Oglasi - Advertisement

Poznato je da takmičenje za mis univerzuma nikada ne uspeva da zainteresuje javnost, i da retko ko to prati. Međutim , ipak je samo  jedna takmičarka odmah uspela uhvatiti žižu interesovanja javnosti. Mis Tajlanda, Anna Sungam Ajam, ostavila je publiku zadivljenom svojim izborom odjeće za večernju šetnju izborom – zadivljujućom haljinom napravljenom u potpunosti od otvarača za konzerve.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Otkako je Ana objavila sliku na svom Instagram nalogu prošle godine, haljina je doživela nalet slave, skupivši impresivnih 150.000 lajkova. “Hidden Precious Diamond Dress”, kreacija renomiranog brenda Manirat, prikazuje briljantnu fuziju aluminijskih pločica za limenke i izuzetne ljepote Swarovski kristala. Osim svoje estetske privlačnosti, haljina nosi duboku simboliku. Annin izbor odjeće ima skriveni značaj, što je primjer ugradnje metalnih otvarača koji odaju počast njenom odgoju.

Crpeći inspiraciju iz poznatog okruženja mog djetinjstva, kreirala sam ovu haljinu s namjerom da prenese duboku poruku. Odrastajući u domaćinstvu u kojem su moji roditelji radili kao sakupljači smeća, stalno sam bio okružen gomilama odbačenog materijala i materijala koji se može reciklirati. Kako bih stvorila zaista jedinstven komad, namjerno sam koristila prenamijenjene i odbačene predmete, poput limenki, u izradi ove haljine.

Poruka o vlastitoj vrijednosti, koju su mnogi prihvatili, služi kao dirljiv podsjetnik da čak i stvari koje se smatraju beznačajnim posjeduju vlastitu inherentnu vrijednost i privlačnost. Izražavamo zahvalnost svima onima koji su ovu poruku ne samo prepoznali i priznali, već je i ugradili u svoje živote. Uprkos tome što je označena kao “Kraljica ljepote i smeća”, ova oznaka ni na koji način ne umanjuje njen sjaj; ona nastavlja da blista kao dragoceni dragulj. Od samog početka svog postojanja, bila je uronjena u svijet opterećen neimaštinom i nevoljama, snalazeći se u izazovima koji prate život siromaštva.

  • Kako stoji u njenoj zvaničnoj biografiji Miss Universe, Ana, koja trenutno ima 24 godine, rođena je i odrasla u siromašnom kraju u Bangkoku. Kako bi joj osigurala dobrobit, njena porodica je odlučila da je pošalje u hram. Tokom razvojnih godina boravila je u hramu, gde je bila u društvu budističkih časnih sestara, a njena ishrana se prvenstveno sastojala od ostataka koje su monasi ostavili.

U svojim formativnim godinama naišla je na izrazito vaspitanje za razliku od svojih kolega iz razreda, uglavnom zbog finansijskih ograničenja i previsokih troškova vezanih za školovanje. S ovom preprekom se uhvatila u koštac tako što je aktivno skupljala akademska priznanja, redovno sudjelujući u darivanju krvi, skupljajući plastične boce koje se mogu reciklirati, pa čak i preuzimajući na sebe održavanje čistoće javnih toaleta. Ovo iskustvo koje je promijenilo život u njoj je izazvalo duboku zabrinutost u pogledu dostupnosti obrazovanja djeci na Tajlandu, kako ona elokventno prenosi u svojim memoarima.

Dajući prioritet svojim naporima da se zalaže za siromašnu decu, Ana ima za cilj da iskoristi svoju platformu kao sredstvo da pojača glasove i proširi horizonte pojedinaca koji potiču iz marginalizovanih sredina. Sarađujući sa više neprofitnih organizacija, kao što je Smile Train Thailand, aktivno se uključuje u ostvarivanje ove plemenite misije.

BONUS TEKST:

U našoj sadašnjoj eri, koju karakteriziraju brze transformacije, napredak tehnologije i društvene prepreke, pojedinci se često susreću s bezbrojnim upitima, nedoumicama i iskušenjima. Bilo da se borite sa problemima širom svijeta kao što su klimatske promjene i pandemije ili vodite lične bitke sa stresom, depresijom i samootkrivanjem, postojanje se može pokazati kao naporno i hirovito putovanje.

Uobičajeno istraživanje se vrti oko izazova uspostavljanja ravnoteže između ličnih želja i zahtjeva okoline, žongliranja aspiracija u karijeri s negovanjem međuljudskih veza, kao i davanja prioriteta brizi o sebi uz brigu o drugima.

Pojedinci traže različite metode i filozofije u potrazi za svrhom i zadovoljstvom. Neki pojedinci pronalaze utjehu i prosvjetljenje kroz duhovne prakse, kao što su molitva ili meditacija, dok drugi crpe inspiraciju iz područja umjetnosti, književnosti ili muzike. Podrška voljenih često služi kao izvor snage tokom izazovnih perioda, dok drugi otkrivaju značaj angažovanja u aktivnostima koje su od koristi njihovoj zajednici ili društvu u cjelini.

Centralno istraživanje u svim ovim nastojanjima, bez sumnje, vrti se oko otkrivanja unutrašnjeg mira i radosti. Brojni pojedinci nastoje uspostaviti skladnu ravnotežu između postizanja materijalnog prosperiteta i postizanja duhovnog zadovoljstva, između neprekidne potrage za više i sposobnosti pronalaženja zadovoljstva u trenutnim okolnostima.
Unutar svakog pojedinca nalazi se jedinstven narativ, koji obuhvata težnje, tjeskobe i želje. U svijetu koji karakteriziraju stalna transformacija i nevolje, postaje ključno kretati se našim ličnim putovanjima, prihvaćajući autentičnost u našim interakcijama i njegujući suosjećanje i razumijevanje.

Možda ključ za pronalaženje sreće leži u prihvatanju zahvalnosti, prepoznavanju malih zadovoljstava koja dolaze sa svakim danom, prijemčivosti za nove perspektive i avanture, te njegovanju dubokog osjećaja samoljublja i suosjećanja prema drugima. Na kraju krajeva, život je kolektivno putovanje i kroz naše zajedničke napore možemo oblikovati svijet koji je u izobilju, suosjećajan i harmoničan za sve.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here