Oglasi - Advertisement

Značenje čišćenja pidžame često se zanemaruje, ali ono igra ključnu ulogu u održavanju osobne higijene. U svjetlu Svjetskog dana spavanja, postavljamo pitanje: koliko često treba prati pidžame?

Koja je preporučena učestalost pranja pidžame?

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Harpa Gretarsdóttir, stručnjakinja za modni marketing za islandski brend IceWear, pojašnjava: “Pidžama predstavlja jednu od ograničenih vrsta intimne odjeće koju pojedinci često nose više uzastopnih dana, jer mnogi odlučuju imati pidžamu u izravnom dodiru s kožom.” Ova navika može stvoriti savršeno okruženje za razvoj bakterija, osobito tijekom 6 do 8 sati sna.

Štoviše, Gretarsdóttir ističe: “Tijelo gubi između 30.000 do 40.000 stanica kože svakog sata, što znači da pidžama može postati mjesto okupljanja iritansa i tvari koje blokiraju pore.

Prema tim detaljima, Gretarsdóttir predlaže pranje pidžame svaka tri do četiri nošenja. Ako se tuširate ili kupate prije spavanja, mogli biste produžiti korištenje na pet do sedam noći. S druge strane, za one koji se noću znoje ili imaju masnu kožu, možda bi bilo bitno češće mijenjati pidžamu, potencijalno čak i na dnevnoj bazi.

Gretarsdóttir preporučuje da osobe koje se jako znoje trebaju razmisliti o mijenjanju pidžame svaki dan ili barem svaki drugi dan. “Ova praksa pomaže u izbjegavanju nakupljanja neugodnih mirisa i prljavštine, a istovremeno potiče osjećaj svježine”, objašnjava ona.

Pravilno pranje pidžame:

Kako biste uklonili sve klice, operite pidžamu na temperaturi od 60 stupnjeva Celzijevih ili višoj. Međutim, ako više volite pranje u hladnoj vodi za nježniji dodir s tkaninom, odlučite se za deterdžente koji sadrže dezinfekcijska sredstva.
Koji je značaj pranja pidžame?

Često pranje pidžame bitno je ne samo za uklanjanje bakterija i izbjegavanje iritacije kože, već koristi i drugim članovima obitelji zaustavljanjem prijenosa bakterija i neugodnih mirisa.

Gretarsdóttir naglašava važnost ovog elementa osobne higijene, navodeći: “Neopranje pidžame može rezultirati prljavim i neudobnim okruženjem, kao i infekcijama, iritacijama kože, pa čak i problemima kao što su akne ili drugi zdravstveni problemi.

BONUS:

Strije, koje se često smatraju kozmetičkim problemom, mogu nastati zbog nekoliko čimbenika, kao što su nagle fluktuacije u težini ili trudnoća. Iako su kategorizirani kao kozmetički problem, a ne kao zdravstveni problem, mnogi pojedinci traže načine kako umanjiti svoj izgled. Jedan učinkovit pristup koristi prirodne sastojke koji se obično nalaze u našim kuhinjama. U nastavku je vodič o tome kako napraviti domaći piling za strije od mljevene kave i maslinovog ulja:

Recept za smanjenje izgleda strija.
Sastojci:

1 žlica maslinovog ulja
1 žličica mljevene kave
Po želji: 1 čajna žličica smeđeg šećera (za pojačavanje učinka pilinga, posebno dobro ako imate celulit)

Upute za pripremu i primjenu:

Pomiješajte sastojke: U maloj posudi pomiješajte maslinovo ulje s mljevenom kavom (i smeđim šećerom po želji). Ova smjesa će stvoriti gustu pastu.
Primjena: Nanesite smjesu na područja kože gdje su strije najvidljivije. Masaža: Približno 5 minuta nježno umasirajte smjesu u kožu kružnim pokretima. Ovaj proces će pomoći u ljuštenju mrtvih stanica kože i poboljšanju cirkulacije.


Pustite da smjesa počne djelovati: Nakon masaže ostavite je na koži 20 minuta kako bi sastojci mogli obavljati svoju funkciju. Ispiranje: Nakon toga, operite područje toplom vodom.
Nježno osušite kožu ručnikom nakon sušenja, pazeći da izbjegnete bilo kakvo trljanje koje može izazvati iritaciju. Za hidrataciju nanesite hidratantnu kremu ili losion po svom izboru nakon tretmana kako bi koža ostala mekana i dobro hidratizirana.
Za optimalne rezultate ovaj tretman treba ponavljati svaki dan. Dosljedna primjena može smanjiti vidljivost strija, što dovodi do glatke i čvršće kože.

Iako ovi kućni lijekovi mogu poboljšati teksturu kože i smanjiti pojavu strija, ključno je zadržati realna očekivanja budući da strije mogu biti uporne i teško ih je potpuno ukloniti. Za one koji traže naprednije tretmane, savjetovanje s dermatologom uvijek je opcija koju vrijedi razmotriti.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here