Čaj je popularan izbor pića za mnoge pojedince, a neki se odlučuju za njega kao alternativu kavi zbog nižeg udjela kofeina. Poznato je da različite vrste čaja nude različite zdravstvene prednosti, a dr. Tim Bon sugerira da uključivanje crnog čaja u rutinu može doprinijeti zaštiti srca i smanjenju krvnog tlaka.

Prema izvješćima Expressa, Bon naglašava da se čini da thearubigin, manje poznat, ali moćan spoj, ima koristi za srce i krvni tlak kada se konzumira crni čaj. Prema njegovim riječima, thearubigin, flavan-3-ol koji se nalazi u crnom čaju i kategoriziran je u skupinu polifenola flavonoida, posjeduje iznimna antioksidativna i protuupalna svojstva. Nadalje objašnjava da thearubigin nudi brojne zdravstvene prednosti, poput utjecaja na krvne žile, sposobnosti smanjenja upale, opuštanja glatkih mišića i širenja arterija. Spoj thearubigin ne samo da čuva srce, već također utječe na krvni tlak.

Bon naglašava da thearubigin ima potencijal utjecati na krvni tlak, što je ključni aspekt cjelokupnog zdravlja. Kako piše Express, konzumacija crnog čaja je vrlo preporučljiva zbog značajnog sadržaja flavan-3-ola. U članku se navodi da skuhani crni čaj može sadržavati približno 115 mg flavan-3-ola na 100 grama. Nadalje, ističe se da thearubiginini, koji čine oko 70 posto flavan-3-ola, čine 81,3 posto na 100 grama. Stoga se u članku zaključuje da bi pojedinci trebali što češće uključiti crni čaj u svoju dnevnu rutinu.

BONUS TEKST:

Nutricionistica Olivia Hedlund identificirala je tri specifične kategorije hrane i pića koje ona osobno izbjegava konzumirati.

Prva stavka na njenom popisu su žitarice za doručak. Na Instagramu je pojasnila da jutarnja konzumacija hrane koja uzrokuje nagli porast šećera u krvi ne nudi nikakve zdravstvene prednosti. Iako priznaje postojanje “zdravijih pahuljica”, predlaže da čak i u njima treba uživati ​​kao međuobrok ili užitak uz hranu bogatu proteinima i mastima. Prema njezinim riječima, mnoge žitarice sadrže velike količine šećera, što rezultira nedostatkom sitosti.

Konzumacija žitarica za doručak koje su bogate ugljikohidratima i šećerom rezultira brzim procesom probave, uzrokujući porast razine šećera u krvi, nakon čega slijedi nagli pad energije i povećanje gladi nedugo nakon toga.

Osim toga, spomenula je biljne zamjene za meso. Odlučiti se za meso iz etičkih poljoprivrednih praksi superiorna je odluka. Ako je pravilno nabavljeno, meso nudi obilje hranjivih tvari i koristi za zdravlje. Suprotno tome, biljne zamjene za meso često sadrže obilje hidrogeniziranih ulja i upalnih dodataka koji doprinose njihovom okusu. To je meni osobno velika mana”, naglasila je. Na kraju, postoje pojedinci koji kavu radije piju dok su u pokretu. U zaključku je naglasila da je kava podložna razvoju plijesni i sadrži brojne kemikalije koje mogu poremetiti tjelesni ekosustav, posebice hormone.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here