Mnogi vjeruju u mit da kada vas zasvrbi lijevi dlan da će dobit novac , a kada svrbi desni dlan , da će novac izgubiti. Vjerujemo da postoje mnoge osobe koje i nisu sujevjerne , ali su ipak barem jednom u životu pomislile da će dobiti novac nakon što ih je svrbio lijevi dlan.

Prevladavajuće je vjerovanje da praznovjerja o svrbežu dlanova ovise o tome na kojoj se ruci taj osjećaj osjeti. Prema tim praznovjerjima, osjećaj je povezan s novčanim ishodima, s implikacijama dobitka ili gubitka novca određenim je li zahvaćena lijeva ili desna ruka. Smatra se da svrbež desnog dlana označava skori financijski dobitak, dok se svrbež lijevog dlana tumači kao znak predstojećih troškova.
Osjećaj trnaca u desnom dlanu može označavati niz značenja, uključujući sreću, povoljne ishode lutrije ili izglede za financijski dobitak, kao i moguće zdravstvene probleme. Na tumačenje ovih asocijacija utječe nekoliko čimbenika, uključujući kulturno porijeklo, spol i podrijetlo određenih uvjerenja. Uvriježeno mišljenje kaže da je preporučljivo ne češati lijevi dlan ako osjetite svrbež. Umjesto toga, predlaže se trljanje dlanom o kosu uz izgovaranje rečenice: “Što više kose, više novca”. Smatra se da ova praksa privlači veće bogatstvo.
Neka medicinska tumačenja ukazuju na vezu između svrbeža i energije nakupljene u rukama. Točnije, lijeva ruka je povezana s potencijalom, dok desna ruka simbolizira aktivnost. Dakle, svrbež u lijevoj ruci može značiti da će se nešto uskoro ostvariti u vašem životu, što će vas potaknuti na potrebu izdvajanja sredstava za to. Nasuprot tome, svrbež u desnoj ruci znači da se dio vaše energije koristi, ali se očekuje da će biti obnovljen uz nadolazeće financijske koristi.
Osjetite li neugodan svrbež u dlanu, postoji jednostavan lijek za ublažavanje te neugodnosti. Trljanje dlanom o drvenu površinu omogućuje prijenos energije odgovorne za svrbež na drvo, čime se pruža olakšanje. Bilo da se netko pridržava ove tradicije ili ne, nema štete u pokušaju ove metode.
BONUS :
Nezaobilazan sastojak svake kuhinje je crni ili crveni luk, koji ljudi u našoj zemlji kupuju u pozamašnim količinama prije zimskih mjeseci kako bi bili dostupni na duže vrijeme. Ipak, postoje prilike kada može početi klijati, a danas nudimo smjernice o ovom pitanju.
Luk je ključna komponenta u gotovo svakom obroku, značajno pridonoseći širokom spektru kulinarskih pothvata, poput stvaranja hamburgera, salata i brojnih drugih jela. Postoji raznolik izbor ukusnih sorti luka, uključujući ljutiku, vlasac, poriluk, češnjak i mladi luk. Dolje su predstavljeni predloženi načini skladištenja luka koji mogu poboljšati njegovu svježinu i produljiti mu rok trajanja.
Luk bi trebao biti pohranjen u hladnom, tamnom okruženju, idealno unutar temperaturnog raspona od 2 do 6 stupnjeva Celzijusa. Kada se održava u ovim uvjetima, cijeli, sirovi luk može se čuvati nekoliko mjeseci. Odgovarajuće lokacije za skladištenje uključuju podrume, smočnice i hladne garaže. U situacijama kada nema odgovarajućeg prostora, dopušteno je držati luk na sobnoj temperaturi na kuhinjskom pultu; međutim, ova metoda je učinkovita samo u trajanju od četiri tjedna. Bitno ih je postaviti na način koji omogućuje odgovarajuću cirkulaciju zraka. Osim toga, preporuča se držati luk odvojeno od krumpira, jer vlaga koju ispušta krumpir može ubrzati kvarenje luka.
Nakon rezanja luka, preporuča se ohladiti sve preostale dijelove. Narezani luk može ostati svjež otprilike tjedan dana. Za prepolovljene lukove, najbolje je staviti ih izravno u ladicu za povrće. Mladi luk, ubran prije bubrenja lukovice, pokazuje povećanu lomljivost u usporedbi sa svojim zrelim parnjacima. Zbog prisutnosti jestivih vrhova koji brže propadaju od potpuno razvijenih lukovica, potreban je poseban oprez pri skladištenju ove sorte luka.
Različite vrste vlasca zahtijevaju različite razine pažnje. S obzirom na krhku zelenu nijansu vlasca, koja se može promijeniti ako se skladišti zajedno s češnjakom u hladnom i tamnom okruženju, potrebno je biti oprezan tijekom skladištenja. Za održavanje svježine, buket vlasca zamotajte u vlažni papirnati ubrus i stavite u plastičnu vrećicu. Za optimalno očuvanje, pohranite ga u ladicu za povrće, gdje može ostati održiv tjedan dana ili duže. Alternativno, buket vlasca možete držati u čaši hladne vode, pazeći da je pokriven plastičnom vrećicom.