Moj muž želi da prekinem trudnoću naših trojki. U braku smo već devet godina i roditelji smo 7-godišnjeg sina i 5-godišnje kćeri. Nedavno sam prilikom posjeta ginekologu saznala da očekujem trojke. Bila sam presretna jer jako volim djecu, ali kad sam rekla mužu da nosim tri bebe, umjesto jedne, on se jednostavno izgubio… stvarno je poludio.
Rekao mi je da moram pobaciti, da moramo jer naša situacija nije pogodna za podizanje petero djece. Naravno, svađala sam se, ali dao mi je 24 sata da odlučim… ili prekinuti trudnoću ili pokupiti svoje stvari i ostaviti ga. Nisam spavao cijelu tu noć; Samo sam plakala dok sam vagala svoje mogućnosti. Kad je došlo jutro, rekla sam mu da, da, duboko sam zaljubljena u tebe više od bilo čega u ovom životu, ali žao mi je što ne mogu UBITI tri nedužna života.
Nakon što sam spakirala stvari, otišla sam roditeljima. Bit ću iskren; prošla su samo tri dana otkako sam ga ostavila i jako mi nedostaje, pogotovo jer su djeca s njim. Mislim, hajde, mislila sam da će možda odustati i shvatiti da sam ja ta koja je rodila te trojke, ali ne—čak ni SMS poruka koja mi je napuhala telefon s pitanjem je li barem sve u redu.
Jedva mi pada na pamet; Smatram da je to izuzetno teško. S jedne strane imam svog muža i naše dvoje sjajne djece, a s druge ona tri nevina života koja rastu u meni. Osjećam se kao da ne mogu pobijediti na bilo koji način… to je STRAŠNO. Bilo je trenutaka kada sam mislila da bi abortus bio najbolji. Zašto to mora biti tako???? ZAŠTO!!!
BONUS:
Priča o knjigama, poslu i predrasudama
Godine 1946. George Orwell napisao je esej pod nazivom “Druge misli o Jamesu Burnhamu,” u kojem je preispitao neke ideje koje je iznio u svom slavnom romanu 1984. Orwell je u eseju priznao da je njegov pogled na Burnhama bio pogrešan i da Burnham je bio uglavnom u pravu. S obzirom na to da mnogi tvrde da moderna vremena podsjećaju na ona opisana u takvim romanima, što danas znači pisati znanstvenu fantastiku?
Džep je pokazao svoju vrijednost kad su naletjeli na dućan rabljenih stvari uz rijeku dok su šetali nakon grickalica. Ispod hrpe sovjetskih putnih dozvola virila je malena crvena knjižica bez naslova na hrbatu, a unutra pet savršenih znanstveno-fantastičnih priča autora za koje Margarita nije čula.
Mislila je da točno zna kakvu vrstu književnog časopisa želi čitati o životima drugih planeta – tražila ga je – ali ispostavilo se da ono što zapravo želi bio je onaj s upravo ovakvim tonom, ali koji nije napisao dečko njezine šefice.
Svoj je primjerak uzeo u The Luggage Store na jednom kraju gdje je virilo ime Hermana Melvillea. Isprva ga nije uzela u obzir jer su svi koji su bili traženi brzo razgrabljeni ili prošvercani da bi bili prodani negdje drugdje s narančastim kartama zalijepljenim preko lica.
Melita je često bila zapažena po svojoj netipičnoj ulozi za razliku od maratonki, no još uvijek je zapamćena kao Olja. Publika je zavoljela legendarnu glumicu Melitu u filmu u kojem glumi sluškinju, a čija je radnja smještena u kuću obitelji Topalović. Četrdeset godina života provela je odigravši više od sedamdeset uloga na televiziji i filmu te režirajući mnoge dječje predstave jer za nju je pozornica bila način života.
To je dovelo do toga da je povremeno nazivaju jednom od “maratonki”— naslov koji nije uvijek blagonaklono prihvaćala. Ne samo da su originalne scene i dijalozi veliki dio onoga što je proslavilo film “Maratonci trče počasni krug”, već i lik domaćice Olje. Melita, koja je prije 38 godina ovaj film učinila hitom, zbog njega je izgubila svoju najveću ljubav. Publika u ovom filmu pamti kultnu scenu kada je Mića Tomić (glumi ga Maksimilian Topalović) vuče za bluzu dok je u kadi.
Od tog kultnog filma Melita je ostvarila preko sedamdeset kinematografskih uloga, režirala brojne dječje predstave, a na kazališnim daskama provela je četrdeset godina, veliki dio svog života. Danas je u mirovini. Koji je to neprikosnoveni spektakl koji nije bio dopušten niti jednom maratoncu? Jedan film o kojem je pričala imao je za mene neobičan trenutak u kojem sam bila polugola u krevetu s Mijom Aleksić.
Ušao je Bata Stojković, obratio se tati i rekao: “Večeras sam ja na redu, J…”
na što je Mija dodala: “Marš”. Šijan nam je rekao da će to na kraju biti izbačeno iz filma jer je previše očit humor kad se imaju u vidu svi ostali komični elementi u Maratoncima. U intervjuu za “Puls” otkrila je kako joj je život tekao. Time je onemogućeno izražavanje Melitine muke s prelaskom na novi način jer kaže i da se to s njim lakše dogovara na stari jugoslavenski način.
“Nikada nisam bio oduševljen kupnjom mobitela. Svidjela mi se fiksna tajnica da mi može čuvati poruke i kasnije slušati. Svojedobno mi je sinulo da bi mogao poslužiti istoj svrsi samo da je ovaj manjih dimenzija pa je stajao u džepu i nosio ga gdje god ideš“, primijetila je Melita koja ne krije da ne prati TV programe te je od tada prestala gledati svoje bivše kolege kako glume u filmovima i serijama.