Oglasi - Advertisement

Smeđe ili žute mrlje sa zuba možete ukloniti kod kuće!

Zubni kamenac je čest problem, a suvremene dentalne ordinacije nude različita rješenja za njegovo uklanjanje. Međutim, postoji metoda koja učinkovito rješava ovaj problem, a istovremeno je isplativa.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Održavanje odgovarajuće oralne higijene je bitno. Ako se zubna caklina zanemari i nakupljanje kamenca se ne riješi odmah, to može dovesti do upalnog stanja poznatog kao parodontopatija. Ova bolest omogućuje infekciji da prodre u zub kroz njegov korijen, što rezultira upalom okolnog mekog tkiva. Srećom, postoji prirodno rješenje za sprječavanje ovog nepoželjnog stanja!

Načini uklanjanja zubnog kamenca kod kuće:

Potreban:

40 grama ljuske oraha i 250 mililitara vode.

Primjena:

Zagrijte ljusku u vodi 20 minuta. Skinuti sa štednjaka i poklopiti. Ostavite da se ohladi i zatim procijedite.

Namočite četkicu za zube u ovu otopinu deset minuta.

Zatim njime temeljito očistite zube, povremeno ga uranjajući u otopinu. Ovaj se postupak može ponoviti najviše tri puta dnevno.

Pripremljeni uvarak može se koristiti 2 dana prije nego što ga je potrebno ponovno napraviti. Već nakon nekoliko dana vidjet ćete da su rezultati vrlo zadovoljni!

Ljuska oraha djeluje kao snažno antibakterijsko sredstvo i pomaže u uklanjanju neugodnih naslaga sa zubne cakline. Ova metoda je korisna za osobe koje imaju krvarenje desni, jer brzo ublažava upalu.

BONUS TEKST:

Bol koja se širi niz nogu javlja se kada intervertebralni disk strši i vrši pritisak na živac. Ovo stanje se naziva išijas. Išijas opisuje nelagodu koja prati put išijatičnog živca, koji se proteže od donjeg dijela leđa kroz kukove i stražnjicu, nastavljajući niz svaku nogu.

Prema uspesnazena.com, svako oštećenje područja gdje živac putuje može dovesti do uklještenja.

Bol u lumbalnoj regiji zrači niz natkoljenicu, šireći se ispod koljena u potkoljenicu i/ili stopalo. Ova je nelagoda intenzivna i dugotrajna, često se opisuje kao osjećaj peckanja, popraćena utrnulošću u nozi koja otežava kretanje.

Tipično, bol zahvaća jednu nogu izraženije i jača je od nelagode koja se osjeća u lumbalnom području. Simptomi se obično pogoršavaju noću i nakon duljeg razdoblja stajanja, sjedenja, kihanja, kašljanja ili naprezanja. Početno liječenje išijasa općenito uključuje korištenje odgovarajućih lijekova prema savjetu zdravstvenog radnika.

Međutim, preporučljivo je ne ograničiti se samo na lijekove protiv bolova. Bavljenje jednostavnim vježbama istezanja mišića tijekom tretmana pomoći će vam da brzo zaboravite na bol.

Vježbe za komprimirani išijatični živac (išijas):

Vježbe istezanja nude značajne prednosti jer mogu smanjiti upalu i ublažiti bol. U početku ove vježbe mogu biti izazovne, pa ih treba raditi postupno, pojačavajući istezanje tijekom izdisaja.

Smjestite se na ravnu površinu i savijte nogu koja osjeća bol, lagano je povlačeći prema ramenu. Kada osjetite istezanje, držite nogu u tom položaju 30 sekundi. Nakon toga ispravite nogu, napravite kratku stanku i ponovite ovu vježbu još dva puta.

Još jednom, dok ležite, savijte koljena i nježno pomaknite noge prema prsima, pazeći da stražnjica ostane u kontaktu s podom. Prekrižite noge kao što je prikazano na slici, a rukama povucite nogu koja nije ozlijeđena.

Držite noge u ovom položaju dodatnih 30 sekundi, zatim ih otpustite i vratite se u početni položaj. Ponovite ovu vježbu također još dva puta.

Bavljenje ovim vježbama istezanja pomaže poboljšati protok krvi, smanjujući stagnaciju mišića i pospješujući proces oporavka.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here