U mnogim domaćinstvima na Balkanu nastavljaju se pripremati tradicionalna domaća jela, iako trend dostave hrane počinje uzimati maha u našoj regiji. Kako vrijeme prolazi, mnoge domaćice gaje sklonost prema određenim loncima i tavama, koji se neizbježno mogu izlizati. Vjerojatno većina nas u kuhinji ima barem jednu izgrebanu tavu koju nerado bacamo.

Na kraju krajeva, čini se da je jeftina stvar, koja prevladava u brojnim domovima, sve što je uistinu potrebno. Pokazat ćemo kako je jednostavno obnoviti staru tavu i, što je najvažnije, ponovno je učiniti upotrebljivom.

Jeste li primijetili da se na vašim starim tavama sve više lijepi hrana sa svakom upotrebom?

Možda se pitate može li se istrošeni spremnik popraviti i ostaje li siguran za korištenje. Odgovor je jednostavan i uključuje samo jeftin, lako dostupan artikl uz samo dvije minute vašeg vremena. Koje korake trebate poduzeti da biste to postigli? Nastavite čitati i ne zaboravite testirati našu učinkovitu tehniku.

Kako možete popraviti tavu koja je oštećena? Dok se jaka prljavština i mrlje obično mogu ukloniti grubom spužvom ili žičanom četkom, te tehnike mogu oštetiti površinu tave. Za brzo i ekonomično obnavljanje tave od lijevanog željeza bit će dovoljna jednostavna kuhinjska sol. Prvo provjerite je li spremnik temeljito očišćen mekom, nježnom spužvom, a zatim ga osušite prije upotrebe.

Započnite dodavanjem malog sloja soli u suhu tavu i laganim zagrijavanjem na niskoj razini. Nakon što sol počne smeđivati ​​i nalikovati nijansi šećerne trske, izvadite je iz posude i očistite dno papirnatim ručnikom. Ovaj brzi postupak daje trenutne rezultate. Korištenje soli za pečenje služi kao izvrsna prirodna tehnika za produljenje vijeka trajanja vašeg posuđa. Ovaj pristup je jednako učinkovit za lonce. Kako biste izbjegli buduće ogrebotine na zdjeli, svakako se odlučite za lopatice za miješanje od drva ili silikona umjesto metalnog pribora. Kada je vrijeme da se rastanete od svog starog tenka?

Ako razmišljate kada pustiti tu tavu, pripazite na zadebljanje i ljuštenje premaza jer to jasno ukazuje na potrebu za zamjenom. Osim toga, ako se na dnu pojave tamne mrlje koje postaju sve izraženije, preporučljivo je prestati koristiti tu posudu. Zdravstveni rizici mogu nastati zbog ugroženih teflonskih premaza. Neophodno je imati pouzdanu tehniku ​​za sprječavanje trajnog lijepljenja hrane za površinu tave, a većina nas vjerojatno posjeduje barem jednu neprianjajuću tavu u kuhinji.

Ovo posuđe nevjerojatno je korisno za kuhanje naših omiljenih jela, a njihova je glavna prednost mogućnost korištenja znatno manje masnoće zbog sloja koji se ne lijepi. Kako vrijeme prolazi, neprianjajući sloj tave može se pokvariti, uzrokujući lijepljenje hrane na određenim mjestima. Nijedna površina nije otporna na habanje, što rezultira sporom erozijom njezinih početnih svojstava, što je vidljivo u smanjenoj kvaliteti naših rezultata kuhanja. Osim toga, zagorjeli ostaci mogu biti izazovni za čišćenje, što dovodi do nevoljkosti korištenja ovog ugroženog posuđa.

Koje se radnje mogu poduzeti kako bi se na tavi stvorio neprianjajući sloj? Jednostavan korak može pomladiti površinu zdjele. Korištenje ove tehnike spriječit će lijepljenje hrane, omogućujući vam da smanjite sadržaj masnoće pri kuhanju. Ova brza i jednostavna metoda je korisna za određene krvne žile.

Iako je ovaj pojačivač možda mnogima nepoznat, on je uistinu izvrsno rješenje za kućne potrebe. Ova je metoda posebno idealna za novije, isplative tave koje nemaju premaz protiv prianjanja, kao i za starije posuđe koje je ili izgubilo premaz ili ga je u potpunosti skinuo tijekom česte uporabe. Što dolazi sljedeće? Započnite tako što ćete provjeriti da na površini spremnika nema ostataka hrane ili prljavštine. Iako se deterdžent može koristiti, ključno je izbjegavati njegovu upotrebu nakon ovog postupka! Provjerite je li posuđe koje ste očistili potpuno osušeno.

Započnite korištenjem papirnatog ručnika natopljenog uljem bez mirisa kako biste obrisali unutrašnjost i stranice zdjele. Zatim stavite posudu na vatru i zagrijavajte je 3 do 5 minuta. Iako imate mogućnost uliti ulje u tavu i zagrijati ga, ovaj pristup može dovesti do prekomjerne potrošnje ulja. Umjesto toga, ručnik omogućuje jednostavno nanošenje tankog sloja ulja, što je više nego dovoljno za pravilno premazivanje. Posuđe koje je sigurno za pećnicu i ima skidive ručke od čelika ili plastike možete staviti u pećnicu na 150 °C otprilike 35 do 40 minuta.

Nakon što se posude ohlade nakon pečenja, osušite ih papirnatim ručnikom. Ako primijetite da tava počinje gubiti svojstva neprianjanja ili ako se hrana neravnomjerno peče, vrijeme je da ponovno nanesete ulje za kuhanje. Nakon što završite s pečenjem, izbjegavajte koristiti sapun za čišćenje posude jer ćete tako ukloniti masni sloj s površine. Prilikom zagrijavanja tave mogli biste vidjeti malo dima; pustite da se rasprši prije nego što se vratite u redovitu upotrebu. Kako biste bolje održavali svoje neprianjajuće posuđe, odlučite se za ulja i masti koji su stabilni na visokim temperaturama.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here