Georgina Rodríguez otkrila je nadolazeću treću sezonu svoje Netflixove serije “I’m Georgina”, prikazujući transformacije svog izgleda.
Svojom dugom plavom kosom nova Georgina Rodriguez osvojila je naklonost Cristiana Ronalda.
Najavom nove sezone serije “Ja sam Georgina” očito je poprimila svježi imidž koji je u potpunosti promijenio njezin izgled. “Sličiš na Beyoncé”, primijetio je jedan korisnik, a ovo zapažanje ima veliku dozu istine.
Georgina je medijima predstavila priču o Pepeljugi, tvrdeći da je, dok je 12 sati radila u butiku, ušao Cristiano Ronaldo, svidjela mu se i zatražio da se nađu u klubu iste večeri.
Ostatak je dobro dokumentiran. Georgina je zakoračila u život Cristiana Ronalda upravo kada je preko surogat majke dobio blizance, a on je dobio i starijeg sina koji je rođen istom metodom.
Georgina je s Ronaldom dobila kćer, a potom je zatrudnjela s blizancima. Tragično, par je izgubio sina tijekom poroda, ali njihova je kći napredovala.
Tijekom tog vremena oboje su se suočili sa značajnim izazovima, iako je Georgina ostala zauzeta snimanjem reality serije koja je postigla veliki uspjeh na Netflixu.
Danas mnogi kritiziraju Georginu, nazivajući je “poraženom bundevom” i rasipnicom tuđeg novca, no ona se ne obazire na njihovo mišljenje.
Iako se Cristiano Ronaldo tek treba oženiti njome, šuška se o tajnom vjenčanju, pogotovo otkako je spomenuo: “Kad ne vježbam u teretani, najdraže mi je mjesto gdje mogu biti kod kuće sa suprugom.
BONUS TEKST:
3. studenoga 1957. prvo živo biće uistinu je lansirano u svemir: trogodišnji ulični pas Lajka.
Ruska biologinja Alilia Kotovskaja, koja se ponosi svojom ulogom Laikine trenerice, jednom je primijetila: “Okružeći Zemlju devet puta, Laika je postala prvi astronaut, žrtvovan kako bi osigurao uspjeh budućih svemirskih misija.
Prije Laike, napravljeni su brojni pokušaji s različitim psima koji su letjeli samo nekoliko minuta, što je znanstvenicima omogućilo prikupljanje informacija o njihovoj prilagodbi na nultu gravitaciju. Unatoč tome, Laika je bila prvi pas uistinu lansiran u svemir.
Kako bi pomogla psima da se priviknu na kapsulu pod pritiskom, dugačku samo 80 centimetara, Kotovskaja ih je postupno prebacivala u manje kaveze svakih nekoliko dana. Osim toga, psi su bili podvrgnuti testu centrifuge koji simulira i silu koja se javlja tijekom lansiranja satelita i popratnu buku.
Među svim kandidatima na testovima je briljirala upravo Lajka, trogodišnja mješanka s moskovskih ulica.
“Odabrali smo ženke jer ne moraju podizati nogu dok mokre, što im omogućuje da zauzimaju manje prostora. Na naš izbor lutalica utjecala je njihova snalažljivost i manji zahtjevi”, objašnjava Kotovskaja, napominjući da su psi također trebali biti fotogenični .
Uz svoju fotogeničnost, propagandom su stekli zapažena imena. Ime Lajka izvedeno je iz ruskog izraza koji znači “kora”. Kotovskaja primjećuje Lajkin izvanredan karakter, prilagodljivost i njezinu inteligentnu, radoznalu perspektivu, napominjući da su se noć prije misije svi članovi tima okupili kako bi se oprostili od Lajke.
Kotovskaja kaže: “Shvatili smo da će umrijeti tijekom leta i u tom trenutku nije bilo mogućnosti da je vratimo. Posjetila sam je, tražila oprost i plakala dok sam je mazila posljednji put.” Sutradan je Lajka krenula na put s kojeg više neće biti povratka.
Lansiranje satelita Sputnik dogodilo se u 5:30 po moskovskom vremenu iz Kazahstana, a u početku se činilo da se sve odvija prema planu. “Tijekom ljeta Laika je doživjela značajan porast broja otkucaja srca, koji se normalizirao tek nakon tri sata. Međutim, tijekom devete orbite oko Zemlje, došlo je do iznenadnog skoka temperature unutar kapsule, skočivši do 40 stupnjeva Celzijusa, što se pripisuje neadekvatna izolacija od sunčevih zraka.
Unatoč optimizmu da bi Lajka mogla preživjeti najmanje 10 dana, podlegla je toplinskom udaru i dehidraciji samo nekoliko sati nakon lansiranja.
Usprkos tome, sovjetski radio je stalno objavljivao da je Laika “dobrog zdravlja”, pretvarajući je u međunarodni simbol herojstva.
Službeni narativ koji je Moskva održavala godinama navodi da je Lajka otrovana hranom kako bi spriječila da izgori tijekom ponovnog ulaska kapsule u atmosferu.
Dana 14. travnja 1958. Sputnik se raspao ulaskom u atmosferu iznad Antila, dok je Lajka u tom trenutku već bila mrtva nekoliko mjeseci.
Povijesni let Belke i Strelke, prvih pasa koji su se 19. kolovoza 1960. godine uspješno vratili iz svemira, otvorio je vrata Juriju Gagarinu koji je ušao u povijest kao prvi čovjek u svemiru 12. travnja 1961. godine.