Samo dva tjedna prije vjenčanja, priznao mi je da je bio nelojalan mojoj najboljoj prijateljici, koja je trebala biti kuma na našoj ceremoniji. Ovo otkriće dovelo je do srčanog udara i dijagnoze dijabetesa kada sam imao samo 26 godina. Tijekom mog boravka u bolnici, posjetio me je, ali sam ga odbio vidjeti; ona, pak, uopće nije došla.

Po mom odlasku iz bolnice, pružio mi je ruku da se raspita kako sam i da vidi možemo li popričati. Iako nisam mogao točno identificirati zašto, pristao sam na ovo. Činilo mi se da istinski osjeća grižnju savjesti i da je njegova ljubav prema meni još uvijek vrlo živa. Tijekom noći razmišljao sam o našem razgovoru, nastojeći pronaći najbolje rješenje. Postalo je potpuno očito da je moja ljubav prema njemu postala jača nego ikad, što me navelo da mu pružim drugu priliku.

Da nisam napravio taj izbor, uvijek bi mi bilo žao što sam svom mentalnom blagostanju dao prednost nad svojim emocionalnim željama. Godinu dana kasnije izmijenili smo zavjete na intimnoj ceremoniji uz prisutne najmilije. Preselili smo se u drugi grad zbog njegova posla, dok sam ja ostala kod kuće brinuti se o našim blizancima. Odbaciti svoj ponos bila je odluka zbog koje ne žalim; trud se uistinu isplatio.

DODATNI TEKST

Brojni pojedinci kolebanje šećera u krvi povezuju isključivo sa svojim prehrambenim navikama, vjerujući da ono što jedemo izravno utječe na razinu glukoze u našem tijelu. Iako prehrana igra presudnu ulogu, postoji nekoliko čimbenika koji nisu povezani s hranom i mogu uzrokovati nepravilnosti šećera u krvi, napominje dipl. naturopat i predsjednik udruge Žuto uže na Instagramu. Oni ističu primarne doprinositelje i predlažu strategije za ponovno uspostavljanje ravnoteže.

Uzroci neravnoteže šećera u krvi koji nisu povezani s prehranom uključuju neadekvatan san ili nekvalitetan odmor, povišenu razinu stresa (zbog visokog kortizola), konzumaciju umjetnih zaslađivača, hormonsku neravnotežu, pijenje kave na prazan želudac, manjak nutrijenata kao što su kao što su vitamin D, magnezij, krom i vitamini B (osobito B12), nezdravi mikrobiom zbog neravnoteže crijevne flore i izloženost mikotoksinima (plijesni). Kako biste lakše regulirali šećer u krvi, razmislite o primjeni sljedećih strategija: osigurajte dovoljno sna, učinkovito upravljajte stresom i izbjegavajte umjetna sladila. Tijekom lutealne faze vašeg menstrualnog ciklusa (druga polovica, od ovulacije do menstruacije), dajte prioritet odgovarajućem unosu proteina i masti. Obratite pažnju kako vaše tijelo reagira nakon konzumiranja kave.

Nastojte stvarati uravnotežene obroke koji uključuju proteine, zdrave masti, ugljikohidrate bogate vlaknima i obilje povrća. Naglasite uključivanje raznovrsne šarene hrane kako biste osigurali odgovarajuću količinu vlakana i hranjivih tvari. Nadalje, razmislite o provođenju laboratorijskih testova za utvrđivanje nedostataka hranjivih tvari.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here