Arapkinje se pridržavaju skupa smjernica koje su pomno osmišljene kako bi očuvale svoju ljepotu, čak i kada odrastu. Naučne studije otkrile su tajnu njihove besprijekorno održavane kože, koja može izdržati test vremena i dati im mladalački izgled iu kasnijim godinama. Ovih pet principa čine osnovu njihove rutine njege kože, omogućavajući im da prkose efektima starenja i zadrže blistav sjaj tokom svoje šeste decenije života.
-Obrve koje su guste i pune. Arapkinje posjeduju obrve koje se mogu pohvaliti luksuznom punoćom koju marljivo čuvaju posebnim uljima. Rijetko pribjegavaju pinceti, osiguravajući da njihove obrve zadrže svoju prirodnu privlačnost, čak i kada graciozno stare.
-Eyeliner je kozmetički proizvod koji se nanosi na gornje i/ili donje kapke kako bi poboljšao izgled očiju. Dostupan je u različitim oblicima, kao što su olovke, tečne obloge i gelovi. Eyeliner se koristi za definiranje oblika očiju, stvaranje iluzije gušćih trepavica i dodavanje dubine i intenziteta izgledu šminke očiju. Može se nanositi u različitim stilovima, uključujući tanku liniju blizu linije trepavica za prirodan izgled, krilati ili mačji efekat za dramatičniji izgled, ili razmazati za mekši, dimljeni efekt. Eyeliner je svestran alat koji omogućava pojedincima da izraze svoju kreativnost i poboljšaju svoje očne karakteristike. Arapke obično biraju da javnosti otkrivaju samo svoje oči, poboljšavajući svoj zagonetni izgled upotrebom tamnog olovka za oči.
-Osim toga, preporučuje se posjeta hamamu. Koža se temeljno čisti, a toksini se izbacuju iz organizma upotrebom orijentalnih kupki. Ovaj jedinstveni proces uključuje znojenje, koje ne samo da eliminira nečistoće već i revitalizira kožu eliminacijom vanjskog sloja, što rezultira blistavim, gipkim i glatkim izgledom na licu i tijelu.
-Održavanje oralnog zdravlja Arapkinje su poznate po svojim netaknutim, snježno bijelim zubima, a ključ za postizanje toga leži u njihovoj preciznoj oralnoj higijeni. Uvriježeno je mišljenje da je tradicija pranja zuba u Evropu unesena od arapskih naroda, gdje se velika važnost pridaje očuvanju oralnog zdravlja korištenjem prirodnih metoda. Visokokvalitetna kozmetika napravljena od ulja.
-Arapke se odlučuju za upotrebu organskih kozmetičkih proizvoda u svojim rutinama njege kože i kose. Za sjajnu i dugu kosu koriste posebna ulja, dok za svoje tijelo preferiraju maslinovo ulje za masažu. Nadalje, koža se njeguje i daje uglađen i živahan izgled primjenom ulja tamjana, ružinog ulja i bademovog ulja.
Arapi, etnička grupa semitskog porijekla, prvenstveno žive na Bliskom istoku i sjevernoj Africi. Sa populacijom koja se procjenjuje na između 200 i 300 miliona, Arapi se mogu klasificirati na osnovu političke pripadnosti, lingvističkog porijekla i naslijeđa predaka. Tačan broj Arapa može se razlikovati ovisno o korištenoj klasifikaciji.
Na primjer, otprilike 180 miliona pojedinaca se izjašnjavaju kao izvorni govornici arapskog jezika. Arapi komuniciraju koristeći arapski jezik i koriste arapsko pismo za pisanje. Prostirući se na preko 10 miliona kvadratnih kilometara, semitski narod naseljava region od Maroka do Omana na Bliskom istoku i severnoj Africi, sa članstvom od najmanje 250 miliona pojedinaca. Naime, oko 4 miliona Arapa živi u Evropi, dok oko 2 miliona Ameriku naziva svojim domom. Jezgro arapskog svijeta leži u Saudijskoj Arabiji i Jemenu, poznatom kao Hidžaz, koji se pojavio kao istaknuto trgovačko središte duž karavanskih puteva nakon dolaska islama 610. godine nove ere. Arapi, poznati po pretežno tamnoj kosi i smeđim očima, pokazuju niz tonova kože koji odgovaraju njihovim regijama. Većina Arapa se pridržava sunitskog ogranka islama, s otprilike 10% praktikuju šiitski islam, posebno u Jemenu, određenim područjima Iraka i duž obale Perzijskog zaljeva. Šemovi potomci, uključujući i Arape i Jevreje, imaju bogatu istoriju koja je dovela do osnivanja brojnih država.
Među tim državama su Alžir, Egipat, Irak, Jordan, Liban, Maroko, Saudijska Arabija, Sirija, Tunis, Ujedinjeni Arapski Emirati i Palestina, koja se i dalje bori za priznanje. Društveno, Arapi se mogu kategorizirati u dvije grupe: naseljeno stanovništvo, koje se sastoji od ruralnih seljaka poznatih kao ‘fellahin’ i urbanih Arapa poznatih kao ‘hadar’, i nomadskih beduina. Iako postoje i druge grupe, kao što su neki Jevreji, Kopti i Berberi, na koje su Arapi lingvistički uticali, one su etnički različite. Arapi su dali značajan doprinos Evropi, uključujući širenje znanja o vještačkom navodnjavanju tla, pri čemu je arapski izraz “nd’ura” doveo do francuske riječi “noria”. Osim toga, uveli su pamuk u Evropu, što je dovelo do francuskog izraza “coton” i engleskog izraza “cotton”. Asirski tekstovi spominju imena “Arapi” i “Arabija” kao “mâtu arbâi” (arapska regija), iako tačna lokacija ostaje nepoznata. Vremenom su se pojavile varijacije kao što su Arabi, Aruba i Urbi. Unutar porodice hebrejskih jezika, termini “aravah” i “arav” se koriste za prenošenje koncepta pustinje, što implicira da se izraz “Arapi” može tumačiti kao “ljudi pustinje”. Ekspanzivno Arapsko poluostrvo krase beskrajne pustinje, koje služe kao prebivalište predaka za ovu veliku populaciju koja se raspršila po cijeloj Sjevernoj Africi. Arapski jezik, koji pripada semitskoj diviziji semitsko-hamitske lingvističke grupe, izražava se arapskim pismom.