Stvaranje kurjeg oka na stopalima izravna je posljedica pojačanog trenja i pritiska u tom specifičnom području donjeg ekstremiteta. Poznato je da je ova pojava nesnosno bolna, ali srećom, u brojnim srpskim domaćinstvima postoji lako dostupan prirodni lijek. Rješenje leži u posebnoj biljci koja se obično naziva “čuvarkućom”.

  • Prisutnost kurjeg oka na stopalima može učiniti hodanje prilično izazovnim za one koji su ga iskusili. Sa svakim korakom, nelagoda ima tendenciju da se pojača, čineći svaki pokret bolnim iskustvom. Da biste si pomogli, jednostavno slijedite ove korake: uklonite vanjski sloj papirića za kućnu pomoćnicu, zatim postavite list na kurje oko s očišćenom površinom okrenutom prema dolje.

Pokrijte biljku flasterom i ostavite da stoji tijekom dana. Navečer zamijenite plahtu i stavite svježi flaster na stopalo. U trajanju od tri do četiri dana preporuča se ponoviti identičan proces. Nakon tog vremenskog okvira, postoji značajno smanjenje nelagode, a povremeno, kurje oči na nozi mogu potpuno nestati. Priuštivost ovog pristupa dodatno je poboljšana lakoćom s kojom se može nabaviti stražarska kućica. Njegova prirodna priroda također je ključna prednost.

BONUS TEKST:

Prema stručnjakinji za spavanje i psihologinji Stefani Romisevski, naš pristup liječenju nesanice je pogrešan, jer često krivo identificiramo njezin uzrok i pogrešno ga povezujemo s nedostatkom sna. Stefani Romisevski, psihologinja i magistra bihevioralne medicine, ističe stalnu potragu za utvrđivanjem uzroka nesanice. Skloni smo to povezati s različitim čimbenicima, poput hormonalne neravnoteže, razvoda, postoperativnog oporavka ili bolesti. Mogućnosti se čine beskonačne.

Međutim, iako ovi razlozi mogu uzrokovati nekoliko noći poremećenog sna, oni ne bi trebali nastaviti utjecati na nas dulje vrijeme. Da bismo razumjeli progresiju nesanice, početni fokus je na prepoznavanju traume ili bolesti koja je izazvala. Premotajte unaprijed dva desetljeća i promatrajte istu osobu koja se još uvijek bori s nesanicom. Pitanje koje se postavlja je zašto se ovaj problem stalno ponavlja?

Iako se očekuje da ima poteškoća sa spavanjem nakon stresa ili neželjenog događaja, nenormalno je da ti izazovi traju dulje od mjesec dana. Stoga moramo razmisliti zašto ova pojava pogađa jednu trećinu stanovništva. Potencijalne posljedice su opasne. Zabrinjavajuće je primijetiti da značajan dio, otprilike 30-36 posto, odraslih osoba ima stalne probleme sa spavanjem, prema rezultatima istraživanja.

Ono što je još alarmantnije je da se čak 79 posto ovih osoba s ovim problemima nosi najmanje dvije godine. Početna indikacija smanjenja fokusa je prvi vidljivi simptom, koji obuhvaća sve posljedice koje proizlaze iz nedostatka dovoljnog sna. Neposredne posljedice nedovoljno sna uključuju smanjeni fokus, promjenjiva raspoloženja i smanjenje motivacije i energije.

Ako nedostatak sna potraje, može imati štetne učinke na imunološki sustav, ugrožavajući njegovu sposobnost borbe protiv infekcija. Štoviše, može pridonijeti debljanju, smanjenom libidu i plodnosti, potaknuti dugotrajne poremećaje raspoloženja poput depresije i tjeskobe, kao i povećati vjerojatnost razvoja dijabetesa i bolesti srca. Način na koji reagiramo na nesanicu Za one koji pate od nesanice, postoji tendencija usvajanja posebnih noćnih rutina, poput prepuštanja toplim kupkama, i prilagođavanja vremena spavanja, pretpostavljajući da će raniji odlazak u krevet riješiti problem nedovoljne količine sna.

Potraga za brzim rješenjem postaje sveobuhvatna, s povećanim fokusom na pronalaženje lijekova poput dodataka melatoninu ili tableta za spavanje. Međutim, ključno je shvatiti da nijedna od ovih opcija ne može pružiti trajni lijek za nesanicu. Iako mogu ublažiti nedostatak sna, bitno je razlikovati nesanicu od jednostavnog nedovoljno sna. Tu diferencijaciju psiholozi ističu kao vitalni aspekt razumijevanja stanja.

 

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here