Oglasi - Advertisement

Vjerujemo da svi vole kada im je sta uredan i čist . Međutim mnoge žene koje su zaposlene , ne mogu da stignu i da stan održavaju čistim , pa onda svoj slobodni vikend provode u čišćenju stana. U nastavku današnjeg članka vam donosimo nekoliko savjeta za čišćenje.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Ovakvim uređenjem doma postići ćete udobnost uz minimalan napor potreban za čišćenje.

Malo je stvari koje frustriraju više od dobro namještenog stana koji se pokazao izazovnim za održavanje bez iscrpljujućih napora vikendom. Prašina se nakuplja iza noćnog ormarića, tkanina se teško uklapa ispod sofe, tepisi djeluju kao hvatači prašine, a raspored namještaja nalikuje labirintu.

Međutim, interijer može imati i ljepotu i praktičnost za život i održavanje. Evo nekoliko prijedloga kako ga usavršiti bez ugrožavanja njegove estetske privlačnosti:

1. Namještaj s nogama olakšava proces čišćenja bez napora.

Sofe, fotelje i komode podignute na noge ne samo da vizualno povećavaju svjetlinu prostorije, već i olakšavaju učinkovito čišćenje ispod njih. Usisavač opremljen odgovarajućom mlaznicom ili robotski usisavač može se bez napora pomicati ispod namještaja, eliminirajući potrebu za preuređivanjem svega svaka dva tjedna.

Optimalna visina je između 10 i 15 centimetara iznad poda, što osigurava lakoću čišćenja i potiče vizualnu ventilaciju.

2. Načelo minimalizma: eliminirati vizualni nered
Prisutnost brojnih predmeta u sobi, kao što su otomani, stolice i ukrasni stolovi, ima tendenciju nakupljanja prašine i poticanja atmosfere nereda.

Otopina:

Zadržite 1-2 naglašena dijela dok ostatak rasporedite po potrebi. Organizirajte dekor u skupinama, na primjer na pladnjevima ili unutar kompozicija, umjesto da ga razbacate po sobi.
Uklonite sve predmete koji se mogu ukloniti s poda, poput košara, stalka i igračaka.

3.Osim toga, otvorene police ometaju učinkovitost.

Dok police ukrašene vazama, knjigama i ukrasnim predmetima mogu izgledati estetski ugodno na Pinterestu, u stvarnosti zahtijevaju sat vremena brisanja prašine i preslagivanja svaki tjedan.

Savjet:

Ormari imaju zatvorene fronte postavljene na različitim visinama, osiguravajući učinkovit raspored predmeta po različitim komadima namještaja.
Postavite police na mjesta koja primaju minimalnu aktivnost. 4. Koristite kante, košare i kutije.

4.Organiziranje vašeg skladišta ključno je za čišćenje bez napora. Kada se predmetima dodijele određene lokacije, ništa se ne ostavlja “privremeno” postavljeno na podu ili stolcima.

Koristite mekane košare za igračke; odlučite se za ukrasne kutije za deke; koristite ladice unutar ladica za punjače i manje predmete; a za dokumente, radije okomite mape nego neorganizirane hrpe na stolu. Ključni uvid je da dvije ili tri velike kutije stvaraju estetski ugodniji izgled od mnoštva manjih, neusklađenih posuda.

5. Sofa i krevet nemaju vezu s podom.
Kada je namještaj postavljen blizu poda bez ikakvih razmaka, prašina i mrvice skupljaju se u podnožju, što ih čini teškim za pristup i čišćenje.

Alternative:

Sofe, otomani i ormarići s podignutim nogama koji dopuštaju pristup prašini primjeri su namještaja dizajniranog s praktičnošću na umu. Komadi ukrašeni letvicama nalikuju čvrstom okviru, ispod kojeg nijedan predmet ne može pobjeći.

6. Minimalna količina tekstila u prostorima određenim za tranzit.

Elegantni tepisi i tepisi pružaju udobnost; međutim, u prostorima kao što su hodnici, kuhinje i hodnici, skloni su nakupljanju prljavštine i zahtijevaju često čišćenje. Ovo zapažanje vrijedi i za ogrtače, baldahine, stolnjake s dugim resama i zavjese smještene u nišama.

Preporuka: Postavite prostirke u prostore gdje su udobnost i mir najvažniji, poput spavaće sobe i uz kauč, a pritom pazite da u ostalim dijelovima vašeg stana pod ostane čist i nenatrpan.

7. Praksa čišćenja “u hodu” pojavila se kao nova navika.

Kada je vaš dom pomno organiziran za praktičan pristup, nećete provesti trideset minuta preslagujući i premještajući stvari prije čišćenja. Štoviše, razvijanje ove navike pokazat će se bez napora.

Pet minuta svakog jutra treba posvetiti brisanju prašine s vidljivih površina. Navečer odvojite još pet minuta da očistite područja koja ste usisali ili obrisali.
Posljedično, nakupljanje prljavštine bit će svedeno na minimum, eliminirajući potrebu za mentalnom pripremom prije poduzimanja zadataka generalnog čišćenja.

Čistoća nije definirana samo sterilnošću; karakterizira ga dom koji je udoban za život, lak za kretanje i omogućuje brzo organiziranje stvari. Pravi osjećaj čistoće postiže se prisutnošću originalnog namještaja, lako dostupnih površina i promišljenog uređenja – čime se osigurava ugodan boravak na dnevnoj bazi, a ne samo na određene dane čišćenja.

POKLANJAMO TI KNJIGU BESPLATNO!

Upiši svoj email i preuzmi knjigu "Astrologija nije bauk"! Zaviri u tajanstveni svijet zvijezda i otkrij kako zvjezdana magija može promijeniti tvoj pogled na sebe i svijet oko tebe!

Jedan klik te dijeli od tvoje knjige i novih spoznaja!

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here