zašećereni mak i ostalo.
Danas vam predstavljamo recept za varijantu bez kvasca. Ove brze kiflice služe kao praktičan i brz izbor prilikom ugošćavanja gostiju ili kada se pojavi želja za nečim slatkim. Nema zahtjeva da se tijesto digne ili da odstoji u hladnjaku. Zapravo, mogu se napraviti za manje od sat vremena i mogu se pohvaliti iznimno divnim okusom, popraćenim hrskavom i aromatičnom teksturom koja će vas natjerati da čeznete za još. Njihova je slast tolika da će se bez muke otopiti u ustima.
Potrebni elementi su navedeni na sljedeći način: Ukupno je potrebno 550 grama brašna. Dodatno, potrebna količina masti je 250 grama.
Za jednu šalicu mlijeka potrebno je odmjeriti dva decilitra (dl) mlijeka. Dodatno, potrebne su dvije mjerice šećera.
Količina sode bikarbone jednaka jednoj žličici. Pekmez namijenjen za punjenje.
Priprema:
Pomiješajte sve sastojke u zdjeli i nastavite mijesiti smjesu dok ne dobijete glatko tijesto. Ako je potrebno, dodajte malu količinu dodatnog brašna. Pravilno gnječenje ključno je za postizanje uspješnog rezultata. Nakon što se postigne željena gustoća, preporučljivo je tijesto odmah podijeliti na šest jednakih dijelova.
Za izradu kiflica, početni korak uključuje izduživanje svakog komada tijesta. Nakon toga razdijelite duguljasto tijesto na osam jednakih dijelova. Nakon toga obilato namažite džemom svaki dio tijesta. Na kraju svaki dio zarolajte u čvrstu roladu.
Pleh obložiti papirom za pečenje i na njega redati kiflice. Zagrijte pećnicu na 180 stupnjeva i pecite kiflice pazeći da ne porumene. Za divan i aromatičan užitak, uzmite tople, svježe pečene kiflice i premažite ih mješavinom šećera u prahu i vanilin šećera.