Oglasi - Advertisement

Na društvenim mrežama svakodnevno možemo pročitati razne ispovjesti ljudi , koji žele da podijele svoje životne situacije sa drugim ljudima , u cilju pronalaska savjeta .

Život povremeno prenosi lekciju da istinska vrijednost leži u emocijama, sjećanjima i privrženostima koje razmjenjujemo jedni s drugima. Priča o unuci koja je dala prednost sjećanjima nad financijskim dobitkom prenosi duboku poruku o značaju obiteljskih veza i altruističke ljubavi.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Nakon smrti njihova djeda, njegovim unucima je stavljen izbor: iznos od 10.000 dolara ili starinski obiteljski foto album. Iako se većina članova obitelji bez razmišljanja odlučila za novčano nasljedstvo, jedna je unuka odlučila odabrati album vođena uvjerenjem da on ima puno veću vrijednost od pukog materijalnog bogatstva.

  • Skrivena poruka koja je promijenila sve Dok je unuka pregledavala album, obavio ju je val nostalgije, prisjećajući se dragih trenutaka djetinjstva sa svojim obožavanim djedom. Neočekivano je otkrila komadić papira koji je bio pomno skriven iza fotografije. U poruci je stajalo: “Draga moja, ako ovo čitaš, to znači da si odabrala album, baš kao što sam i očekivala. Ovaj album čuva sjećanja na naše zajedničko vrijeme, trenutke koji su mi oduvijek bili dragocjeniji od svega na svijetu. Stalno si bio svjetlo mog života.

Posljednji dar daleko vredniji od valute Međutim, u poruci je bilo više nego što se isprva činilo. Također je otkrio neočekivani nalaz: uključen je ček na 10.000 dolara. Jasnoća djedove poruke leži u njegovom uvjerenju da ljubav i zajednička iskustva imaju veći značaj od materijalnog bogatstva, a nagrada za shvaćanje ovog načela premašila je sva očekivanja.

Lekcija koja traje kroz cijeli život Unuka nije mogla sakriti suze. Postala je svjesna djedove duboke mudrosti i značaja koji je pridavao emocionalnim vezama. Njegov stas predstavljao je ljubav, povjerenje i životnu mudrost, nasljeđe koje je sada nosila sa sobom.

BONUS ČLANAK

Kako bi se postiglo najbolje moguće cvjetanje ruža tijekom proljetne sezone, ključno je pridržavati se ovih tehnika rezidbe; pritom se može očekivati ​​izvanredna izložba cvjetanja. Dolazak proljeća označava preporod prirode i početak vrtlarske sezone.

Ovo vrijeme posebno je opipljivo za vrtlare, koji se susreću sa velikim opterećenjem.
S raskopanim vrtnim gredicama i adekvatno pripremljenom zemljom za sadnju, došlo je vrijeme za proljetnu rezidbu raznih biljaka, pa tako i ruža.

Portal lyubimaya prikazuje tehniku ​​obrezivanja tijekom proljetne sezone. Ova sezonska frizura je ono što dovodi do njihovog cvjetanja.

Ponudit ćemo smjernice u vezi s odgovarajućom metodom. U početku je ključno naglasiti da obrezivanje potiče cvjetanje; usprkos tome, mraz koji se javlja tijekom ove faze može biti štetan za grm.

Stoga se preporuča izbjegavati ubrzavanje procesa rezidbe. S rezidbom treba započeti kada cvjetni pupoljci dosegnu veličinu od otprilike 0,5 do 0,8 cm.
Preporučljivo je nanijeti gnojivo na grm nakon rezidbe i obraditi rezano područje vrtnim lakom. Nadalje, biljku treba prskati 1% otopinom bakrenog sulfata. Orezivanje ruža tijekom proljeća je ključno, osobito kada su biljke doživjele značajan rast, jer ova praksa pomaže u uzgoju kompaktnijeg grma. Osim toga, uklanjanje manjih pupova olakšava rast dužih stabljika s jednim pupom.

Za pojedince koji vole grmove ukrašene mnoštvom cvjetova, uključujući minijaturne sorte, može biti preporučljivo minimalno obrezivanje. Nadalje, čin rezidbe ruža je koristan u sprječavanju procesa starenja grma, što se postiže uklanjanjem ostarjelih grana.

Prikladno vrijeme za rezidbu ruža je nakon prestanka jutarnjeg mraza. Preporučljivo je izvršiti ovu rezidbu prije bubrenja i cvjetanja pupova.
Započnite s preliminarnom procjenom.

Bitno je eliminirati grane koje sežu u grmlje, jer će to poboljšati cirkulaciju zraka. Nadalje, sve smrznute grane također treba orezati sa zdravog drva.
Budite oprezni dok podrezujete grmlje kako biste spriječili prekomjerno uklanjanje. Za biljku je ključno zadržati znatan dio svoje zelene mase, osiguravajući da korijenje ima odgovarajuću snagu i hranjive tvari za učinkovito održavanje rasta nadzemnih dijelova.

Gnojidba ruža počinje u proljeće, točnije krajem ožujka i tijekom travnja. Naknadno se uklanja zaštitni pokrov s brežuljka, te se provodi početna rezidba kako bi se potaknula cvatnja biljke.

U proljeće se koriste mineralna gnojiva na bazi dušika. Ova tvar se nanosi navodnjavanjem ruža ili prska oko različitih vrsta biljaka.
Ovo hranjenje potiče rast grmova.

Amonijev nitrat je također prikladna opcija. Gnojivo se primjenjuje nerazrijeđeno; međutim, potrebno je odgovarajuće zalijevanje prije nanošenja. Preporučljivo je na svaku ružu rasporediti oko 20 grama proizvoda. Osim toga, postoje alternative prirodnim gnojivima koje zaslužuju razmatranje. Na primjer, iskusni vrtlari često koriste mali cvjetni divlji kupus. Ovo treba pomiješati s vodom u jednakim količinama i unijeti u tlo uz ruže.

POKLANJAMO TI KNJIGU BESPLATNO!

Upiši svoj email i preuzmi knjigu "Astrologija nije bauk"! Zaviri u tajanstveni svijet zvijezda i otkrij kako zvjezdana magija može promijeniti tvoj pogled na sebe i svijet oko tebe!

Jedan klik te dijeli od tvoje knjige i novih spoznaja!

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here