Oglasi - Advertisement

Stigla nam je jesen , a već uveliko domaćice pripremaju zimnicu. Bez sumnje , salata koja je neizbježna na zimskim trpezama je svakako kiseli kupus. Mnoge domaćice imaju svoje recepte za kišeljenje kupusa , a mi vam u nastavku donosimo jednu veoma korisnu metodu , pomoću koje ćete imati kiseli kupus sve do proljeća.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Kroz povijest, pojedinci su razvili različite metode i tehnike za čuvanje hrane kako bi osigurali da imaju što jesti u vrijeme kada određene namirnice nisu dostupne, osobito zimi. Tijekom ove sezone, raznolikost voća i povrća obično je ograničena, što tjera ljude da pronađu načine kako se snaći i još uvijek imati nešto hranjivo za konzumiranje.

Kao rezultat toga, pojedinci su otkrili metode za pripremu zimske hrane, uključujući kiseljenje povrća i pravljenje voćnih kompota, osiguravajući im prehranu tijekom hladnih mjeseci. Tako je kiseli kupus postao popularan i na našim prostorima tijekom zime, jer ga mnogi doživljavaju kao izvanredno jelo prepuno blagotvornih vitamina.

Unatoč tome, dobro je poznato da kupus može ispuštati neugodan miris i propadati kako stigne proljeće, što nas navodi da ga odbacimo nakon zime kako bismo uklonili neugodan miris. Da se kupus kvari prepoznajemo kada otvorimo bačvu za kiseli kupus i primijetimo da se u vodi oko kupusa počinje razvijati tanak sloj pjene.

Prema riječima stručnjaka koji su odavno vješti u pripremi zimnice, dodavanjem pet do deset grama grožđa najučinkovitiji je način da se kiseli kupus ne pokvari. No, sada dijelimo dodatni koristan savjet kako sačuvati kupus kako bi ostao jestiv do ljeta.

Za početak odredite količinu kupusa koja vam je preostala. Zatim uzmite novu bačvu i napunite je vodom, pazeći da se četiri posto vode sastoji od soli. Na primjer, ako koristite deset litara vode, morat ćete dodati četiri stotine grama soli. Zatim kupus stavite u posoljenu vodu, pazeći da se razina vode podigne iznad kupusa tako da bude u potpunosti potopljen i time mu produžite rok trajanja.

BONUS TEKST:

Želudac ima presudnu ulogu u tijelu, toliko da se u nekim slavenskim jezicima naziva “život”. Međutim, može biti osjetljiv na probleme kao što su osjetljivost na kiselinu, trovanje i druge komplikacije, zbog čega je ključno pratiti naše izbore prehrane. Danas predstavljamo namirnicu koja bi mogla biti korisna.

H. pylori je bakterija za koju je poznato da uzrokuje gastrointestinalne probleme poput gastritisa i čira na želucu, a povezuje se s većim rizikom od raka želuca. Infekcija ovom bakterijom može dovesti do oštećenja želučanog i crijevnog tkiva, što pak rezultira prekomjernom proizvodnjom želučane kiseline.

Obično se preporučuje dvotjedna kura antibiotika za liječenje i prevenciju infekcija H. pylori, dok liječenje ulkusa može trajati dulje od dva mjeseca. Za najbolje rezultate liječenja, ključno je da pacijenti strogo slijede cijeli terapijski režim, čak i ako se simptomi poboljšaju, sve dok ne dobiju odobrenje od svog liječnika. Kada se radi o H. pylori, promjene u prehrani mogu poboljšati medicinske tretmane i dovesti do pozitivnih rezultata. Istraživanja u znanstvenoj zajednici pokazala su da uključivanje 70 grama brokule u dnevnu prehranu može rezultirati primjetnim smanjenjem razine Helicobacter pylori za oko 40%.

Ovaj povoljan učinak povezan je sa sulforafanom, spojem koji je poznat po svojim antibakterijskim svojstvima, posebno u odnosu na H. pylori. Savjetuje se pridržavanje ovog pristupa prehrani najmanje dva mjeseca. Toplo se savjetuje da uz konzumaciju brokule dodate više zdravih navika.

Redovitom konzumacijom brokule ljudi mogu bolje upravljati simptomima povezanima s infekcijama H. ​​pylori i smanjiti šanse za suočavanje s teškim komplikacijama poput čira i raka želuca. To se može postići prakticiranjem dobre higijene, kao što je pranje ruku prije jela, povećanjem unosa hrane bogate vlaknima poput cjelovitih žitarica, voća i povrća i smanjenjem želučanih iritansa, uključujući začinjenu hranu, kofein i alkohol.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here