Objava da će Marija Šerifović, jedna od naših najotmjenijih pjevačica, postati majka, izazvala je senzaciju u javnosti. Dana 2. prosinca dočekala je sina Marija preko američke surogat majke, kojoj je Marija trebala odati priznanje za njezinu ulogu na cijelom putu.

Prema Američkoj agenciji za surogat majčinstvo, tipični troškovi kreću se od 130.000 do 160.000 dolara.


Primjećuju da međunarodno surogat majčinstvo može biti pristupačno i do 50.000 USD u regijama kao što su Istočna Europa ili Južna Amerika, no pronalaženje pouzdane agencije zahtijeva temeljito istraživanje i pomoć.

U prosječne troškove uključene su kliničke naknade, pravne naknade, zamjenske naknade i agencijske naknade. Osim toga, agencija savjetuje budućim roditeljima da dio svog proračuna izdvoje za naknadu za donore jajnih stanica, lijekove za neplodnost i putne troškove, koji nisu uključeni u ove procjene.

Američka agencija izvijestila je da se gotovo polovica ukupnog proračuna sastoji od troškova surogat majčinstva. Dodatno, agencijske i pravne naknade mogu predstavljati još jednu trećinu ukupnih troškova. Ostatak proračuna izdvaja se za kliničke postupke i povezane troškove.

Marija Šerifović prošla je procedure oko agencijskih provizija.

$20,000 – $30,000 – plativo u početnim fazama.

Surogat majčinstvo uključuje kompliciran i dugotrajan proces. Ovu uslugu agencija nudi parovima koji nemaju vremena i znanja za samostalno rješavanje svakodnevnih obaveza. Međutim, trošak korištenja agencijskih usluga je značajan.

Proxy podudaranje košta između 12.000 i 20.000 USD, a plaća se na vaš zahtjev za odvjetnikom.

Pronalaženje odgovarajuće surogat majke smatra se najtežim i vremenski najintenzivnijim aspektom procesa surogat majčinstva. Predviđeni roditelji često posvete godine traženju surogata. Nakon identificiranja potencijalne kandidatkinje za surogat majčinstvo, još uvijek je potrebno proći niz skupih medicinskih, pravnih i psiholoških procjena. Profesionalni regruteri provode pronalaženje agencija, koristeći mrežu resursa koji su im na raspolaganju.

Zakonske naknade kreću se od 8.000 do 10.000 USD i plaćaju se u dvije rate: jedna nakon sastavljanja ugovora, a druga u trećem kvartalu.

Standardni proračun uključuje dvije primarne pravne usluge: prva uključuje sastavljanje i izvršenje ugovora, dok se druga odnosi na naloge izdane prije ili nakon rođenja. Obje usluge propisane su većinom državnih zakona.

Naknada za zastupnike

$55,000 – $75,000 – koje treba platiti u cijelosti nakon potpisivanja ugovora o surogat majčinstvu.

U Sjedinjenim Državama tipična surogat majka može očekivati ​​da će zaraditi između 35.000 i 45.000 dolara svaki mjesec. Dodatno, ona može dobiti razne beneficije u rasponu od 5.000 do 10.000 dolara. Oni sa specijaliziranim ili traženim kvalifikacijama mogli bi zahtijevati još veću plaću. Na primjer, surogati koje pokriva Friendly zdravstveno osiguranje mogu zaraditi dodatnih 5000 dolara u svojoj osnovnoj plaći. Nadalje, iskusni surogati koji su prethodno završili surogat majčinstvo mogu povećati svoju zaradu za dodatnih 10.000 USD. Naknada također može varirati ovisno o zemljopisnom položaju, što omogućuje surogatima u određenim područjima da traže veću plaću. Međutim, ovaj značajan prihod nadoknađen je manjim isplatama tijekom cijele trudnoće.

Kliničke naknade za IVF i prijenos embrija kreću se od 25 000 USD do 35 000 USD, primjenjivo kada je organizirana donacija ili IVF ciklus.

“Svježi” ciklusi IVF-a uključuju korištenje jajnih stanica dobivenih izravno od donora jajnih stanica, što može biti namjeravana majka ili treći donator. Trošak samo IVF-a može doseći čak 25.000 dolara, a dodatni troškovi za lijekove, PGS analizu, prijenos embrija i drugi manji troškovi mogu dodatno povećati ukupni iznos. Roditelji su dužni platiti kliničku pristojbu kada započnu suradnju s klinikom. Ova naknada uključuje troškove vezane uz donaciju jajnih stanica, IVF cikluse i najmanje jedan prijenos embrija. Ovi se postupci mogu provesti odmah nakon puštanja u pogon. Roditelji povremeno mogu upravljati tempom trošenja tako da dijele proces na više koraka koji su raspoređeni kroz nekoliko tjedana ili mjeseci.

Troškovi prenatalne skrbi i praćenja kreću se od 5.000 do 10.000 dolara, uz mjesečna plaćanja koja su potrebna tijekom cijele trudnoće.

Nakon što bHCG test potvrdi trudnoću surogat majke, ona će započeti svoju prenatalnu skrb. Ova njega će uključivati ​​redovite preglede kod njezinog opstetričara, mjesečne ultrazvuke, niz vitaminskih i hormonskih dodataka, kao i konzultacije s koordinatorom putovanja iz vaše ustanove. Uz ostale pogodnosti, počet će primati i mjesečnu stipendiju. Plaćanje prenatalne skrbi počinje nakon potvrde trudnoće surogat majke, što se obično događa oko 3 do 4 tjedna nakon prijenosa embrija. Prema sporazumu, budući roditelji sada mogu početi pokrivati ​​troškove zdravstvenog osiguranja za surogat majke.
Troškovi porođaja i povezanih usluga kreću se od 5.000 do 10.000 dolara, što može biti pokriveno osiguranjem ili plaćeni izravno u ustanovi.

Zdravstveno osiguranje surogat majke trebalo bi obuhvatiti sve troškove vezane uz porod i eventualne komplikacije koje mogu nastati. Unatoč tome, pružatelji osiguranja često uskraćuju određene beneficije i nameću participaciju za druge. Stoga je preporučljivo izdvojiti rezervni fond za upravljanje potencijalnim troškovima otpreme u slučaju da ih vaše osiguranje ne pokrije. Troškovi povezani s porođajem razlikuju se ovisno o više čimbenika, a prvenstveno se razmatra hoće li surogat majka biti podvrgnuta vaginalnom porodu ili carskom rezu. Carski rez skup je postupak koji zahtijeva operacijsku dvoranu, anesteziju i produženi boravak u bolnici, a događa se u otprilike 30% poroda.

Birokracija i nadoknada $2,000 – $3,000 – plaćeno unaprijed u trenutku usluge.

Roditelji iz drugih zemalja trebaju potvrditi državljanstvo svoje bebe i osigurati povratnu putovnicu, proces koji obično traje 3 do 4 tjedna. Za međunarodne obitelji često je potrebno DNK testiranje koje može koštati čak 1000 dolara po testu u Sjedinjenim Državama. Oni koji putuju iz inozemstva trebali bi predvidjeti troškove vezane uz DNK testiranje, pristojbe za prijavu, troškove prijevoda i ovjere, kao i dodatne putne troškove tijekom četverotjednog boravka. Osim toga, agent mora potpisati daljnje dokumente i od njega se može tražiti da se osobno pojavi u veleposlanstvu roditelja. Nakon što se dijete rodi, surogat majka općenito nastavlja primati mjesečni džeparac koji joj pomaže u pokrivanju troškova tijekom razdoblja oporavka.

Dodatni troškovi mogu biti dio inozemnih planova za olakšavanje bebinog povratka roditeljima. Obično je najveći trošak DNK test, koji može premašiti 800 USD. Ako je za proces legalizacije potreban sudski nalog, roditelji imaju mogućnost plaćanja pravnih troškova izravno lokalnom odvjetniku. Sveobuhvatni paketi IVF-a i surogat majčinstva učinkovito obuhvaćaju gotovo sve aspekte vašeg financijskog plana: naknadu za surogat, donaciju jajne stanice i sperme, IVF tretmane, kao i prenatalnu skrb i porod.
Vjerodostojni programi također će ponuditi pravnu podršku kako bi osigurali siguran povratak vaše bebe. Općenito, naknade za program isključuju troškove vezane uz donora jajne stanice, smještaj u hotelima, zrakoplovne karte, pravne procese specifične za zemlju ili hitnu medicinsku skrb za surogat majku ili bebu. Unatoč tome, agencija je odlučila da će agent od povjerenja surađivati ​​s vama kako bi izradili sveobuhvatan proračun koji će obuhvatiti sve te netipične troškove surogat majčinstva prije potpisivanja bilo kakvog ugovora.

Prema ovoj procjeni, Marija Šerifović trebala bi izdvojiti između 160.000 i 193.000 dolara kako bi pokrila kompletan proces surogat majčinstva.

Put od želje za djetetom do trenutka kada je 2. prosinca prvi put zaljuljala svoju bebu bio je nevjerojatno zamršen i dug. Marija Šerifović je u nedavnom intervjuu otkrila da je nekoliko puta pokušavala objaviti trudnoću, ali sve je bilo bezuspješno.

Marijina borba da zatrudni ostala je tajna; nitko nije bio svjestan njezinih pokušaja da zatrudni. Izdržala je muke neuspjelog tretmana IVF-a, a da to nije izazvalo zabrinutost javnosti ili podijelila svoju bol sa svijetom. Ipak, njezina čežnja za djetetom nadjačala je neuspjehe na koje je nailazila i bila je odlučna u svojoj odlučnosti da ustraje. Prije otprilike tri godine Šerifović je počela istraživati ​​mogućnost surogat majčinstva. Uz pomoć surogat majke prije dvije godine službeno je krenula na put majčinstva. Kako sama priznaje, neizmjerno je zahvalna i poštuje surogat majku koja je nosila i rodila njezina sina kojemu je dala ime Mario.

Osim što je posjetila Sjedinjene Države u osobne i poslovne svrhe prije svog prvog IVF-a, te je razmišljala o majčinstvu, ova je zemlja nedvojbeno najsigurnija opcija za žene koje žele imati dijete uz potpomognute načine, kao što je surogat majka.

Otac bebe, Marija Šerifović, još uvijek nije identificiran. U dokumentima se navodi isključivo Marija kao samohrani roditelj malog djeteta Marije Šerifović. Pjevačica je otkrila da je potpisala izjavu o tajnosti podataka.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here