Profesor dr. Vojislav Perišić, gastroenterolog, upozorio je osobe da ne uzimaju sami sodu bikarbonu ako sumnjaju na probleme s kiselinom u želucu .

Ovo načelo nije učinkovito i ne rješava probleme na duge staze, već nudi samo privremeno olakšanje dok se situacija ne riješi sama od sebe. Umjesto toga, on preporučuje ovaj pristup rješavanju problema.

  • “To je klasična metoda: konzumirate nešto što smatrate neukusnim, a zatim uzmete tabletu antacida. Ako primijetite olakšanje nakon 45 minuta, to ukazuje na kiselost. Kakva je to zapravo soda bikarbona?! Ona neutralizira kiselinu na otprilike pola sata i onda je gotovo – nema potrebe davati lijekove s produljenim djelovanjem, ključna je soda bikarbona – ona zadržava vodu dok stručnjaci odu, objasnio je dr. Perišić.

Dr. Perišić savjetuje da postoje tihe kiseline koje možda neće izazvati izraženu žgaravicu, ali mogu uzrokovati nelagodu. U takvim slučajevima preporuča se piti čaj: šalicu čaja od gospine trave prije doručka jer je to jedini čaj koji sadrži spoj koji oblaže želučanu sluznicu, a nakon doručka čaj od metvice. Bilo bi korisno konzumirati otprilike 4 do 5 šalica čaja od metvice tijekom dana.

Koju hranu i pića je preporučljivo konzumirati kod stalnih bolova u trbuhu?

Dr. Vojislav Perišić izjavio je: “Nedostatak gazirane kisele vode može dovesti do problema”, prije nego što je ponudio neke prehrambene smjernice.

Profesor, koji je mnoge zadivio objašnjenjem zašto jogurt možda nije zdrav, ustvrdio je kako bi obroci trebali biti raspoređeni tijekom dana te istaknuo važnost uvrštavanja raznovrsnih namirnica.

“Doktor je rekao: ‘Konzumirajte pet malih obroka dnevno, fokusirajući se na opcije s niskim udjelom masti. Uključite lagane ugljikohidrate poput pirea od krumpira i mrkve, pripremite malo pirea od jabuke, a zatim uživajte u banani. Pohana piletina također je dobar izbor; međutim, nedostaju mu masti koje obično doprinose osjećaju zadovoljstva tijekom probave.’

  • “Luk je prepun hranjivih tvari i sadrži kvercetin; smatra se hranom od Boga. Dr. Perišić ispričao je kako ga je njegova pokojna majka prerezala na pola, ostavila da pocrni na štednjaku prije nego što bi ga dodala u juhu, jer je razumjela njihove zdravstvene prednosti .

BONUS TEKST :

“Važna je dnevna konzumacija komada mesa, soja je prihvatljiva za jelo, iako je ja osobno ne volim. Najkvalitetnije meso, moram reći, ima u američkim mesnicama, gdje se najčešće konzumira govedina, a ne teletina .

Zašto je to tako? Njegova tamnocrvena boja ukazuje na visok sadržaj željeza, a gdje ima željeza, ima i cinka”, objasnio je. “Kada odaberete komad govedine, on obično sadrži nešto masnoće, što je korisno i osigurava vitamin D. Govedina je pristupačnija i bolja od svinjetine. Ako odlučite konzumirati svinjetinu, usredotočite se isključivo na but i pobrinite se da jedete samo crveni dio nakon što se osuši”, dodao je liječnik. Koje vrste mesa trebamo izbjegavati?

Zapravo postoje četiri vrste mesa kojih se trebamo kloniti: Odrezak Dr. Kecia Joy objašnjava da konzumacija odreska u velikim količinama može dovesti do upale u tijelu, kao i doprinijeti debljanju. Sadrže velike količine zasićenih masnoća koje podižu razinu lošeg kolesterola i mogu dovesti do većeg rizika od srčanih bolesti. Janjetina U janjetini se može uživati ​​povremeno, no važno je napomenuti da je bogata masnoćom i može negativno utjecati na zdravlje kardiovaskularnog sustava.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here