Podaci pokazuju da je vodeći razlog izostanka s posla nepodnošljiva bol u leđima. Otprilike 80% ljudi iskusi ove bolove u nekoj fazi svog života, bez obzira na dob. Jedan od ključnih oblika boli u leđima je išijas, koji nastaje zbog kompresije ili iritacije jednog od pet živčanih korijena koji čine išijatični živac.

Išijas se odnosi na posebnu vrstu boli koja nastaje zbog pritiska na išijasični živac, najveći živac u tijelu. To dovodi do nelagode koja se širi iz donjeg dijela leđa kroz stražnjicu i niz noge. Intenzitet boli može varirati od blage do jake, često ometajući svakodnevne aktivnosti pojedinca i cjelokupno uživanje u životu.
Prirodne metode za ublažavanje boli Dok se blagi slučajevi išijasa često mogu riješiti samostalno, kronični slučajevi obično ne prolaze. Uz tradicionalne medicinske tretmane, brojni pojedinci istražuju alternativne terapije za ublažavanje simptoma. Poznat i učinkovit narodni lijek je kombinacija mlijeka i češnjaka.

Sastojci za mlijeko pretočeno s češnjakom: 4 zgnječena češnja češnjaka, 1 šalica mlijeka i med (po želji) za slast.

Postupak: U loncu pomiješajte protisnuti češnjak i mlijeko. Zagrijte smjesu na niskoj razini, neprestano miješajući dok ne zavrije. Kad prokuha, skinite s vatre i ostavite da se ohladi. Po želji dodajte meda po ukusu. Češnjak nudi dodatnu korist razrjeđivanja krvi.

Stoga se ova formulacija ne smije koristiti više od jednom dnevno. Čak i kod jake nelagode, učinkovita je samo jedna aplikacija. Spoj Beluluka alicin, dobiven iz češnjaka, posjeduje analgetska i protuupalna svojstva koja mogu ublažiti bol i upalu povezanu s išijasom. S druge strane, mlijeko služi kao izvrstan izvor kalcija i raznih hranjivih tvari neophodnih za održavanje zdravih kostiju i mišića.

Kombinacija ova dva sastojka stvara moćan prirodni lijek koji je iznimno cijenjen od strane brojnih pojedinaca. Uz mlijeko s češnjakom, postoje razni drugi prirodni pristupi za ublažavanje bolova u leđima: redovito istezanje i lagane vježbe jačaju leđne mišiće, a istovremeno ublažavaju pritisak na išijatični živac. Posebno korisne za povećanje fleksibilnosti i smanjenje nelagode su vježbe poput joge i pilatesa.

Topli i hladni oblozi: Primjena topline s vrućim oblozima pomaže u opuštanju mišića, dok su hladni oblozi učinkoviti u ublažavanju upale i nelagode. Masaža: Profesionalna masaža može smanjiti napetost mišića i poboljšati cirkulaciju, pružajući olakšanje od boli. Održavanje pravilnog držanja: Zauzimanje ispravnog držanja tijekom sjedenja ili stajanja može uvelike smanjiti opterećenje na leđima.

Iako prirodni lijekovi mogu ponuditi značajne prednosti, savjetovanje s profesionalnim liječnikom ključno je ako: bol u leđima traje nekoliko tjedana, širi se niz nogu što rezultira slabošću, utrnulošću ili trncima, ili ako je bol toliko jaka da ometa vaše dnevne aktivnosti . Bol u leđima, osobito išijas, može biti ogromna distrakcija i znatna neugodnost.


Iako blagi slučajevi obično prolaze sami od sebe, ozbiljniji slučajevi zahtijevaju pozornost. Evo nekoliko prirodnih lijekova, poput mlijeka s češnjakom, koji mogu imati značajan učinak. Mnogi su pojedinci iskusili olakšanje od ovog jednostavnog sastava češnjaka i mlijeka, zahvaljujući njegovim analgetskim i protuupalnim svojstvima.

Osim toga, usvajanje zdravih navika, redovito vježbanje i pravilno držanje tijela značajno pridonose prevenciji i liječenju bolova u leđima. Međutim, važno je posavjetovati se sa svojim liječnikom kako biste potvrdili da su vaši izbori prikladni za vaše zdravlje.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here