Stanja kao što su ezofagitis, gastritis, upala tankog crijeva ili čir na želucu ili tankom crijevu mogu dovesti do bolnog osjećaja pečenja na spoju jednjaka sa želucem, ovisno o specifičnim situacijama koje pomažu liječniku u postavljanju točne dijagnoze.

Sve češći slučajevi žgaravice mogu se pripisati suvremenom načinu života i lošim prehrambenim navikama. Ovo stanje nastaje zbog povišene razine želučane kiseline, što dovodi do osjećaja žarenja u gornjem dijelu prsa i želuca. Prvenstveno pogađa starije osobe i trudnice.

Evo nekoliko korisnih navika koje treba uzeti u obzir za ublažavanje probavnih smetnji: ne zaboravite svaki zalogaj temeljito žvakati, jedite sjedeći i pojednostavite svoje obroke pridržavajući se pravilnih kombinacija namirnica. Preporučljivo je suzdržati se — barem neko vrijeme — od alkohola, cigareta i kave.

Sokovi se mogu konzumirati po potrebi: kada se razina kiselosti poveća, neophodno je tijelu osigurati šećer, vodu i mineralne soli. Jednostavna metoda je ponuditi velikodušne količine sokova od jabuke, naranče ili drugog voća zaslađenog medom. Alternativno, možete se odlučiti za juhe i piree od povrća i ulja.

Važno je napomenuti da su učinci sode bikarbone samo privremeni i ne nude trajno rješenje problema. Korisne namirnice su mrkva, kupus, komorač, jabuke, menta, kopriva, krumpir i majčina dušica.

Bademi: Kad je riječ o ublažavanju žgaravice, bademi su vrlo učinkoviti. Konzumiranje male šake, otprilike 20 badema, može neutralizirati želučanu kiselinu u samo pola sata. Štoviše, bademi pružaju više od samo kratkoročnog rješenja; redovita konzumacija može pomoći u uklanjanju kiseline, sprječavajući njezin povratak.

BONUS ČLANAK

Svaka žena treba da pojede kašičicu dnevno: Magični prah leči kosti i upale, reguliše hormone!

Pelud bora je među najfinijim darovima prirode.

Nudi širok spektar zdravstvenih dobrobiti i lako se može pronaći u prirodi. Konzumacija u neograničenim količinama je korisna za zdravlje, a učinci su vidljivi brzo.

Više od dva tisućljeća koristi se u kineskoj medicini za promicanje općeg zdravlja, dugovječnosti i usporavanja starenja. Međutim, bitno je da pelud potječe iz najčišćih borovih šuma kako bi se izbjeglo onečišćenje.

Proljeće je najbolja sezona za sakupljanje peludi bora, iako se može naći iu dobro opskrbljenim trgovinama zdrave hrane. Zanimljivo je da se ova tvar može pohvaliti s preko 200 bioaktivnih hranjivih tvari.

Evo nekoliko važnih svojstava peludi bora.

Sadrži svih osam esencijalnih aminokiselina i proteina, zajedno s nizom vitalnih aminokiselina. Osim toga, osigurava gotovo sve vitamine B kompleksa, kao i vitamine D2 i D3, od kojih se potonji rijetko nalazi u biljnim izvorima. Obiluje polisaharidima, služi kao učinkovit detoksifikator i može pomoći u dekalcifikaciji tijela dok povećava fleksibilnost zglobova i vezivnog tkiva. Nadalje, pridonosi jačanju imunološkog sustava, podržava rad endokrinih žlijezda i hormonsku ravnotežu te može smanjiti osjetljivost na bol.

Ublažava jake upale – služi kao odličan dodatak prehrani, nudi zaštitu od gripe i prehlade – pomaže u kontroli razine kolesterola – pruža obranu od zračenja – ima snažno antioksidativno djelovanje – uravnotežuje razinu testosterona kod oba spola – stabilizira razinu hormona i ublažava simptome menopauze kod žena – pojačava libido – poboljšava metabolizam – pomaže u regulaciji tjelesne težine.

Koji su načini iskorištavanja peludi bora?

Pelud koja je upravo sakupljena može se ubaciti u obroke, shakeove, sokove, mlijeko ili jogurt. Dostupno za kupnju u obliku praha, jedna čajna žličica u kombinaciji s medom može se uzimati svaki dan. Savjetuje se konzumiranje ujutro prije doručka.

Jedna od najvećih prednosti peludi bora je njegova neograničena iskoristivost, a vidljivi rezultati vidljivi su već nakon mjesec dana redovnog svakodnevnog uzimanja. Potpuno je siguran i ne izaziva nuspojave, ali bi ga osobe alergične na pelud trebale izbjegavati. Dokazano je da cvjetača štiti od raka i srčanih bolesti, ali ta korist ovisi o specifičnim metodama pripreme!

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here