Oglasi - Advertisement

Akne na leđima mogu uzrokovati nelagodu i bol, a mogu ih potaknuti različiti čimbenici uključujući nezdravu prehranu, neadekvatne higijenske prakse ili nošenje odjeće od sintetičkih materijala.

Ovdje vam pružamo praktične savjete kako učinkovito smanjiti i izbjeći pojavu akni na leđima. Odlučite se za prikladnu odjeću: Odabir odjeće izrađene od prirodnih tkanina kao što su pamuk, viskoza ili bambus može pospješiti bolju cirkulaciju zraka za vašu kožu i smanjiti znojenje, čime se ublažava razvoj akni.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Održavajte čisto donje rublje: Redovito mijenjanje i pranje grudnjaka i donjeg rublja može učinkovito smanjiti nakupljanje bakterija i prljavštine, u konačnici ublažiti pogoršanje akni. Pri odabiru deterdženata budite oprezni jer određeni praškovi za pranje mogu ostaviti tragove na odjeći, što može dovesti do iritacije kože.

Umjesto toga razmislite o korištenju tekućih deterdženata i redovito dezinficirajte svoju odjeću. Kako biste spriječili pojavu akni i začepljenja pora uzrokovanih znojenjem, savjetuje se kratko tuširanje nakon fizičke aktivnosti. Osim toga, kada koristite regenerator, važno ga je temeljito isprati kako biste izbjegli začepljenje pora na leđima.

Da biste to postigli, preporučuje se ispiranje kose u smjeru prema naprijed i završno ispiranje hladnom vodom. Odlučite se za proizvode za njegu kože koji ne sadrže masnoće i brzo se upijaju u kožu, poput gelova i losiona. Prilagodite svoje prehrambene navike kako biste promovirali zdraviju kožu smanjivanjem brze hrane, gotovih jela i mliječnih proizvoda, jer oni mogu pridonijeti aknama. Primjenom ovih prijedloga možete poboljšati stanje kože leđa i smanjiti vidljivost akni.

BONUS :

Obilježene začepljenjem izvodnih kanala lojnih žlijezda, akne su dermatološko stanje koje pogađa kožu. Psihosocijalni učinak akni može biti štetan zbog njihove prisutnosti na vidljivim dijelovima tijela, dugotrajne prirode, ozbiljnosti i rezultirajućih ožiljaka. Iako se akne obično povezuju s adolescencijom, sve su češće i među odraslima.

U nadolazećem tekstu otkrit ćete iscrpne informacije o aknama, koje obuhvaćaju njihovu definiciju, česta mjesta pojave, uzroke i učinkovite metode za njihovo otklanjanje. Akne, stanje kože obilježeno začepljenjem otvora lojnih žlijezda, upalna su bolest. Ove se žlijezde nalaze po cijeloj koži tijela, isključujući dlanove, tabane i gornji dio stopala. Pojava akni obično se javlja tijekom adolescencije, što je posljedica neravnoteže u razinama hormona, posebno povećanja muških spolnih hormona (androgena) ili pada ženskih spolnih hormona (estrogena).

Začepljenje pora kože kombinacijom sebuma, prljavštine, mrtvih stanica kože i bakterija dovodi do pojave akni. Naime, osobe koje pate od akni imaju povećane žlijezde lojnice koje proizvode povećanu količinu sebuma, čime izravno utječu na razvoj stanja.

Akne se, u skladu s tradicionalnom klasifikacijom, kategoriziraju u tri različite vrste: blage, umjerene i teške akne. Neupalne promjene, poznate kao komedoni, glavna su obilježja blagih akni, koje su prvenstveno ograničene na lice.

Umjerene akne, s druge strane, pokazuju i neupalne promjene (komedoni) i upalne promjene kao što su papule i pustule. Osim na licu, ovi se simptomi često manifestiraju na ramenima i leđima. Teške akne, koje se također nazivaju nodulocistične akne, razlikuju se po prisutnosti čvorova i cista, s papulama i pustulama koje imaju dominantnu ulogu.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here