Oglasi - Advertisement

Dolaskom proljeća priroda se polako budi. Ljudi  koji imaju  vrtove trenutno se bave time da uzgoje što više povrća , dok domaćice uživaju u sadnji cvijeća. Među raznim biljkama , jasmin je jedna koju bez sumnje treba posaditi u vrt, jer osim što lijepo izgleda ima lijep ugodan miris.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Jasmin, cijenjen kao značajan cvijet u indijskoj kulturi, ima duboku duhovnu važnost kao sveti cvijet povezan s božanskim. Obično se smatra da donosi prosperitet i neizmjernu sreću obiteljima. Za razliku od svog cijenjenog statusa u Indiji, jasmin ima posebnu ulogu u Kini, gdje je vitalna komponenta u procesu pripreme čaja.

Nasuprot tome, obitelj Gucci poboljšava aromatične kvalitete svojih ponuda. Uključujući zelene stabljike i mirisne bijele cvjetove, pobuđuju osjećaje koji podsjećaju na Orijent ili Mediteran, stvarajući atmosferu mira i spokoja. Prema stručnjacima za aromaterapiju, ulje jasmina ima sposobnost obogatiti život radošću i promicati pozitivnu perspektivu.

Sposobnost jasmina da čak i najmonotonije dane pretvori u živopisna slavlja je nevjerojatna. Kakav je proces uzgoja jasmina? Za optimalan rast preporuča se saditi jasmin tijekom proljetne sezone, posebno u kopnenim regijama koje karakteriziraju više temperature i smanjena vjerojatnost mraza.

  • Idealni uvjeti za cvjetanje ove biljke nalaze se u mediteranskim obalnim područjima; međutim, ključno je dati prednost dobro dreniranom tlu i uključiti dodatnu gnojidbu tijekom razdoblja sadnje i cvatnje. Baštovanka.rs ističe značaj pravilne drenaže, jer je ona neophodna za očuvanje celokupnog zdravlja i dugovečnosti biljke. Zanemarivanje ovog vitalnog koraka može dovesti do venuća biljke, što dovodi do preranog opadanja i cvjetova i lišća.

Za optimalan uspjeh sadnje, smjestite cvijet jasmina tako da njegov gornji dio bude izložen sunčevoj svjetlosti, dok korijenje treba držati u sjeni. Postupak sadnje uključuje iskopavanje rupe duboke otprilike 50 cm, ostavljanje da se osuši i postavljanje drenažnog sloja obično u rasponu od 15 do 20 cm debljine.

Nakon što su svi potrebni postupci obavljeni, biljku jasmina obavezno pažljivo smjestiti ispod površine zemlje, otprilike 3 cm duboko. Nakon toga biljku treba pravilno zalijevati. Režim gnojidbe počinje u travnju i nastavlja se do kasnih ljetnih mjeseci. Preporučljivo je koristiti složena mineralna gnojiva koja se moraju razrijediti u vodi za pomlađivanje tla. Kako biste osigurali dobrobit svoje biljke jasmina, neophodno je umjereno zalijevanje, jer prekomjerna vlaga može dovesti do poplave, rezultirajući suhoćom i konačnom propašću biljke. Jasmin je izvrstan izbor za one koji traže prekrasan cvjetni grm koji zadržava svoju estetsku privlačnost čak i kada ne cvjeta. Poznata po svom prekrasnom mirisu, ova je biljka posebno prikladna za vrtlare početnike zbog minimalnih zahtjeva za održavanjem.

Kao što je ranije navedeno, miris služi kao prepoznatljiva značajka ovog jedinstvenog cvijeta, zbog čega nije iznenađujuće da je riječ “jasmin” postala sinonim za divan miris. Unutar ovog širokog roda, koji obuhvaća brojne vrste listopadnih, polu-zimzelenih i zimzelenih grmova i penjačica autohtonih u Aziji i Africi, postoji nekoliko sorti koje su potpuno lišene mirisa.

Patuljasti, mali ili srednje veliki grmovi obično imaju složeno lišće i kratke cjevaste cvjetove koji pokazuju nijanse bijele, žute i crvenkasto-ružičaste boje, koje karakteriziraju zvjezdaste latice. Penjački tipovi pretežno uključuju aromatične vrste. Među najomiljenijim sortama je J. nudiflorum, grmoliki jasmin poznat po svojim živim žutim cvjetovima koji cvjetaju u zimskim mjesecima. Dok određene sorte jasmina mogu izdržati mraz, većina cvjeta u tropskim i suptropskim okruženjima. Ovi mirisni cvjetovi pogoduju toplini pune sunčeve svjetlosti i zahtijevaju plodno, vlažno tlo s dobrom drenijom. Kada uključujete jasmin u svoj vrt, preporuča se da ga postavite u stražnji dio cvjetnjaka, uz zid, vrtnu stazu ili terasu.

Umjesto toga, odlučite li ih uzgajati kao penjačice, preporučljivo je opremiti ih robusnom strukturom, poput pergole ili povišenog zida, kako bi se podržali njihov rast prema gore. S obzirom na to da jasmin obično pokazuje grmoliki rast, preporuča se obrezivanje nakon što završi razdoblje cvatnje.

POKLANJAMO TI KNJIGU BESPLATNO!

Upiši svoj email i preuzmi knjigu "Astrologija nije bauk"! Zaviri u tajanstveni svijet zvijezda i otkrij kako zvjezdana magija može promijeniti tvoj pogled na sebe i svijet oko tebe!

Jedan klik te dijeli od tvoje knjige i novih spoznaja!

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here