Oglasi - Advertisement

Brojni aparati značajno nam pomažu u kućanskim poslovima, a takve uređaje posjeduje gotovo svaki dom. Uprkos tome, mnoge domaćice imaju potrebu za sušilicom veša , međutim zbog previsokih troškova to odgađa. U nastavku članka vam donosimo savjet kako osušiti veš bez sušilice.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

U nedostatku sušilice za rublje, postaje neophodno staviti svježe opranu odjeću u toplije dijelove vašeg prebivališta tijekom zimskih mjeseci, osiguravajući da ostane zaštićena od vlage i padalina. Ova praksa može predstavljati izazove jer rublju može biti potrebno dulje vrijeme da se osuši, što često rezultira neugodnim mirisom. U slučaju potrebe za češćim ciklusima pranja rublja bit će potrebni dodatni uređaji za sušenje, koji nepotrebno zauzimaju dragocjeni prostor. Portal santeplusmag dao je savjete kako ubrzati sušenje odjeće tijekom zime, čak i bez upotrebe skupe sušilice.

Postoji nekoliko učinkovitih metoda za ubrzavanje procesa sušenja rublja. Ispod su preporuke za poboljšanje sušenja odjevnih predmeta. Jedan posebno učinkovit pristup uključuje korištenje manje poznate značajke na vašoj perilici rublja.

Ova značajka radi slično centrifugi, što znatno skraćuje vrijeme potrebno za sušenje rublja. Mnogi pojedinci običavaju zanemariti ovu opciju, a neki je čak izbjegavaju zbog zabrinutosti da bi mogla rezultirati pretjeranim gužvanjem njihove odjeće. Unatoč tome, centrifuga tkanine pri velikoj brzini učinkovito izvlači višak vode, čime se skraćuje vrijeme sušenja.

Kako bi se potreba za glačanjem svela na najmanju moguću mjeru, preporučljivo je što je moguće temeljitije ispeglati odjeću odmah nakon vađenja iz perilice, prije nego što je objesite da se osuši.

Praktičan pristup ubrzanju sušenja odjeće, osim korištenja centrifuge perilice rublja, uključuje postavljanje sušilice ispred radijatora i vješanje svakog odjevnog predmeta na vješalice prije stavljanja u sušilicu. Ova metoda pospješuje cirkulaciju zraka, što posljedično ubrzava proces sušenja tkanina. Nadalje, ublažava razvoj neugodnih mirisa između odjevnih predmeta, faktor koji se često zanemaruje. Međutim, ako odjeći nedostaje dovoljno prostora i ventilacije te je previše pakirana, trajanje sušenja će se znatno produžiti.

Što je razlog bržeg sušenja rublja na hladnijem zraku? Ubrzano sušenje rublja na nižim temperaturama može se pripisati smanjenom sadržaju vlage u hladnom zraku. Kako odjeća gubi vlagu, ona isparava u okolnu atmosferu. Kada je zrak zasićen vlagom, isparavanje vlage iz odjeće postaje izazov, što rezultira produljenim vremenima sušenja. Nasuprot tome, u uvjetima suhog zraka vlaga brže isparava, čime se omogućuje brži proces sušenja rublja.

Ukratko, brzina sušenja rublja izravno je proporcionalna suhoći i hladnoći zraka. Koje je najpovoljnije mjesto za sušenje rublja u kući? Sušenje odjeće tijekom dana je najučinkovitiji pristup, jer koristi prirodno svjetlo za ubrzavanje procesa sušenja. Stoga je preporučljivo odabrati prostoriju koja ima maksimalnu izloženost sunčevoj svjetlosti. Osim toga, preporučuje se korištenje odvlaživača zraka u prostoru gdje se rublje vješa da se suši.

  • Ako do sada niste nabavili odvlaživač zraka, dat ćemo vam smjernice kako ga lako izraditi. Učinkovita količina od 150 grama krupne soli može odvlažiti prostor od približno 25 četvornih metara. Proizvodnjom dodatnih odvlaživača možete smanjiti rizik od razvoja plijesni.

Za izradu DIY odvlaživača, slijedite ovaj postupak: Stavite 150 grama grube soli u zdjelu i ostavite da odstoji preko noći u hladnjaku. Sljedeći dan pomoću lijevka prebacite sol u plastičnu bocu od 1,5 litara.

Postavite spremnik u vlažno okruženje i ostavite ga nekoliko dana, dopuštajući soli da apsorbira značajnu količinu prisutne vlage. Zamijenite sol odmah nakon što primijetite da je potamnila ili postala pretjerano vlažna, uz opću preporuku da to činite svaka četiri dana. Osim toga, ključno je svakodnevno provjetravati prostoriju, i ujutro i navečer, budući da je pravilan protok zraka ključan za upravljanje razinom vlage i sprječavanje neugodnih mirisa. Nadalje, određene sobne biljke mogu pomoći u povećanju razine vlažnosti.


Ova skupina je poznata po svojoj sposobnosti zadržavanja vlage i pročišćavanja okolnog zraka, a obuhvaća biljke kao što su orhideje, fikusi, bršljan penjačica i bostonska paprat. Ako ne želite koristiti perilicu nakon ručnog pranja odjeće, pridržavajte se sljedećih koraka.

Započnite tako da čvrsto okrenete odjevni predmet u rukama kako biste uklonili višak vode, zatim ga položite na suh, upijajući ručnik i zagladite. Zatim stavite odjevni predmet drugim komadom tkanine i nježno pritisnite ručnik dok ga motate. Nakon odmotavanja primijetit ćete da je vaša odjeća znatno suša, što će omogućiti brže sušenje u sušilici. Trebate li odmah odjenuti svježe opranu odjeću, razmislite o ovoj jednostavnoj tehnici. Nakon dovršetka gore navedenih koraka, nastavite s glačanjem svoje odjeće na ovaj način.

Započnite postavljanjem odjevnog predmeta ravno i postavljanjem glačala na srednje visoku temperaturu, pazeći da se ne koristi para. Nakon toga preokrenite odjevni predmet i još jednom ga pritisnite glačalom. Nakon toga objesite predmet u dobro prozračenom prostoru i ostavite ga da odstoji 10 minuta.

Nakon ovog razdoblja mirovanja, ponovno upotrijebite glačalo i odjeća će biti suha. Alternativno, sušilo za kosu može se koristiti kao brza metoda za sušenje odjeće. Važno je održavati razmak od najmanje pola metra između sušila za kosu i odjeće. Ova metoda također je učinkovita za sušenje vunenih predmeta.

POKLANJAMO TI KNJIGU BESPLATNO!

Upiši svoj email i preuzmi knjigu "Astrologija nije bauk"! Zaviri u tajanstveni svijet zvijezda i otkrij kako zvjezdana magija može promijeniti tvoj pogled na sebe i svijet oko tebe!

Jedan klik te dijeli od tvoje knjige i novih spoznaja!

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here