Ako se nosite s dosadnom i tvrdoglavom gljivičnom infekcijom noktiju, ne brinite! Dostupno je mnogo prirodnih lijekova koji su učinkoviti i praktični za korištenje. Pogledajte sljedeće savjete kako iskoristiti prirodne sastojke za učinkovito uklanjanje gljivica na noktima.

Češnjak

Jednostavnost korištenja češnjaka u borbi protiv gljivica noktiju zahvaljuje se njegovim dobro utvrđenim antimikrobnim svojstvima. Opće je poznata sposobnost češnjaka u borbi protiv gljivičnih infekcija.

Nježno zgnječite jedan češanj češnjaka i izravno nanesite zgnječeni češnjak na potrebno područje. Ostavite ga na zahvaćenom području otprilike 20 minuta prije ispiranja nokta čistom vodom.

Nastavite svakodnevno slijediti ovu rutinu sve dok se gljivice potpuno ne iskorijene.

Jogurt

Jogurt, osobito onaj bez okusa i nezaslađen, bogat je probioticima za koje je utvrđeno da su korisni u liječenju gljivičnih infekcija.

Kako biste postigli optimalne rezultate, preporučuje se slijediti ove korake: Započnite izravnim nanošenjem jogurta na nokat pomoću kista ili prstiju. Pustite da se jogurt potpuno osuši na noktu. Nakon toga nježno uklonite osušeni jogurt tako da ga nježno obrišete vlažnom krpom. Ključno je osigurati da je nokat potpuno suh nakon procesa čišćenja. Za optimalne rezultate savjetuje se ponavljanje ovog postupka svaki dan.

Eterično ulje dobiveno iz biljke čajevca.

Snažna antifungalna svojstva eteričnog ulja čajevca široko su poznata.

Kako biste postigli najbolji rezultat, slijedite ove korake: natopite vatu s malom količinom ulja čajevca, a zatim nježno nanesite ulje na zahvaćeni nokat. Ostavite ulje da ostane na noktu otprilike 30 minuta. Nakon tretmana uvjerite se da je nokat potpuno suh. Za optimalne rezultate, ponovite ovaj postupak dva puta dnevno.

Sol dobivena iz mora.

Antiseptička i antibakterijska svojstva morske soli čine je učinkovitom u borbi protiv gljivičnih infekcija.

Napravite pastu tako što ćete pomiješati 5 grama morske soli s malom količinom vode. Izravno nanesite ovu pastu na nokat koji ima problema. Pustite da pasta ostane na noktu otprilike 5 minuta.
Uvjerite se da je nokat potpuno osušen nakon tretmana. Kontinuirano provodite postupak svaki dan dok infekcija ne nestane.

Eterično ulje dobiveno iz biljke origano.

Prisutnost karvakrola u ulju origana daje mu antifungalna svojstva.

Uzmite malu količinu origano ulja i nanesite ga na traku gaze. Zatim pažljivo postavite gazu na nokat koji treba tretirati.
Za optimalne rezultate preporuča se držati ga uključenim otprilike 30 minuta i provoditi ovu rutinu svakodnevno.

Soda bikarbona, svestrani sastojak koji se obično koristi u kuhanju i čišćenju, nudi širok raspon praktičnih primjena.

Alkalna sredina koju stvara soda bikarbona nepovoljna je za razmnožavanje gljivica.

Za pripremu otopine pomiješajte 10 grama sode bikarbone s jednom litrom vode. Uzmite pamučni štapić i nanesite otopinu na nokat koji ima problema. Pustite otopinu da odstoji na noktu kratko vrijeme prije no što se uvjerite da je nokat potpuno suh. Ponavljajte ovaj postupak svakodnevno.

Želatina

Hranjiva svojstva želatine čine je potencijalno učinkovitom opcijom liječenja gljivičnih infekcija.

Za pripremu otopine želatine slijedite upute na pakiranju želatine. Nakon pripreme, nanesite otopinu na zahvaćeni nokat. Pustite otopinu da ostane na noktu otprilike 30 minuta. Preporuča se ponoviti ovaj postupak tri puta tjedno.

Popularna i široko korištena tvar poznata kao jabučni ocat.

Antibakterijska svojstva jabučnog octa mogu biti korisna u liječenju gljivičnih infekcija i proširenih vena.

Pomiješajte jednake količine hladne i vruće vode, ukupno dvije litre. Dodajte pola šalice morske ili kuhinjske soli. U smjesu dodajte pola šalice jabučnog octa. Provjerite jesu li sve komponente temeljito izmiješane. Uronite stopala u kupku u trajanju od 30 minuta. Upotrijebite suhi ručnik da osušite stopala. Nakon procesa sušenja obujte par čarapa.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here