Oni koji su imali nesreću da se susreću s infekcijom urinarnog trakta dobro poznaju bolest poznatu kao cistitis. Neprestana muka i nelagoda, zajedno s upornom potrebom za mokrenjem unatoč nemogućnosti da se to učini, zajedno s intenzivnom boli i silom, mogu postati nepodnošljivi.
Čak je i trenutni predah mogućnosti mokrenja popraćen bolnom nelagodom. Srećom, postoje prirodne alternative antibioticima koje mogu učinkovito ublažiti simptome cistitisa. Otprilike jedna od pet žena godišnje doživi infekciju mokraćnog mjehura, a najmanje jedna od svake dvije žene će imati infekciju mokraćnog mjehura u nekom trenutku svog života. Glavni krivac iza ovih infekcija je prisutnost bakterije E. coli.
Obično se infekcija povuče sama od sebe bez potrebe za medicinskom intervencijom. U slučaju da simptomi cistitisa traju dulje od 36 sati unatoč pokušajima ublažavanja kućnim lijekovima, uključujući pojavu učestalog mokrenja u intervalima od 10 minuta i bolnog peckanja tijekom mokrenja, toplo se preporučuje potražiti stručnu liječničku pomoć . Nadalje, ako primijetite bilo kakav iscjedak ili krv u mokraći, osjetite li bolove u leđima, zimicu ili povišenu tjelesnu temperaturu, nužno je odmah se posavjetovati s liječnikom. Ako opetovano patite od cistitisa ili ako ste trudni, preporučljivo je konzultirati se sa zdravstvenim djelatnikom za pomoć.
Kako bismo ovaj problem riješili prirodnim metodama, želimo vam predstaviti vrlo hvaljeni prirodni antibiotik koji dokazano uspješno otklanja ovaj neugodni problem nakon završene početne terapije. Iako je istina da se određene bakterije mogu neočekivano ponovno pojaviti, postoje prirodni lijekovi koji mogu učinkovito spriječiti da se to dogodi. Otkriveno je snažno rješenje, potkrijepljeno znanstvenim istraživanjima, za ublažavanje uporne borbe protiv E.coli u mjehuru.
Ovaj lijek koristi pojedinačne snage četiri prirodna sastojka, od kojih svaki nudi različite prednosti. Za izradu ovog domaćeg prirodnog antibiotika slijedite ove jednostavne upute. Pažljivim kombiniranjem korijena peršina, limuna, meda i maslinovog ulja u pravilnim omjerima, možete učinkovito iskorijeniti problematične bakterije, zahvaljujući snažnim antibiotskim i antivirusnim svojstvima svojstvenim ovim sastojcima. Potrebni elementi sastoje se od sljedećeg:
Za pripremu ovog jela potrebno je nabrati 250 grama korijena peršina. Količina limuna, uključujući i koru, iznosi 250 grama. Ako nemate pri ruci med, možete ga zamijeniti s 250 grama kadulje. Za količinu maslinovog ulja potrebna je mjera od dva decilitra. priprema: Za pripremu sitno nasjeckajte korijen peršina i limun zajedno s korom. Zatim pomiješajte sve sastojke, uključujući med i maslinovo ulje, u blenderu. Kada je smjesa gotova, pretvorit će se u podatnu i glatku tvar koju treba držati u hladnjaku. Savjetuje se svako jutro konzumirati jednu žlicu ove mješavine.
- Nakon što se potroši cjelokupna proizvedena količina, bitno je da ne ostanu tragovi bakterija. Neophodno je nabaviti med od certificiranog pčelara, koji će osigurati njegovu autentičnost. Slično tome, limun koji se koristi trebao bi biti lokalnog porijekla i bez ikakvih pesticida. Ako limun kupujete u trgovini, preporuča se uroniti ga u otopinu hladne vode i male količine sode bikarbone, a zatim temeljito isprati. Osim toga, pripazite da dobro operete korijen peršina.
Postoje li alternativne metode za promicanje zdravlja vašeg mjehura i urinarnog trakta? Ključno je održavati dovoljan unos vode. Iako se možda ne čini kao lijek za sve, ključno je osigurati unos odgovarajuće količine tekućine. Voda igra ključnu ulogu u ispiranju bakterija, a jednako je važno imati dovoljno vode za izbacivanje tijekom procesa mokrenja. Kako biste ubrzali proces eliminacije bakterija, korisno je popiti preporučenu količinu od osam čaša vode ili je čak i premašiti. Neophodno je razviti rutinu čestih posjeta zahodu. Ključno je izbjegavati zadržavanje ili odgađanje mokrenja kako bi se spriječilo razmnožavanje bakterija. Dopuštanje nakupljanja urina samo olakšava razmnožavanje ovih mikroorganizama.
Kako biste učinkovito smanjili populaciju štetnih bakterija i spriječili pogoršanje infekcije, preporučljivo je uspostaviti rutinu redovitih odlazaka na zahod. Osim toga, uključivanje čaja od peršina u vašu prehranu može biti korisno. Ovaj biljni napitak ima diuretička svojstva koja pomažu u liječenju i pomlađivanju. Uključivanje čaja od peršina u vaš dnevni režim neophodno je za ublažavanje i zaštitu od urinarnih infekcija. Za pripremu čaja dvije male žličice sušenog peršina pomiješajte s 250 ml vode.
Zakuhajte vodu i dodajte peršin te ostavite da se kuha 6 do 10 minuta. Uživajte u osvježavajućem krastavcu, poznatom po svojim hidratantnim svojstvima koji učinkovito čiste mjehur eliminirajući bakterije. Osim što pruža dovoljno hidratacije, ovo povrće pomaže u uklanjanju bakterija bez napora. Prije bavljenja tjelesnom aktivnošću osigurajte odgovarajuće vježbe zagrijavanja za donji dio tijela. Važno je napomenuti da urinarne infekcije uzrokuju nelagodu izvan čina mokrenja.