Otac Predrag, je poznati pravoslavni svećenik, koji je porijeklom iz Srbije. Naime on je prvenstveno poznat po svom aktivnom angažmanu na društvenim mrežama, gdje sa svojim pratiteljima dijeli stavove o nizu tema.

U svom javnom obraćanju ističe važnost njegovanja čvrstih odnosa s obitelji i bližnjima, ustvrdivši da se istinsko spasenje i sreća postižu uzajamnom podrškom i povezanosti.
Otac Predrag Popović slovi kao jedna od vodećih duhovnih osoba našeg vremena, zavrijedivši duboko poštovanje i pažnju ne samo vjernika nego i šire publike koja u njegovim porukama nalazi utjehu i nadahnuće. Svoja duhovna učenja i uvide često širi svojim sljedbenicima putem platformi društvenih medija, posebice Facebooka i YouTubea, gdje njegovi postovi privlače značajan angažman i obiluju pozitivnim odgovorima.
Otac Predrag se u nedavnom priopćenju pozabavio pitanjem usamljenosti i inherentnim rizicima povezanim s uvjerenjem da “ne trebam nikoga”.
Ova naizgled bezopasna tvrdnja krije duboke zamke koje pojedince mogu odvratiti od istinske biti života i duhovnog spasenja. Naglašava da takva izjava prijeti odvraćanjem pojedinaca od njihove temeljne egzistencije i njihove duhovne zajednice. Ideja “Ne trebam nikoga. Samo ja i Bog” često se manifestira kao obrambeni mehanizam, namijenjen očuvanju vlastite autonomije i samopouzdanja.
Ipak, pater Predrag naglašava da takva izjava može pokrenuti proces duhovnog i emocionalnog otuđenja. Kako netko prihvaća ovo načelo, progresivno se izolira od svoje obitelji, prijatelja i zajednice, njegujući osjećaj sebičnosti i ravnodušnosti. Ova sve veća odvojenost čini ih podložnijima manipulaciji i vanjskim pritiscima koji ih mogu zavesti. Otac Predrag upozorava: „Đavao nas otuđuje od naše istinske biti kada vjerujemo da nam u životu ne treba nitko osim Boga.
Pojedinac može vjerovati da je odan Bogu i da se drži svoje vjere; međutim, on se zapravo može udaljiti od istinskog spasenja i zajedništva. Štoviše, naglašava važnost njegovanja odnosa s obitelji i zajednicom, tvrdeći da se autentični duhovni i osobni razvoj može postići samo kroz jake veze i uzajamnu podršku. Kada se osoba povuče u izolaciju, odvoji od drugih i podlegne samoći, riskira smanjenje svoje životne snage, kreativnosti i vjere u perspektivniju budućnost.
Otac Predrag pojašnjava: “Kada se pojedinac ukloni iz zajednice i udalji od svoje obitelji, lako postaje podložan manipulaciji i unutarnjoj izolaciji. Primarni cilj zlonamjernih sila je odvojiti ga od onih kojima je stalo do njega i poremetiti njegove veze sa životom zajednice. Posljedično, osoba nije u stanju njegovati vlastitu samoću i usamljenost, koja, unatoč potencijalu za obnova, sama po sebi može biti opasno opasna, a cilj nam je podsjetiti da nismo usamljeni u ovom svijetu i da zajednica i uzajamna ljubav služe kao temeljni stupovi istinske vjere i duhovnog blagostanja.
Otac Predrag nas potiče da se klonimo opasnosti koje su povezane s izolacijom i da odbacimo mišljenje da možemo samostalno uspješno prolaziti kroz život. Suština ljudske povezanosti je temelj na kojem se zasniva život ispunjen smislom, ljubavlju i duhovnim mirom. Njegove primjedbe predstavljaju snažan poziv na njegovanje odnosa, međusobno suosjećanje i aktivno traženje podrške i otpornosti unutar naše zajednice. Samo tim nastojanjima možemo ublažiti rizike koje nosi izolacija i pretjerano oslanjanje na sebe.
U društvu koje se sve više fokusira na individualizam i promiče izolaciju, komunikacije ove vrste djeluju kao ključni podsjetnik na važnost jedinstva, uzajamnog razumijevanja i suosjećanja – principa koji su temeljni za našu ljudskost i uvjerenja.