Oglasi - Advertisement

Ron Garan, bivši NASA-in astronaut, proveo je više od pet mjeseci u svemiru i otkrio nešto što nitko na Zemlji nije vidio.

Ron Garan služi kao istaknuti astronaut koji je dao značajan doprinos istraživanju svemira, dok je svoju karijeru također iskoristio za zagovaranje pozitivnih promjena na Zemlji. Njegovi napori ustraju u motiviranju nebrojenih pojedinaca da vjeruju u potencijal globalne suradnje i održive inovacije.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Posvetio je nevjerojatnih 178 dana svemirskom putovanju, podijelivši svoje uvide u knjizi “The Orbital Perspective: Lessons in Seeing the Big Picture from a Journey of 71 Million Miles”, gdje je elaborirao kako ga je to iskustvo duboko transformiralo, posebno u pogledu njegovog percepcija svetog.

“U intervjuu za ‘Big Think’, rekao je Garan, ‘svjedočio sam pulsiranju biosfere u živim duginim nijansama i ispreplitanju sa životom. Iako nisam promatrao ekonomiju, očito je da sustavi koje su stvorili ljudi gledaju na sve, čak i na život potpornih sustava našeg planeta, kao samo segmenta globalne ekonomije, postaje očito, u trenutku kada Zemlja nestaje, a svemir počinje, da živimo u laži.'” Zatim je razradio razloge koji stoje iza njegove promjene. perspektiva.

Fenomen poznat kao “Efekt pregleda” odnosi se na transformaciju kroz koju prolaze astronauti nakon što su svjedočili planetu koji visi u beskraju svemira. To je slično žarulji koja svijetli, otkrivajući našu duboku međusobnu povezanost i oslanjanje jednih na druge. “Čovječanstvo pluta u tami, opažajući samo ograničen tračak stvarnosti”, naglašava.

Objasnio je razloge naše nesposobnosti da odgovorimo na izazove s kojima se susrećemo.

“Često vjerujemo da potpuno razumijemo situaciju, ali ono što vidimo samo je ograničena slika. Ovaj nedostatak uvida u pravu sliku sprječava našu sposobnost da se nosimo s brojnim izazovima. Kao društvo, trenutno snosimo značajan trošak za ovaj propust. Jedan od razloga zbog kojih se borimo da pronađemo rješenja je taj što nam nedostaje odgovarajuća perspektiva i ne uspijevamo se izravno suočiti s problemima. To je jedan od razloga zašto moramo izaći iz sjene,” izjavio je astronaut.

Crpeći iz svojih iskustava u svemiru, Garan je formulirao ideju orbitalne perspektive, koju je nazvao “pozivom na akciju”. Pozvao je pojedince da daju prednost načinu života koji prvenstveno služi većem dobru čovječanstva, umjesto da se prvo fokusiraju na gospodarstvo i društvo.

Izvanredno Garanovo putovanje

Ron Garan, rođen 30. listopada 1961. u New Yorku, bivši je astronaut, inženjer i pilot koji je sudjelovao u više značajnih NASA-inih misija. Prije karijere astronauta stekao je i dodiplomski i magisterij iz zrakoplovnog inženjerstva, što mu je omogućilo da služi kao borbeni pilot u Zračnim snagama Sjedinjenih Država.

Godine 2000. Ron Garan izabran je da postane astronaut i ubrzo je započeo rigoroznu obuku. Svoje inauguracijsko putovanje u svemir napravio je 2008. kao stručnjak za misiju STS-124, tijekom koje je posada uspješno isporučila i instalirala ključnu komponentu japanskog laboratorijskog modula na Međunarodnoj svemirskoj postaji (ISS).

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here