Iako nudi primamljivu platu od 200.000 dinara za mjesto poljoprivrednika, Marko Roša, stanovnik Banatskog Novog Sela, teško pronalazi kvalificiranog kandidata. Usred poteškoća na trenutnom tržištu rada, Marko ističe kritičan problem nedovoljno kvalificiranih kandidata, zbog čega je gotovo nemoguće pronaći radnike koji su spremni prihvatiti plaće veće od 100.000 dinara.

Iako imamo plate od 150.000 do 200.000 dinara, privlačenje radnika ostaje veliki izazov. Potreban nam je i voditelj proizvodnje sposoban voditi sve financijske poslove, zaštitar, te vozači traktora.

  • Međutim, pronalaženje odgovarajućih kandidata za te uloge pokazalo se prilično teškim. Čini se da su mnogi pojedinci skloniji zapošljavanju u drugim tvrtkama, čak i ako to znači samo 50.000 dinara, prvenstveno zato što se naše radno vrijeme doživljava kao zahtjevno. Za razliku od drugih tvrtki, mi radimo od jutra do mraka tijekom sezone.

Marko naglašava probleme s kojima se susrećemo u privlačenju i zadržavanju osoblja, unatoč financijskim poticajima i mogućnostima koje pružamo. Osim toga, trud koji utjelovljuje zahtijeva značajnu nesebičnost i odgovornost, jer se mora provoditi dosljedno tijekom cijele sezone – istina koju mnogi nerado prepoznaju. Tvrdi da mnogi ljudi ne shvaćaju značajne promjene koje su se dogodile u poljoprivrednoj industriji kao rezultat tehnološkog napretka.

  • Kao što Mark primjećuje, priznati da si vozač traktora smatra se nedostatkom časti, iako su suvremeni traktori opremljeni luksuznim sadržajima kao što su klima uređaj, autopilot i ugodno iskustvo vožnje. To omogućuje da nosite bijelu košulju dok upravljate traktorom, stignete na polje bez ikakve prljavštine i smanjite potrebu za dodatnom radnom snagom.

BONUS:

Tijekom 1990-ih pojavio se kao značajna osoba na lokalnoj folk glazbenoj sceni, stvorivši trajno nasljeđe nezaboravnih pjesama koje i danas utječu na njegovu reputaciju, dugo nakon njegove smrti.

Konkretni razlozi njegove promjene vjerskih uvjerenja ostali su neotkriveni javnosti. Moguće je da je na njegovu odluku utjecala supruga Sara Marković, a možda je proizašla iz zahtjeva srpskog tržišta, s obzirom na njegovu veliku popularnost na tom području.

Tijekom svog života, prigrlio je radost braka u tri navrata, što je dovelo do predivnog blagoslova tri prekrasne kćeri: Amele, Sandre i Tamare. Rođen 1964. godine, porijeklom je iz Kozarske Dubice. Nažalost, 43 godine kasnije, put Amira Rešića tužan je kraj u Bijeljini. Nakon prelaska s islama na pravoslavlje uzeo je ime Nikola i postao poznat po svom umjetničkom nadimku Nino, nadimku koji i danas odjekuje u našim srcima.

Svojom slavom poznata Sandra Rešić posjeduje zadivljujuću ljepotu svoje majke Slavice uz očevu strast prema glazbi. U međuvremenu, mlađa kći Amela već duže vrijeme boravi u inostranstvu i udata je za Omerovića. Srećom, sina Amira rodila je baš kad joj je otac odlazio s ovog svijeta.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here