U suvremenim domovima, izazov sušenja rublja ima tendenciju da se pojača tijekom hladnijih godišnjih doba. Koliko god sušilica ili perilica rublja bilo dostupno, postoje trenuci kada vam hitno trebaju određeni odjevni predmeti, a oni ostaju vlažni. Jeste li svjesni da vaša perilica rublja može poslužiti i kao improvizirana sušilica? Evo kako možete iskoristiti ovu korisnu funkciju.
Problemi s vlagom tijekom jesenskih i zimskih mjeseci Mnogi se pojedinci susreću s visokom razinom vlage u svojim domovima tijekom jesenskih i zimskih mjeseci. Prisutnost kiše, snijega i nižih temperatura sprječava sušenje rublja vani. Mnogi radije ne koriste radijatore za sušenje odjeće, jer to može povećati vlagu u zraku, potencijalno naštetiti zdravlju pluća. Nadalje, sušenje odjeće na radijatorima ometa toplinu namijenjenu zagrijavanju životnog prostora. U ovim okolnostima, rješenje koje ćemo podijeliti može biti vrlo korisno.
Upotreba perilice rublja za sušenje odjeće je jednostavna ako je trebate brzo osušiti. Evo kako to možete učiniti:
Ponovno stavljanje rublja: Nakon što je odjeća čista, vratite je u perilicu. Uključujući ručnik: Stavite veliki, upijajući ručnik. Bitno je da ručnik ostane ravan i učinkovito upija vodu.
Pokretanje ciklusa centrifuge: Uključite perilicu rublja i postavite ciklus centrifuge na najveću dostupnu brzinu. Što ovu metodu čini učinkovitom?
Nakon što perilica rublja završi svoj ciklus, vidjet ćete da je ručnik upio dosta vlage iz odjeće. To uvelike skraćuje vrijeme potrebno za sušenje odjeće. Obično je dovoljno ostaviti odjeću na radijatoru kratko vrijeme da se potpuno osuši. Ova tehnika posebno dobro funkcionira kada se koristi veliki, upijajući ručnik.
Prednosti korištenja ove metode: Korištenje perilice rublja kao improvizirane sušilice nudi brojne prednosti.
Brže sušenje: Skraćuje vrijeme potrebno za sušenje rublja. Niža vlažnost: Nema potrebe oslanjati se na radijatore koji dodaju više vlage u zrak.
Učinkovitost: Povećanje brzine centrifuge povećava učinkovitost procesa sušenja.
Ova metoda je savršena za svakoga tko nema vremena da se odjeća osuši na zraku. Bez obzira kakvo je vrijeme vani, vaša perilica rublja može poslužiti kao vrijedan alat u borbi protiv vlage i produljenih razdoblja sušenja. Imajte na umu ovaj jednostavan, ali učinkovit trik sljedeći put kada vam u žurbi treba suha odjeća.
S ovim novootkrivenim znanjem o skrivenim značajkama vaše perilice rublja, sušenje odjeće više neće predstavljati izazov. Isprobajte ovaj trik već danas i uvjerite se u njegovu učinkovitost!
BONUS ČLANAK:
Dulje vrijeme se smatralo da tjelesna temperatura do 37 °C ukazuje na normalu, a svako više mjerenje ukazuje na bolest. Ovo uvjerenje traje već 150 godina, no je li još uvijek točno? Nedavna istraživanja pokazuju da raspon normalne tjelesne temperature može biti drugačiji.
Tijekom 19. stoljeća dr. Karl Wunderlich, njemački liječnik, ustanovio je standardnu temperaturu od 37 stupnjeva °C. Ispitao je milijun očitanja temperature od 25.000 pojedinaca i otkrio da je normalan raspon temperature za zdrave osobe između 36,22 i 37,5 stupnjeva °C. Prosjek svih očitanja bio je točno 37 stupnjeva °C. Dodatno, Wunderlich je identificirao da temperatura od 38 stupnjeva Celzijusa označava početak groznice.
Nedavne studije i njihovi nalazi Ipak, suvremena istraživanja dovode u pitanje ovo dugotrajno mjerilo. Istraživanje koje je obuhvatilo podatke više od 126.000 osoba provedeno između 2008. i 2017. pokazalo je da je prosječna tjelesna temperatura 36,6 stupnjeva °C. Ovo označava značajan pomak u odnosu na standard uspostavljen prije 150 godina.
Elementi koji utječu na mjerenje tjelesne temperature Na očitavanje tjelesne temperature mogu utjecati različiti čimbenici, kao što su:
Pristup mjerenju: Toplomjere ispod pazuha koristio je dr. Wunderlich, dok se danas koriste suvremeni uređaji. Mjesto mjerenja: Temperatura se može razlikovati ovisno o mjestu mjerenja—bilo u ustima, ispod pazuha, u rektumu ili na čelu.
Doba dana: Tjelesna temperatura prirodno varira tijekom dana. Okolinski uvjeti: Temperatura okoline može utjecati na temperaturu tijela.
Uzimanje hrane i pića može dovesti do privremenih fluktuacija tjelesne temperature. Kalibracija termometara: Mogu se pojaviti varijacije u rezultatima između različitih termometara zbog odstupanja u njihovoj kalibraciji.