Oglasi - Advertisement

Određene osobe posjeduju sposobnost opažanja nijansi koje drugima izmiču, a nije neuobičajeno da različiti gledatelji vide potpuno različite elemente unutar iste slike, kao što je primjer ove koju vam danas predstavljamo.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Optička iluzija navela je korisnike interneta da preispitaju svoje percepcije. Uključite svoje kognitivne sposobnosti – što vidite na ovoj slici? Nevjerojatno, 99 posto ispitanika tvrdi da vidi zmiju i ostaje pri tom uvjerenju, čak i kada ih se zatraži da razmotre mogućnost alternativnog lika skrivenog unutar fotografije. Istraživanja pokazuju da je 99 od 100 pojedinaca prepoznalo smotanu zmiju kao početni objekt viđen u ovoj optičkoj iluziji, a posebice 99 od tih pojedinaca nije bilo u pravu.

Nakon daljnjeg proučavanja od nekoliko trenutaka, shvatili su da izgled može dovesti u zabludu. U stvarnosti, slika ne sadrži zmiju; nego prikazuje ruke koje su vješto oslikane da oponašaju zmiju. Ova optička iluzija posjeduje psihološku dimenziju koja ovisi o vašoj početnoj percepciji. Spadate li u onih 99 posto ili ste među onih 1 posto koji su prepoznali ruku? Odgovor na ovaj upit također otkriva specifične karakteristike o vama. Stoga, zaronimo u implikacije toga da budemo prvi koji ga je identificirao…

ZMIJA

Ako je zmija prva slika koju vidite nakon gledanja ove optičke iluzije, to znači da posjedujete kvalitete asertivnog vođe poznatog po impulzivnim odlukama. Vaša oštroumnost privlači osobe u vašoj blizini, posebno privlačeći pojedince koji cijene vaš smisao za humor. Skloni ste riskirati i često pokazujete određeni stupanj rezerve kada je u pitanju pružanje utjehe drugima.

RUKA

Ako ste odmah prepoznali ruku na slici, to znači da posjedujete izvanredne analitičke sposobnosti. Obično skupljate značajne informacije prije nego što donesete zaključak i rijetko pribjegavate impulzivnom rješavanju problema. Vaša se metodologija pretežno temelji na znanju, a ne na instinktu. Iako su ove divne osobine vodstva vrijedne pažnje, povremeno možete djelovati kao ravnodušni.

Bonus tekst:

U suvremenom društvu čokolada se etablirala kao bitan element svakodnevnog života i smatra se jednom od najomiljenijih slastica na globalnoj razini. Ipak, put do postizanja ovog cijenjenog statusa bio je daleko od ugodnog. Podrijetlo čokolade seže tisućama godina unatrag do srca drevnih srednjoameričkih civilizacija, gdje je imala ulogu uvelike drugačiju od svoje sadašnje. Maje su bili prvi ozbiljniji korisnici kakaovca, a nakon njih Asteci koji su od njegovih zrna napravili napitak nazvan “xocolatl”. Ovaj napitak, poznat po svojim gorkim i pjenastim svojstvima, bio je bez šećera, a dobivao se miješanjem vode, začina i ljute papričice.

Umjesto da bude samo izvor užitka, smatran je pravom gozbom u čaši. Smatralo se da daje snagu, vitalnost, pa čak i božanske kvalitete. Doista, vođe poput Moctezume jeli su ga svakodnevno, čvrsto vjerujući da pomaže u održavanju njihove snage i usredotočenosti. Kakao je imao vrijednost koja je nadilazila njegov okus; grah je služio kao sredstvo razmjene, a povijesni zapisi pokazuju da se za deset zrna graha moglo kupiti pile, dok je za kvalitetan komad tkanine bilo potrebno stotinu.

U ovom je društvu kakao nadilazio jednostavnu prehranu; utjelovljivao je značaj, ponos i služio kao duhovni amblem. Po dolasku španjolskih konkvistadora u Novi svijet tijekom 16. stoljeća, ovaj osebujni napitak nije prošao nezapaženo.

Hernán Cortés i njegovi kolege istraživači prepoznali su njegovu vrijednost i odlučili ga predstaviti europskim dvorovima. Unatoč tome, gorak okus pića pokazao se neprivlačnim španjolskom nepcu. Posljedično, promijenili su napitak eliminirajući ljute začine i dodavši šećer i cimet, što je dovelo do nježnijeg i ugodnijeg pića koje je brzo postalo omiljeno među aristokracijom. Čokolada se u Europi prvi put pojavila oko 1500. godine, a isprva se uživalo isključivo u tekućem obliku.

Dulje vrijeme funkcionirao je kao prikaz raskoši, koji su mogli postići samo najimućniji pojedinci. Ipak, ova se situacija promijenila s početkom industrijske revolucije. 19. stoljeće nagovijestilo je novu epohu za čokoladu. Švicarska se istaknula kao pionir u poboljšanju proizvodnih tehnika. Godine 1828. postignut je napredak u procesu ekstrakcije zrna kakaovca, što je omogućilo masovnu proizvodnju. Ključni trenutak dogodio se 1875. godine kada je Daniel Peter, u suradnji s Henrijem Nestléom, napravio prvu mliječnu čokoladu koristeći mlijeko u prahu.

Ovaj revolucionarni izum trajno je promijenio teksturu, okus i strukturu čokolade, razvivši je iz tekućeg napitka u čvrsti slatkiš. U kasnom 19. i ranom 20. stoljeću istaknute tvrtke poput Cadburyja, Hersheya i Marsa pretvorile su čokoladu u globalni fenomen. Posljedično, zahvaljujući njihovim inicijativama, ova nekada elitna delicija, u kojoj su uživali uglavnom imućni slojevi, postala je dostupna široj javnosti u brojnim oblicima, uključujući pločice, praline, kreme i napitke.

POKLANJAMO TI KNJIGU BESPLATNO!

Upiši svoj email i preuzmi knjigu "Astrologija nije bauk"! Zaviri u tajanstveni svijet zvijezda i otkrij kako zvjezdana magija može promijeniti tvoj pogled na sebe i svijet oko tebe!

Jedan klik te dijeli od tvoje knjige i novih spoznaja!

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here