U slučaju da su vam radijatori zahrđali, vjerojatno već imate potreban odstranjivač u svom hladnjaku.

Razgovarajmo o kečapu. Uzmite malo i upotrijebite ga na zahrđalim dijelovima radijatora, nježno ga trljajući aluminijskom folijom. Kada to učinite, navlažite krpu vodom i njome obrišite radijator. Na kraju ga temeljito obrišite suhom krpom.

U roku od nekoliko minuta možete bez napora očistiti radijatore bez potrebe za trošenjem skupih rješenja za čišćenje. Isplativo rješenje leži u snazi ​​kečapa koji svoju učinkovitost duguje kiselim svojstvima zrelih rajčica.

Uspješan pokušaj čišćenja kupaonskog radijatora podijelio je korisnik Facebooka koji je poslušao ponuđeni savjet. Izrazivši početnu sumnju, korisnik je odlučio isprobati nakon što je vidio brojne preporuke za korištenje kečapa i folije kao sredstava za čišćenje. Ishod je bio impresivan, o čemu svjedoče fotografije prije i poslije koje su podijeljene uz objavu.


Brojni pojedinci izrazili su svoje zadovoljstvo u komentarima, potvrđujući učinkovitost ovog “hacka”. Svjedočanstva poput “Uspješno sam eliminirao tvrdokornu hrđu s kojom se ni najjače sredstvo za čišćenje nije moglo uhvatiti u koštac”, “Zahvalan sam na ovom nevjerojatno korisnom savjetu” i “Uistinu ste pojednostavili moje kućanske poslove” samo su neka od njih. mnogo pozitivnih odgovora.

Osim toga, kečap se može koristiti za uklanjanje kamenca iz slavina i sličnih uređaja.

BONUS TEKST:

Iako vrući i vlažni dani mogu biti neugodni, stručnjaci sugeriraju da vježbanje u takvim uvjetima, kada se izvodi ispravno, zapravo može doprinijeti poboljšanju razine naše kondicije.

Izazov vježbanja po vrućem vremenu proizlazi iz kombinacije povišenih temperatura i opresivne vlage, što stvara nepovoljne uvjete za optimalno funkcioniranje tijela.

Prema Chrisu Byrneu, višem predavaču na Sveučilištu Exeter i registriranom fizioterapeutu, kombinacija vježbe i topline predstavlja značajan test za naš kardiovaskularni sustav. To je zbog dvostruke odgovornosti s kojom se mora nositi: opskrbljivati ​​naše mišiće krvlju, kisikom i metaboličkim gorivom, dok također regulira tjelesnu temperaturu putem mehanizama za hlađenje.

Prema Byrneu, u tim okolnostima može doći do “odstupanja otkucaja srca”. Kada vježbate na nižim temperaturama, vaš će broj otkucaja srca ostati dosljedan čak i uz istu razinu napora. Međutim, u toplijim uvjetima, vaš će broj otkucaja srca početi rasti, čak i ako trčite istim tempom.

Prema Byrneu, to ukazuje da kardiovaskularni sustav daje prednost gubitku topline.

Slijedeći pravilan ritam i primjenjujući progresivne tehnike treninga, ne samo da se naša tijela mogu priviknuti na visoke temperature, već se također možemo potaknuti na intenzivniji trening.

Tri ključne fizičke prilagodbe igraju značajnu ulogu u tome: smanjena središnja tjelesna temperatura, povećani volumen krvi koji rezultira većim udarnim volumenom (količina krvi izbačene po otkucaju srca) i smanjeni broj otkucaja srca u mirovanju

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here