Slatki Greh se 1981.godine pojavio na domaćoj jugoslavenskoj muzičkoj sceni. Ubrzo je posto veoma zapažen i tražen , najviše zbog pjevačice koja se u to doba isticala dugim nogama, plavom kosom i lijepim glasom.

Ubrzo je postala simbol Saše Popovića i cijele grupe. Iako je Lepa Brena nadaleko priznata kao značajna figura u svijetu folk glazbe, postoji nekoliko aspekata njezina života koji ostaju uglavnom nepoznati javnosti. Naime, jedan od njezinih ranih interesa bio je vezan za mlađeg kolegu glazbenika. Iako je njezin pohod u glazbenu industriju započeo u nježnoj dobi, prvo je morala raditi razne poslove kako bi uzdržavala svoju obitelj, jer nisu bili dobrostojeći.
Njezin otac, medicinski tehničar, svojom je zaradom preskrbljivao njihovu peteročlanu obitelj, dok je majka povremeno davala doprinos šivanjem. Nakon preseljenja u Beograd zbog studija 1979. godine, Brena je bila prisiljena potražiti posao i javila se na oglas za dadilju za njihovu kćer Anu, čime je preuzela tu ulogu.
Mladi par, Cveta i Tomislav, Breni su osigurali stan na Tašmajdanu, gdje je ona preuzela ulogu njegovateljice njihove kćeri. Naime, kasnije se doznaje da je mlada djevojka Ana, koju je čuvala, izrasla u poznatu pjevačicu Anu Štajdohar, bivšu članicu benda “Tap 011”.
Ana je u intervjuu za medije ispričala zadivljujuću priču iz svog djetinjstva koju su joj prenijeli njeni roditelji, govoreći o tome kako ju je Lepa Brena, ranije poznata kao Fahreta Jahić, čuvala u skromnom stanu u blizini Palilulske pijace, nadomak Tašmajdana. U trenucima kada nitko drugi nije bio dostupan, Brena je preuzela obveze dadilje za Anu.
Ovo dirljivo iskustvo preraslo je u drago sjećanje kako je Brenina karijera napredovala, a Ana je uvjerena da je utjecalo na njezin glazbeni put. Zanimljivo je da je Lepa Brena već više od četrdeset godina, obilježena brojnim priznanjima, značajno prisutna u glazbenoj industriji.
Dok Brena na nastupima djeluje bezbrižno i bezbrižno, njezini susjedi i sugrađani, uz blisku prijateljicu i susjedu, svjedoče s kakvim je izazovima prolazila kroz život. S toplim osmjehom ova dugogodišnja prijateljica dočekivala je posjetitelje u svom stanu, spremna otkriti do sada neispričane priče o životu omiljene jugoslavenske pjevačice, a koje nisu podijeljene u javnosti.
Komšinica Mirsada koja je gostovala u emisiji “Metar moga sela” ima blizak odnos s Ifetom i njenom majkom. Ifeta, starija žena koja živi sama, često je posjećivala Mirsadin dom, njegujući duboku povezanost. Dodatno, Mirsada se poziva na svoje poznavanje Brene, Fakete i njihovog brata, sugerirajući sveobuhvatno razumijevanje obitelji.
U njezinoj mladosti, Brenin susjed je imao privilegiju promatrati njezino školovanje i dijeliti uvide o njezinom akademskom umijeću, budući da joj je suprug u to vrijeme bio jedan od profesora. Susjed se rado prisjećao Brene, prisjećajući je se kao izvanredne osobe iz srednje škole koja je bila primjer dobrote i služila kao uzor u zajednici. Brenina izvanredna inteligencija bila je nepogrešiva, a njezin suprug imao je cijenjenu ulogu njezina učitelja. Kao studentica, neprestano je bila izvrsna, postižući visoke ocjene svojom nepokolebljivom predanošću učenju i iznimnim trudom.
- Bio sam duboko impresioniran njezinom izvanrednom odlučnošću i nepopustljivom ustrajnošću. Bez sumnje, ona se ubraja među najizuzetnije pjevačice koje sam susreo. Za razliku od mnogih, ona je u potpunosti posvećena svojoj strasti prema pjevanju. Po mom mišljenju, ona se ističe kao najinteligentnija, jer je mudro upravljala svakim penijem koji je zaradila umjesto da ga rasipa.
Ova mudra odluka dovela ju je do izvanrednog položaja koji danas zauzima. Tokom njihovog susreta, komšinica je imala priliku da upozna i Breninog supruga Bobu Živojinovića. Brenin bračni status je nepokolebljiv, a njeno divljenje Bobi jasno je vidljivo.
Često su posjećivali susjedstvo, a jedno vrijeme su živjeli u Grandu nakon smrti Breninog oca Abida. Za to vrijeme sam ih i ja posjetio.
Štoviše, bilo mi je bitno da budem prisutan u trenutku Ifetine smrti. Susjed daje ove uvide, osvjetljavajući teške trenutke kroz koje je Brena prošla kroz svoj život. Liječnici u Beogradu rekli su da se stanje njezine majke pogoršalo do te mjere da ju je jedva prepoznala. Ipak, Brena je ipak smogla snage da me spomene, jer sam s njom proveo najviše vremena, nazivajući me svojom trećom kćerkom.
Osim toga, jedna Brenina prijateljica iz škole ispričala je vlastito iskustvo gubitka roditelja. Gubitak roditelja dovodi do prekida značajnog odnosa, što dodatno komplicira situaciju. Iznenadna promjena događa se kada netko više ne živi na istoj lokaciji kao i njegovi roditelji, potičući emocionalnu povezanost s mjestima njihova pokopa.
Kao što su moje sestre primijetile, ova udaljenost postupno stvara osjećaj odvojenosti od svega, što može biti prilično teško za snalaženje. Trenutno, jedini faktor koji me sprječava da postanem nostalgičan za prošlim ljubavima i bivšim partnerima je fizička udaljenost koja nas razdvaja. Shvaćam da ova situacija obuhvaća široku lepezu iskustava i emocija.
Stanovnik iste zgrade kao Brena govori o njenom trajnom šarmu.
Nedvojbeno je pokazivala živahnu i društvenu narav, konstantno privlačeći pažnju i uživajući popularnost dok je sudjelovala u glazbenim nastupima kako u Domu mladih tako iu Gimnaziji. Prema riječima susjeda, Brena je pokazivala krajnju nezainteresiranost za eventualna kršenja pravila koja su možda postojala u tom razdoblju.