Ciste u jajnicima često se nalaze u žena različitih dobnih skupina i obično nisu kancerogene. Iako su maligne ciste rijetke, sve ciste mogu uzrokovati simptome, osobito ako se povećaju. Ovi se simptomi mogu sastojati od nelagode u zdjelici, boli tijekom menstruacije ili seksualne aktivnosti, osjećaja pritiska u trbuhu, osjetljivosti dojki, osjećaja mučnine, epizoda povraćanja i nepravilnog ili obilnog menstrualnog krvarenja.

Za one koji se žele kloniti kirurških zahvata, postoji prirodni lijek koji je dobio brojne pozitivne kritike pojedinaca koji su iskusili njegove prednosti.

Sastojci

-300 grama čuvarkuće i

-300 grama visokokvalitetnog domaćeg meda.

Priprema

Temeljito očistite stražarnicu. Pomiješajte jabuku s kremom i med u blenderu, miksajući dok ne dobijete jednoličnu smjesu.
Smjesu stavite u staklenku i prekrijte folijom. Prebacite staklenku u hladnjak i ostavite smjesu da odstoji sedam dana.
Nakon što prođe tjedan dana, promiješajte sadržaj staklenke plastičnom ili drvenom žlicom. Upute za konzumaciju.
Kako biste uključili ovu mješavinu u svoju dnevnu rutinu, jednostavno uzmite jednu žlicu ujutro prije doručka i ponovno navečer prije spavanja. Preporučljivo je koristiti plastični ili drveni pribor kako biste spriječili bilo kakvu moguću interakciju s metalom.

 

Napomena:

Važno je napomenuti da ovaj prirodni lijek služi kao alternativna opcija i ne smije se smatrati zamjenom za stručne medicinske upute. Uvijek je preporučljivo potražiti savjet zdravstvenog radnika prije započinjanja bilo kakvog novog liječenja, osobito kada se radi o medicinskim stanjima kao što su ciste na jajnicima.
DODATNI TEKST :
Hormonalne fluktuacije unutar tipičnih komponenti jajnika, kao što su folikuli, žuto tijelo i teka stanice, odgovorne su za razvoj funkcionalnih cista jajnika. Ove ciste, poznate kao folikularne ciste, ciste žutog tijela i teka-luteinske ciste, ne smiju se zamijeniti s rastom tumora.
Međutim, zbog prisutnosti cističnih tumora, ključno je dosljedno pratiti njihovu progresiju. Iako se mogu pojaviti u bilo kojem razdoblju ženskog života, najčešće se javljaju u razdobljima značajnih hormonalnih fluktuacija, kao što je adolescencija i pet godina prije menopauze. Korištenje “mini” kontracepcijskih pilula koje sadrže levonorgestrel povezano je s povećanom vjerojatnošću razvoja funkcionalnih cista jajnika.
Ove se ciste mogu manifestirati tijekom uzimanja lijekova za poticanje ovulacije, tijekom terapije tamoksifenom, kod osoba s niskom razinom hormona štitnjače te kod izrazito vitkih žena i pušača, kako se navodi u nekim izvorima. S druge strane, žene koje se odluče za opće poznate kombinirane monofazne kontracepcijske pilule osjetno imaju smanjenu vjerojatnost razvoja funkcionalnih cista.
Kako bi se osigurali točni rezultati i spriječile nepotrebne brige, ženama se preporučuje ultrazvučni pregled jajnika odmah nakon menstruacije. Ovo vrijeme omogućuje jasnije tumačenje izgleda jajnika, budući da rast folikula tijekom sredine ciklusa i prisutnost žutog tijela u drugoj polovici ciklusa ponekad može dovesti do pogrešnog tumačenja i nepotrebne brige za ženu.
U ultrazvučnoj procjeni nekoliko je čimbenika presudno, uključujući procjenu veličine i količine ciste, njihovu prisutnost u oba jajnika, sastav cisti, debljinu stijenke ciste, prisutnost čvrstih komponenti i protok krvi (poznat kao ” color doppler”), kao i postojanje slobodne tekućine koja okružuje maternicu i jajnike. Tipično, funkcionalne ciste imaju najveći potencijal rasta od 5 cm i često su asimptomatske.
U mnogim slučajevima, ove ciste nestanu same od sebe, što je dovelo do preporuke za praćenje ultrazvukom za 2-3 mjeseca nakon početnog otkrivanja. Kako bi se pomoglo u hormonskoj ravnoteži, olakšala apsorpcija trenutne ciste i spriječio razvoj budućih cista, tijekom razdoblja praćenja mogu se davati hormonski lijekovi (kao što su gestageni ili kontracepcijske pilule), uzimajući u obzir ženinu dob.
U slučajevima kada se otkrije cistična promjena na jajnicima i jajovodima, važno je isključiti druga ginekološka stanja kao što su endometrioza, upalna bolest zdjelice s tuboovarijskim apscesom, hidrosalpinks, paraovarijske ciste, kao i benigne i maligne tumore koji može se manifestirati cističnim izgledom. Nakon procjene ultrazvučnih karakteristika ciste, ginekolog će odrediti potrebu za daljnjim procjenama i odabrati odgovarajuće tumorske markere na temelju dobi žene.
Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here