Oglasi - Advertisement

Život Ofre Haze govori o ženi za koju se činilo da ima sve, ali se na kraju suočila s nesrećom. Život Ofre Haze, kultne izraelske pjevačice i glumice, priča je ispunjena temama slave, moći, ljubavi, ljepote, glazbe i žrtve.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa
  • Osim toga, otkriva teške predrasude društva, loše izbore i nepredviđene tragedije. Iako je posjedovala sve, njezina je sudbina bila obilježena dubokom patnjom. Godine 1957. ušla je u svijet kao najmlađe i deveto dijete posrnule imigrantske obitelji. Upravo su je njezin izvanredan talent i zadivljujući glas naposljetku izvukli iz stiska siromaštva, očaravajući sve koji su je sreli. Njezin uspon do zvijezda bio je potaknut spojem talenta, predanosti i ljepote, koji ju je oslobodio ograničenja siromaštva i patnje.

Čak i uz svoju slavu i bogatstvo, Ofra je ostala prizemljena, pokazujući odanost svojoj obitelji i podržavajući snažne moralne i vjerske vrijednosti, čime je stekla status sličan statusu božanstva i legende u Izraelu. Bila je među rijetkim pojedincima koji su pažljivo čuvali svoje djevičanstvo, da bi ga na kraju podijelili s ljubavi svog života u dobi od 39 godina.

Živjela je spokojnim životom, s besprijekornom karijerom, bez kompromitirajućih fotografija s muškarcima i bez ikakvih skandala. Nasuprot tome, Haza je prepoznata kao žena koja neprestano traži pravu ljubav, odlučna u svom zavjetu da će ostati djevica do svoje bračne noći.

Nije pronašla nikakav interes u brojnim proscima koji su joj prilazili, čvrsto vjerujući da će joj Bog otkriti suđenoga partnera. “Princ na bijelom konju”, kako je zamišljala, napokon se pojavio u njezinom životu u 39. godini života, poprimivši lik biznismena Dorona Ashkenazija.

Nažalost, dok su detalji o njezinom kratkom braku još uvijek rijetki, jasno je da joj je njezin suprug prenio SIDU, što je odigralo ulogu u njezinoj preranoj smrti. Naime, Ofra je 2000. godine umrla od upale pluća, posljedici virusa HIV-a. Njezini posljednji dani bili su ispunjeni ogromnom patnjom. Zbog veze s pogrešnim partnerom, njezin lijepi glas prerano je utihnuo.

BONUS TEKST :

Romi Schneider ostat će zapamćena ne samo kao izuzetna glumica već i kao žena čije je srce slomio muškarac. Nakon nedavne smrti Alaina Delona, ​​svjetski su mediji uglavnom pohvalno govorili o njemu, uz jednu iznimku vezanu uz njegov odnos s Romom.

Mnogi smatraju da je upravo glumac glavni uzrok brojnih poteškoća s kojima se talentirana glumica suočavala. Rosemeri Magdalena Albah njezino je pravo ime, a rođena je 1938. godine u Beču u obitelji prožetoj glumačkom tradicijom. Njezin otac, Wulf Albah-Reti, bio je iz Austrije, dok joj je majka, Magda Schneider, bila Njemica. Čak joj je i baka bila kazališna glumica. Rosa Albah-Reti imala je brata po imenu Wulf-Dieter, a njezin očuh, Hans Herbert Blatchheim, preuzeo je brigu o njezinoj karijeri nakon razvoda njezinih roditelja.

Schneider je kasnije sugerirao da je Blatchheim pokazao interes za Romi i njezinu tjelesnu građu za koju je smatrala da je više od onoga što je prikladno ili prirodno. U dobi od 15 godina režirala je svoj prvi film i brzo se etablirala kao glumica poznata po ulogama princeza, uključujući Victoriju u “Mädchenjahre einer Königin” i globalno priznatu ulogu princeze Sisi s 18 godina.

Film je imao dva nastavka. Radeći na setu filma “Christine” u dobi od 20 godina duboko se zaljubila u svog kolegu, mladog i relativno opskurnog francuskog glumca Alana Delona. Unatoč njihovim stalnim svađama i uzajamnoj nesklonosti, koja je bila potaknuta njegovim dobro poznatim nasilnim temperamentom i njezinim neprijateljstvom, nisu uspjeli sakriti nepobitnu kemiju između njih.

Nakon produkcije Romi, stvarna princeza njemačko-austrijske kinematografije, držana “pod staklenim zvonom”, sa svojim se partnerom preselila u Pariz. “Zaista sam bila princeza, i to nije bilo samo zbog kamera. Uvijek sam se identificirala kao princeza, i to me iscrpljuje. Pokušala sam se osloboditi te zatvorenosti, tog ograničenog postojanja, tražeći oslobođenje Pariza i novi početak”, rekla je.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here