Porođaj Bogdane Ražnatović, supruge Veljka Ražnatovića,je glavna tema u medijima proteklih dana. Naime , Bogdana je prije dva dana na svet donela trećeg sina , kojem su ponosni roditelji dali veoma neobično ime Isaija. Kako doznajemo , Bogdana je  bez ikakvih komplikacija podvrgnuta trećem carskom rezu u jednoj privatnoj klinici, čime je porođaj prošao bez problema.

 

Bogdana je za svoj treći porođaj odabrala poznatu kliniku, gdje ju je ponovno primila ista liječnica koja je rodila Sekhar. Obitelj Ražnatović nije štedjela na porodu, odlučivši se za najintimnije okolnosti i potrošivši nevjerojatnu svotu od oko 600.000 dinara.

Cijena carskog reza ne pokriva samo sam postupak, već uključuje i niz dodatnih usluga poput boravka u bolnici, anestezije, cijepljenja novorođenčeta, sveobuhvatne medicinske skrbi, potrebnih lijekova i pravilne prehrane majke. Samo porođaj koštao je 450.000 dinara, uz dodatak od 12.000 dinara za očevu firmu. Veliko je dobio izbor da ostane u bolnici sa suprugom i djetetom. Odluči li se nastaviti, morat će pokriti dnevni trošak od 10.000 dinara, koliko košta njega hospitalizirane žene.

BONUS:

Dr. Daniela Egger prepoznala je višak kilograma kao čimbenik koji pridonosi razvoju bolesti masne jetre. Na platformi društvenih mreža TikTok predložila je prirodni napitak za koji vjeruje da ima potencijal ublažiti ovaj zdravstveni problem.

Za suzbijanje nakupljanja toksina u jetri, koji onemogućuje njezin pravilan rad, može se pripremiti napitak od sljedećih sastojaka: tri svježe iscijeđena limuna, šalica sitno nasjeckanog peršina, pet stabljika i šest čaša vode. Obavezno je sve sastojke dobro izmiješati. Prema naturopatskim i holističkim praktičarima, preporuča se konzumiranje ovog napitka tri puta dnevno, po mogućnosti na prazan želudac, tijekom tri uzastopna dana.

Small chalkboard with word DETOX, fresh juices and ingredients on table

Nakon ovog početnog uzimanja, savjetuje se pauza od sedam do 10 dana prije razmatranja drugog kruga istog ciklusa ako se smatra potrebnim. Izraz “masna jetra” ili “steatoza” koristi se za opisivanje prisutnosti prekomjerne masnoće u jetrenim stanicama, poznatim kao hepatociti, bez vidljivog oštećenja jetre ili fibroze. Ovo stanje povezano je sa spomenutim simptomima i uzrocima. Najblaži i najčešći oblik bolesti jetre koji je posljedica konzumacije alkohola je alkoholna masna bolest jetre. Važno je napomenuti da je ovo posebno stanje tipično reverzibilno.

Međutim, postoje i teži oblici alkoholne bolesti jetre, a to su alkoholni hepatitis i alkoholna ciroza. Nealkoholna masna bolest jetre, drugi tip u ovoj kategoriji, odnosi se na steatozu jetre bez staničnih oštećenja i fibroze, a prevladava među pojedincima koji konzumiraju minimalne količine alkohola.

Ovo stanje često je povezano s metaboličkim čimbenicima i smatra se najmanje teškim u ovoj klasifikaciji bolesti. Rijetka je pojava ciroze i zatajenja jetre. Tek jedan posto pojedinaca suočava se s rizikom od razvoja ciroze, zbog čega 15 posto teških slučajeva nealkoholne masne bolesti jetre napreduje do ciroze i, u nekim slučajevima, do primarnog raka jetre. Među kroničnim alkoholičarima, dvadeset posto doživi posljednji stadij alkoholne bolesti jetre, poznat kao ciroza. U drugoj skupini tri do pet posto slučajeva rezultira težim stanjima, uključujući i nealkoholni steatohepatitis.

 

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here