Biljka, kada se koristi sama, rezultira značajnim smanjenjem stanica raka dojke od 28 posto. Međutim, kada se slatki pelin spoji sa željezom, otkriva se zapanjujuća sposobnost, jer gotovo iskorijenjuje rak u samo 16 sati. Pelin, zajedno s drugim biljnim lijekovima, predstavlja mnoštvo obećavajućih tretmana u borbi protiv raka.

Posebno jedna biljka, slatki pelin, pokazala se kao revolucionarno otkriće u borbi protiv ove smrtonosne bolesti. Iako postoje brojni znanstveni dokazi koji potvrđuju njezinu učinkovitost, ostajemo dvojbeni u pogledu priznanja farmaceutske industrije ovoj iznimnoj biljci, koja nadmašuje mnoštvo sintetskih lijekova koje proizvodi.

Nova otkrića objavljena u znanstvenom časopisu “Life Science” otkrila su zapanjujući napredak u liječenju raka dojke. Studija naglašava izvanredan potencijal artemisinina, spoja dobivenog iz biljke slatkog pelina (Artemisia Annua L.), u eliminaciji stanica raka dojke. U izuzetno kratkom razdoblju od manje od 16 sati, artemisinin je pokazao svoju sposobnost da iskorijeni impresivnih 98 posto ovih malignih stanica. Kada se primjenjuje samostalno, biljka uzrokuje značajno smanjenje stanica raka dojke za 28 posto.

Međutim, u kombinaciji sa željezom, djelovanje slatkog pelina se pojačava, što dovodi do potpunog iskorjenjivanja stanica raka, ostavljajući za sobom minimalan trag. Ono što izdvaja ovo revolucionarno istraživanje je zapažanje da liječenje ostaje u velikoj mjeri nepromijenjeno na normalne i zdrave stanice dojke, u oštroj suprotnosti s kemoterapijom koja ne samo da cilja stanice raka, već također nanosi štetu zdravom tkivu, što dovodi do ozbiljne štete za tijelo.

Vrijedno je napomenuti da je artemisinin prije bio poznat po svojoj učinkovitosti kao lijek protiv malarije, ali su nedavne studije otkrile njegov golemi potencijal u borbi protiv raka. U nedavnoj studiji, istraživači su otkrili da je davanje željeza, koje ima tendenciju nakupljanja u tkivu dojke i stanicama zaraženim rakom, imalo izvanredan učinak u kombinaciji s artemisininom.

  • Točnije, artemisinin je pokazao jedinstvenu sposobnost da selektivno cilja i napada stanice raka, ostavljajući zdrave stanice neozlijeđenima. Laboratorij za rak Sveučilišta u Kaliforniji proveo je istraživanje i utvrdio da artemisinin remeti faktor transkripcije E2F1, što u konačnici dovodi do zaustavljanja staničnog ciklusa u stanicama raka dojke. Ovaj mehanizam služi kao ključni put kroz koji artemisinin učinkovito regulira rast reproduktivnih stanica raka.

Stanice raka posjeduju specifične receptore koji se nazivaju “transferinski” receptori, koji su uključeni u diobu stanica i pomažu u nakupljanju željeza. Iako je moguće da normalne stanice također posjeduju ove receptore, stanice raka ih imaju u većim količinama, što ih čini osjetljivijima na kombinaciju željeza i artemisinina kao ciljanog liječenja. Brojni pokusi pokazali su izuzetnu sposobnost artemisinina, u kombinaciji sa željezom, da uspješno otklanja bolesti. Kroz stoljeća, ljudi u Kini su koristili snagu ove supstance kao moćno sredstvo u borbi protiv malarije.

  • Visoka koncentracija željeza u artemisininu čini ga smrtonosnim za parazita malarije, čineći ga nesposobnim za preživljavanje. Povijesno gledano, nabava ovog ekstrakta po pristupačnoj cijeni predstavljala je značajnu prepreku, ali rastuća fascinacija oko ove biljke mogla bi otvoriti put pristupačnijim troškovima. Značajan napredak u farmaceutskoj industriji je obveza francuske tvrtke “Sanofi” da proizvodi 50 do 60 tona artemisinina godišnje, s ciljem zadovoljenja svjetskih potreba. U međuvremenu, budite sigurni da ste u potrazi za pelinom, kao što je prikazano na fotografiji i obično se nalazi u vašoj blizini.
Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here