Nastavljajući s ovim člankom, naš fokus će se sada pomaknuti na temu čira, koji se može pokazati prilično neugodnim ako se zanemari. Danas ćemo istražiti ovu bolest iz medicinske perspektive, istražujući njezino povijesno podrijetlo…

Iako se čirevi mogu pojaviti na različitim dijelovima tijela, najčešće se nalaze na leđima, ramenima, struku i vratu, često se nazivaju i “miteseri”. S druge strane, čirevi se mogu razviti u cijelom tijelu, osobito kod osoba s osnovnim zdravstvenim stanjima poput dijabetesa, proteinurije i moždanog udara.

Ovi čirevi ne samo da izgledaju ružno, već uzrokuju i znatnu nelagodu. Infekcija folikula dlake i tkiva oko njega dovodi do stvaranja ružnih kožnih rana poznatih kao čirevi ili potkožni ulkusi. Obično je mikroorganizam Staphylococcus aureus odgovoran za uzrok ovog stanja. Ishod je okrugla, upaljena kvrga crvene kože sa središtem ispunjenim gnojem koja nevjerojatno podsjeća na “klin”. Kako čiri dosegnu zrelost, na kraju će puknuti i ispustiti tvar koja se obično naziva “gnoj”.

U Orinoj dokumentaciji, ona je osobu posebno nazvala “Stopper”. Ključno je biti oprezan pri korištenju antibiotika. Iako se čirevi mogu manifestirati na različitim dijelovima tijela, prvenstveno se razvijaju na leđima, ramenima, struku i vratu. Kada se pojave na vratu, obično se nazivaju “miteseri”.

Određeni čirevi, osobito oni koji su posljedica ozbiljnih zdravstvenih stanja poput dijabetesa, proteinurije ili hemoroida, imaju tendenciju ponovnog pojavljivanja u cijelom tijelu. Kako bi se učinkovito riješili ti čirevi, bitno je ciljati na temeljne uzroke odgovarajućim liječenjem. Čirevi služe kao dosljedni pokazatelj tjelesne neravnoteže, koja često proizlazi iz prekomjernog nakupljanja toksina. Kako bi se spriječila ova pojava, potrebno je smanjiti potrošnju štetnih tvari.

Stoga usvajanje niskotoksinske dijete postaje imperativ, a podrazumijeva izbjegavanje slatkiša, čokolade, suhomesnatih proizvoda, začina, fermentiranih sireva, alkohola i jake kave. Otkrijte potencijal jedinstvenog napitka koji ne samo da pročišćava arterije, već i jača srce, nudeći lijek za poboljšanje dobrobiti krvožilnog sustava. U svim okolnostima, uključujući i one koje uključuju djecu, apsolutno je neophodno suzdržati se od uporabe antibiotika. Nepravilna primjena ovih lijekova nosi znatnu opasnost od poticanja rasta sojeva stafilokoka koji su razvili otpornost na te lijekove.

Stoga je u ovom konkretnom slučaju od iznimne važnosti strogo se pridržavati uputa liječnika. Primjena brojnih slojeva flastera neće dati željeni rezultat. Ključno je suzdržati se od preranog uznemiravanja ulkusa kako bi se zajamčio najpovoljniji proces ozdravljenja. Kako bi se osigurao pravilan tretman, savjetuje se pričekati dok čir ne sazrije prije pažljivog vađenja gnoja, pazeći da okolna područja ostanu nekontaminirana.

Ako želite ubrzati proces sazrijevanja i ublažiti nelagodu, razmislite o sljedećim lijekovima: – Koristite oblog napravljen od svježe ubranog lišća čička. – Stavljati obloge od listova kupusa. – Napravite oblog od sjemenki piskavice ili lana. – Koristite obloge od naribanog luka ili batata. – Pripremite potreban pire za vrtnu salatu. – Pri liječenju ubodnih rana upotrijebite sljedeće tehnike: Za postizanje dezinfekcije možete koristiti ružinu vodicu ili kombinirati uvarak od cvjetova majčine dušice i kadulje (po prstohvat svake biljke i jednu šalicu vode).

Rolu uronite u naparak od cvjetova rimske kamilice (tri glavice po šalici). Alternativno, za brže rješavanje začepljenja, izravno nanesite tretman na zahvaćeno područje. Za izradu obloga od smrekove smole započnite uranjanjem kolutića u sok od čička. Nakon toga obloge potopiti u juhu od korijena i lišća bijelog sljeza (od jedne šalice juhe i pet prstohvata korijena i lišća).

Da biste započeli proces, svakako očistite krv slijedeći Morrisov kulinarski vodič, koji to naglašava kao vitalni prvi korak. Neophodno je da medicinski stručnjaci temeljito procijene učinke stresa i ne zanemaruju njegovo značenje.

Ovo je jedina metoda za postizanje zamjetnih rezultata! Osobe s čirevima mogle bi imati koristi od uključivanja napitaka za čišćenje krvi u svoju prehranu, posebno onih navedenih u nastavku. Na kraju komadiće uronite u smjesu pastirskih torbica (1 šalica) zajedno s 2 prstohvata.

Za stvaranje svestrane mješavine sakupite sljedeće komponente: cvjetove i listove stolisnika (1 šalica s 2 prstohvata), cvjetove i listove boražine (1 šalicu s 3 ubrusa), koru krkavine (2 prstohvata s 1 šalicom), te korijenje i lišće maslačka. Za pripremu mješavine prikladne za kupke ruku i nogu ili lokalnu primjenu, Maurice predlaže korištenje sljedećih količina za svaku litru vode: 3 prstohvata cvjetova kamilice, 3 prstohvata lišća i cvjetova divlje maćuhice, 4 prstohvata cvjetova i lišća kupine, 1 šalicu i 2 prstohvata cvjetova i listova kadulje, te 3 prstohvata nevena.

Za pripremu infuzije pomiješajte 3 prstohvata bijelog sljeza, 2 prstohvata ruže, 4 prstohvata kamilice, 2 prstohvata kadulje i 1 prstohvat trpuca. Preporučljivo je konzumirati 1 do 2 šalice infuzije dnevno. Mješavina uključuje 2 prstohvata stolisnika, 1 prstohvat lišća jagode, 1 prstohvat majčine dušice te po 1 prstohvat lišća majčine dušice i masline.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here