Nakon teške borbe s bakterijom koja je rezultirala teškim zdravstvenim problemima, Ahmed Orahovčić, dosadašnji natjecatelj “Zvezda Granda”, trijumfalno se vratio u medijsku industriju.

Zbog nesnosnih bolova koje je proživljavao posljednjih mjeseci, pjevač je donio tešku odluku da prekine svoju pjevačku karijeru. Intenzitet boli je u jednom trenutku bio toliko jak da je ostao prikovan za krevet i oslanjao se na invalidska kolica. Međutim, poduzeo je korake za rješavanje problema i trenutno je podvrgnut liječenju koje je rezultiralo smanjenjem boli.

Iako pjevač priznaje da još ima napretka u njegovom oporavku, on posebno spominje intenzivnu nelagodu u donjem dijelu leđa, osobito tijekom dugih putovanja ili tijekom vožnje. Iskreno priznaje da povremeni napadi jakih bolova u kralježnici i dalje traju. Pjevač izražava zahvalnost što je mogao raditi na njegovom stanju i napominje da se zbog toga bol postupno smanjila.

U nedavnom intervjuu za medije, Ahmed je hrabro podijelio svoju stalnu bitku protiv bolesti, iskreno priznajući početni simptom koji doživljava kada njegovo tijelo doživi bilo kakve promjene. U periodu od 2-3 mjeseca doživio sam razne smetnje i poteškoće. Zatim, početkom ljeta 2020., utvrđeno je da sam hranom unio bakterije, što je dovelo do teških komplikacija. Počeo sam gubiti na težini i imao sam poteškoća s konzumiranjem hrane i pića. Osim toga, tjelesna temperatura mi je porasla iznad 40 stupnjeva. Unatoč mojim naporima, nisam se mogao pomaknuti i ostao sam u invalidskim kolicima zbog neobuzdanog širenja štetnih mikroorganizama.

Ovo je nedavno podijeljeno s medijima. Čak i usprkos teškoj bolesti, pjevač je ostao pun nade i nesvjestan težine, a podrška obitelji bila je najvažnija za njegov uspješan oporavak nakon višemjesečne borbe. Prije godinu dana bakterija je nestala iz mog tijela, što je rezultiralo potpunim oporavkom.

Tijekom tog vremena došao sam do duboke spoznaje da život treba prigrliti i cijeniti, jer se nepredviđene okolnosti mogu pojaviti u trenutku. Nepokolebljiva podrška mojih voljenih služila je kao stalni podsjetnik na ovu istinu.

BONUS TEKST:

Bez znanja mnogih, ljuske luka sadrže vrijedne hranjive tvari koje igraju ključnu ulogu u rastu i dobrobiti biljaka. Ove se kožice mogu pohvaliti bogatstvom minerala, osobito sumpora i kalija, koji su vitalni za cjelokupno zdravlje i vitalnost biljaka. Sumpor, nezamjenjiv element za proizvodnju klorofila i sintezu proteina, radi ruku pod ruku s kalijem koji podržava brojne fiziološke procese u biljkama.

Sastavljanje skupa ljuski luka: Kako biste se klonili pesticida, preporuča se odabrati organski luk i posebno se odlučiti za vanjske slojeve. Donesite infuziju kuhati. Stavite ljuske luka u zdjelu napunjenu vodom i ostavite ih da se namaču cijeli dan. Filtriranje napitka je sljedeći korak.

Nakon što je proces namakanja završen, potrebno je procijediti tekućinu kako bi se odvojila od krutih čestica. Prilikom korištenja, savjetuje se razrijediti tvar. Da biste napravili mješavinu vode, ljuske luka i svježe vode, pomiješajte ih u omjeru 1 dijela ljuske luka na 10 dijelova svježe vode. Kako bi se poboljšao rast orhideje, preporuča se koristiti otopinu dobivenu od ljuski luka. Učestalost i vrijeme primjene: Primjenjujte na mjesečnoj bazi ili kada orhideja aktivno raste.

Način primjene: Razrijeđenu smjesu nježno nanesite na podlogu orhideje, pazeći da ne dođe u kontakt s listovima i cvjetovima. Imajte na umu: pažljivo pratite orhideju za bilo kakve negativne reakcije i napravite potrebne prilagodbe koncentracije ili učestalosti. Prednosti korištenja vode od luka za njegu kože su brojne. Prvo, uključivanjem u svoju rutinu osiguravate da vaša koža dobije hranjivu dozu esencijalnih hranjivih tvari. Osim toga, odabir vode od luka nije samo koristan za vašu kožu, već i za okoliš, jer pomaže u smanjenju otpada.

Štoviše, korištenje vode od luka je isplativa alternativa kupnji skupih komercijalnih proizvoda za njegu kože. Poticanje rasta je značajna korist, budući da ima sposobnost ojačati korijenje, poboljšati lišće i povećati obilje cvjetova. Međutim, važno je biti svjestan mogućih rizika i poduzeti potrebne mjere opreza. Važno je biti oprezan s potencijalnim rizicima povezanim s pretjeranom gnojidbom. Savjetuje se pridržavati se preporučenih smjernica u vezi s razrjeđivanjem i učestalošću uporabe kako bi se osigurali optimalni rezultati. Privlačenje štetočina česta je pojava kada je u pitanju aroma koju ispušta luk. Neophodno je provoditi redovite preglede kako bi se otkrile potencijalne infekcije. Evo nekoliko dodatnih prijedloga koje morate imati na umu kada se brinete za svoje orhideje:

Većina orhideja cvjeta kada su izložene jakom, neizravnom svjetlu i kada se drže u okruženjima s dosljednim razinama temperature. Moraju se uzeti u obzir potrebe biljaka za zalijevanjem i vlagom. Kako biste spriječili prekomjerno zalijevanje, važno je suzdržati se od pretjeranog zalijevanja. Orhideje uspijevaju u okruženjima s visokom vlagom i treba ih zalijevati tek kada se gornji sloj zemlje osuši.

Osim toga, preporučuje se presađivanje orhideja svakih nekoliko godina pomoću odgovarajuće mješavine za sadnju orhideja. Zaključno, treba naučiti ispravne tehnike njege orhideja u njihovom prirodnom okruženju. Korištenje vode u procesu ljuštenja luka služi kao jasna ilustracija prirodnih metoda njege biljaka. Ova tehnika ne samo da nudi hranjivu zamjenu za kemijska gnojiva, već također promiče usvajanje održivih vrtlarskih praksi. Prihvaćanjem ovog organskog pristupa, vrtlari mogu svojim orhidejama pružiti podršku na način koji je ekološki svjestan i ekonomski isplativ. Uobičajeni upiti u vezi s vodom od kore od luka Orhideje često se rješavaju u sljedećem odjeljku s često postavljanim pitanjima. Mogu li sve vrste orhideja uspijevati u ovom okruženju? U većini slučajeva da, ali važno je pomno promatrati reakciju svake pojedine biljke.

Za optimalnu kvalitetu preporuča se koristiti plodove dok su još svježi. Ako se ohladi, može se čuvati tjedan dana. Postoje li određene vrste orhideja na kojima se ne smije koristiti? Važno je uzeti u obzir da pojedinci mogu imati različite prehrambene potrebe ili osjetljivosti. Može li se kombinirati s drugim organskim gnojivima? Apsolutno, ali budite oprezni s pretjeranim gnojenjem. Ako vaša orhideja pokaže negativan odgovor, odmah prekinite s upotrebom i prijeđite na vodu ili nježnije gnojivo. Nudeći vrijedne informacije o korištenju vode od ljuske luka kao organskog gnojiva, ovaj vodič osposobljava ljubitelje orhideja da prihvate holistički i ekološki prihvatljiv pristup njegovanju svojih voljenih biljaka.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here