Oglasi - Advertisement

Kako biste poboljšali svoje držanje i ublažili napetost u vratnoj kralježnici, odabran je pedantan asortiman vježbi.

Za početak zauzmite okomiti položaj i provjerite je li vam držanje pravilno poravnato. Čvrsto uhvatite bradu prstima, posebno kažiprst i srednji prst. Polako i oprezno zabacite glavu unatrag do udobne mjere.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Ponoviti:

Postigavši ​​značajnu popularnost na TikToku, Tom Vats privukao je pažnju videom koji naglašava posljedice izlijevanja masti u odvod, prikupivši nevjerojatnih 16 milijuna pregleda. Vats naglašava važnost sprječavanja ulaska masnoće u odvod, budući da je ona glavni uzrok začepljenja odvoda, odmah iza vlažnih maramica.

 

Kada se masnoća i ulja skrutne, tradicionalne metode čišćenja odvoda poput gumenih klipova ili kabela neučinkovite su u njihovom uklanjanju. U tim situacijama postaje presudno osloniti se na stručnost vodoinstalatera koji ima pristup specijaliziranoj i skupoj opremi. Ovi alati koriste ili vakuumsko usisavanje ili tehnike lomljenja kako bi se uklonio stvrdnuti sloj, čime je uklanjanje moguće.

Za pravilno rukovanje uljima ili mastima, njegov prijedlog je da ih stavite u vrećicu i odbacite u kantu za smeće, umjesto da ih izlijete u sudoper ili nasumično odložite u dvorištu. Želite odčepiti tvrdoglave odvode? Samo prikupite nekoliko osnovnih sastojaka: vodu, sodu bikarbonu i pouzdani ocat.

U Srbiji, praksu uzgoja koza karakterizira decentralizirana priroda, s brojnim uspješnim pristupima uočenim u ovom poljoprivrednom sektoru. Najnoviji podaci ukazuju na sve veći trend među mladima koji se odlučuju baviti uzgojem koza. Oni koji su u ovoj oblasti postigli uspjehe, tvrde da se uzgoj koza pokazao kao unosan posao, posebno u preradi mlijeka i proizvodnji mliječnih proizvoda.

U našoj zemlji kozarstvu nedostaje centralizacija, a svega nekoliko značajnih farmi nalazi se u središnjoj Srbiji i Vojvodini, kaže Ivan Pitler, profesor tehnologije uzgoja ovaca i koza na Poljoprivrednom fakultetu u Novom Sadu. Iako je proizvodni uzgoj koza postigao zadovoljavajuću razinu intenziteta, još uvijek nije dosegao masovnije djelovanje.

I u Europi i u našoj zemlji, jasno je pokazano da su najproduktivnije poljoprivredne operacije one kojima upravljaju obiteljske jedinice, koje se obično sastoje od 50 do 80 pojedinaca. To omogućuje jednoj četveročlanoj obitelji učinkovito rješavanje svih potrebnih zadataka. Nepostojanje velike proizvodnje glavna je prepreka izvozu kozjih proizvoda iz Srbije. Ipak, profesor Pitler uvjerava da ne zaostajemo za razvijenijim zemljama u implementaciji inovativnih tehnologija uzgoja koza.

Za poljoprivrednike koji rade na polju ključno je priznati potencijalnu potporu koju može ponuditi Europska unija. Međutim, od iznimne je važnosti posjedovati sveobuhvatno razumijevanje financijskih prednosti, izvoznih proizvoda i potencijalnih prepreka. Posljednjih godina primjetan je porast entuzijazma mladih poljoprivrednika prema bavljenju pothvatom uzgoja koza.

Za uzgajivače stoke s velikim težnjama, zakup zemljišta putem prava prvokupa često se smatra savršenom opcijom koja im omogućuje centralizaciju cijele proizvodnje. Uvriježeno je mišljenje da bi za otprilike 75 koza bilo potrebno otprilike 9 bala djeteline, što je jednako oko 150 kilograma grana. Potencijalni uzgajivači koza snažno se potiču da osiguraju dovoljno sredstava za pokrivanje najmanje tri godine.

Izabravši put u poljoprivredi koji je odudarao od njegove obitelji, Dušan Rakić, porijeklom iz Iđoša kraj Kikinde, napravio je osebujan izbor da se specijalizira za uzgoj koza. Sa težnjom da proširi svoje poslovanje, Rakić trenutno nadzire stado od 75 koza na vlastitoj farmi koza. Započevši svoj put sa skromnim stadom od 30 koza, ovaj mladi poljoprivrednik krenuo je u pothvat osnivanja vlastite farme koza.

 

Vođen svojom ambicijom da se bavi osobnim poduzetništvom, Rakić je jedinstvena figura unutar svoje obitelji, potpuno posvećen plemenitom pothvatu uzgoja životinja. Kroz nepokolebljivu predanost i nemilosrdan trud, požnjeo je plodove svog rada, sada nadzirući uspješno poduzeće koje se udvostručilo, s ukupno impresivnih 75 koza. Unatoč tome što živi u ruralnom okruženju, Rakića izdvaja nepokolebljiva odlučnost dok nastavlja kročiti svoj put u svijetu stočarstva.

Rakić ističe kako je ključno ne nametati tim životinjama produktivnost. Princip je jednostavan: što im više pružite, to će vam više uzvratiti. Njihov dnevni raspored uključuje oko dva sata ujutro i dva sata navečer posvećivanje procesu naseljavanja i mužnje. Međutim, tijekom dana moraju neprestano lutati kako bi zadovoljili svoje potrebe za vodom i drugim vitalnim potrepštinama.

Za uzgajivače stoke koji žele objediniti svoju cjelokupnu proizvodnju, zakup zemljišta putem prava prvokupa često se smatra održivim rješenjem. “S obzirom na trenutnu financijsku nepraktičnost kupnje vlastitog zemljišta i pretjerane troškove povezane s iznajmljivanjem privatnog zemljišta, usvojio sam ovaj pristup kao svoju primarnu strategiju”, objašnjava on.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here