Oglasi - Advertisement

 Verica Rakočević, proslavljena modna dizajnerica,koja je već uveliko zagazila u osmu deceniju života. Verica je dokaz da su za ženu poput nje , godine samo broj , jer na izgledu joj mogu pozavidjeti i mnogo mlađe kolegice.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Njezina besprijekorna prezentacija i živahno držanje doista su očaravajući. Slavni dizajner nerijetko zapanji promatrače odjevnim komadima koje manekenke pokazuju na modnoj pisti. Nedavno je svojim ansamblom ponovno zanijemila publiku.

Unatoč tome, njezini nedavni modni izbori za javnost istinski su osvojili publiku. Verica je podigla pravu pomutnju kada je objavila fotografiju na kojoj se nalazi u raskopčanom sakou, isprva otkrivajući košulju ili grudnjak. Ova odvažna slika bila je uparena s dirljivom porukom: “Prigrlite svoje autentične emocije, čak i ako se nađete sami u njima” – upečatljiv citat koji se pripisuje Henriju Michauxu.

Nakon izljeva divljenja njezinim iznimnim osjećajem za stil, jedna od Vericinih obožavateljica imala je potrebu raspitati se o tajni njezinog mladolikog izgleda. Verica se prije jedanaest godina udala za trideset godina mlađeg skladatelja Veljka Kuzmančevića, što je izazvalo veliki interes javnosti.

Kako je vrijeme odmicalo, postali su jedan od najomiljenijih parova u javnosti. Verica, ne pokolebana velikom razlikom u godinama, ponosi se prolaskom godina. Taj se osjećaj očito odražava u neretuširanim slikama koje objavljuje na svom Instagram računu, a koje elegantno ističu njezinu prirodnu ljepotu bez potrebe za bilo kakvim digitalnim izmjenama.

Tema starosti često se nameće u raspravama i smatram je prilično zabavnom. Čini se da žene podnose većinu oštrih kritika koje se odnose na njihovu dob. Osobno, osjećam se omalovaženo kada me zovu “baka”, unatoč mom živahnom i energičnom ponašanju. Iako cijenim što imam šest izvrsnih unučadi, izraz “baka” može biti obeshrabrujući kada se pripisuje ženi u četrdesetima. Izražavam solidarnost sa svim ženama koje se susreću s ovim problemom.

Zanimljivo je da se muškarce u pedesetim godinama rijetko naziva djedovima. Titula bake i djeda trebala bi biti rezervirana za pojedince koji stvarno imaju unuke. Bit mladosti nije definirana kronološkom dobi, već nečijom snagom i sposobnošću za kreativnost. Kako je Rakočević artikulirao, mladost je u osnovi stanje duha.

BONUS:

Godine 1770. skupina istraživača na brodu Britanske kraljevske mornarice kojom je zapovijedao kapetan James Cook došla je do izuzetnog otkrića o iznimnim ljekovitim svojstvima biljke čajevac, znanstveno poznate kao Melaleuca alternifolia. Njihovo ih je putovanje dovelo do obala Australije, u blizini živopisnog suvremenog grada Sydneya. Diljem ove prostrane zemlje naišli su na brojna visoka stabla s aromatičnim i mirisnim lišćem.

Aboridžinski narodi Australije, priznati kao izvorni stanovnici, dali su iscrpna izvješća o terapeutskim svojstvima ovog drveća. Bezbrojnim generacijama listovi čajevca cijenjeni su i korišteni za njegu rana i posjekotina. Aboridžinski običaji kažu da kada se znatna količina ovog lišća rasprši u obližnje lagune, stvara se izuzetno ljekovito sredstvo koje se dobiva izravno iz ulja koje se nalazi u njima.

Učinkovitost obloga dobivenih od ovog lišća bila je izuzetno snažna, igrajući vitalnu ulogu u borbi protiv raznih kožnih infekcija, uključujući i one teške prirode. Nakon otkrića njezinih ljekovitih svojstava, kapetan Cook ovoj je biljci dodijelio nadimak “stablo čaja”. Tijekom 19. stoljeća, kada su se Europljani naselili u Australiji, čajevac je postao široko prihvaćen u tradicionalnoj medicini, posebno poznat po svojoj učinkovitosti u liječenju rana, opeklina i brojnih kožnih bolesti.

POKLANJAMO TI KNJIGU BESPLATNO!

Upiši svoj email i preuzmi knjigu "Astrologija nije bauk"! Zaviri u tajanstveni svijet zvijezda i otkrij kako zvjezdana magija može promijeniti tvoj pogled na sebe i svijet oko tebe!

Jedan klik te dijeli od tvoje knjige i novih spoznaja!

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here