Oglasi - Advertisement

Među raznolikom hranom koju ljudi konzumiraju, kokošja jaja su jedna od najomiljenijih. Mogu se pripremati na brojne načine, uključujući kuhane i kajgane, a često se ugrađuju u kolače i tijesta.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

U azijskim kulinarskim tradicijama jaja se vješto kombiniraju s rižom, au nekim se kulturama pripremaju i ukiseljena jaja. Osim toga, jaja služe kao izvanredan izvor proteina, korisnog kolesterola i raznih esencijalnih nutrijenata.

Unatoč tome, potreban je oprez pri rukovanju jajima, kao što je slučaj sa svim namirnicama, zbog njihove mogućnosti kvarenja. Procjena svježine jaja može biti posebno izazovna, budući da pojedinci često ovise isključivo o svom osjetilu mirisa i okusa kako bi procijenili je li se prehrambeni proizvod pokvario. Odavno je rečeno da jaja ne bi trebala imati miris po sumporu, jer takva indikacija sugerira da su neprikladna za konzumaciju.

Međutim, postoje slučajevi kada pokvareno jaje može proći neotkriveno, što dovodi do potencijalne štete nakon konzumiranja. Zapravo je moguće utvrditi kvalitetu kokošjeg jajeta pomoću posebnih vizualnih indikatora, pod uvjetom da nema mirisa sumpora i da postoji neizvjesnost u vezi sa stanjem jajeta.


Američko ministarstvo ističe važnost ispitivanja i boje i kvalitete bjelanjaka i žumanjaka. Ako žumanjak ima ružičastu nijansu ili neobičan bijeli ili smeđi premaz, to znači da jaje nije sigurno za konzumaciju.

Nadalje, tekuća ili mutna pojava u bjelanjku služi kao pokazatelj da jaje treba baciti. Također je važno procijeniti stanje ljuske; ako se prelako razbije, to znači da jaje možda nije visoke kvalitete i može predstavljati rizik za vaše zdravlje.

BONUS TEKST:

Opće je poznato da brojne biljke imaju povoljne učinke na ljudsko zdravlje, a danas ćemo raspravljati o ekonomičnom začinu koji se često koristi u kulinarstvu, a mnogi pojedinci i dalje nisu svjesni njegovih zdravstvenih prednosti.

Iako je kumin začin koji je često prisutan u brojnim kuhinjama, njegove su prednosti uglavnom neprepoznate. Koje radnje možemo poduzeti da to riješimo? Web stranica Healthline također naglašava ove prednosti. Kumin pomaže u probavi i služi kao važan izvor željeza. Može pomoći u liječenju dijabetesa i pridonosi regulaciji povišene razine kolesterola. Osim toga, djeluje kao preventivno sredstvo protiv raka debelog crijeva i gušterače. Sa svojim snažnim antioksidativnim svojstvima, pruža učinak čišćenja i nudi zaštitu od bolesti srca. Štoviše, ima potencijal za poticanje metabolizma.

Filtrirajte smjesu i dodajte je u sva slana jela kako biste zaštitili bubrege od štetnog utjecaja natrija. Njegovo djelovanje je brzo, ublažava refluks i žgaravicu – samo ga kratko prožvačite u ustima. Ovaj lijek također pomaže u smanjivanju plinova i nadutosti. Bogata kalcijem, vitaminima A i B12, te kalijem i magnezijem, nudi izuzetnu kombinaciju hranjivih tvari koje su korisne za naše kosti i zglobove. Nadalje, opskrbljuje željezo, koje je neophodno u borbi protiv anemije.
Osim toga, poboljšava pamćenje i pomaže u ublažavanju tjeskobe i umora. To pozitivno pridonosi razinama melatonina, a zatim pomaže osobama koje pate od nesanice. U nastavku su navedeni neki “uradi sam” lijekovi za različite probleme. 1. Kako biste poboljšali probavu, pomiješajte malu količinu sušenog đumbira s mljevenim kuminom i malo crnog papra. Nakon obroka, uzmite 1 čajnu žličicu ove mješavine pomiješanu s 1 čašom vode.

Za ublažavanje žgaravice poželjno je prije gutanja kratko prožvakati 1-2 komadića kumina. Ovaj lijek smiruje žgaravicu i pomaže u prevenciji refluksa. Za simptome povezane s prehladom i gripom, pomiješajte 15 g cijelog kumina s 400 ml vode i kuhajte smjesu dok u loncu ne ostane samo 100 ml. Svako jutro i večer preporučuje se piti 20 ml ove tekućine. Za rješavanje mučnine, mljeveni kim treba pomiješati s medom i uzimati nakon obilnog obroka. Za ublažavanje želučanih tegoba treba pripremiti i konzumirati mješavinu od 3 grama mljevenog kima s mlakom vodom.

Za kontrolu dijabetesa dodajte mljeveni kumin u čašu vode i konzumirajte ga jednom ili dva puta dnevno kako biste regulirali razinu šećera u krvi. Ovaj režim treba održavati najviše tjedan dana, nakon čega se savjetuje odmor. Osim toga, kumin pridonosi jačanju kostiju, zahvaljujući bogatom sadržaju esencijalnih hranjivih tvari i minerala, uključujući kalcij, vitamine A i B12, kao i kalij i magnezij, koji su svi ključni za održavanje čvrstoće, strukture i pokretljivosti kostiju.

Dodatno, ekstrakt sadrži spojeve koji oponašaju estrogen, potencijalno pomažući u liječenju osteoporoze. Nadalje, ekstrakt kumina može pomoći u smanjenju gubitka koštane mase kod starijih osoba i povećanju gustoće kostiju. Za pripremu je potrebno jednu čajnu žličicu kratko propirjati na laganoj vatri, zatim dodati 2,5 dcl vode, nakon čega smjesu treba poklopiti. Smjesu treba prokuhati i zatim ukloniti s vatre. Nakon što se procijedi i ohladi, čaj je spreman za konzumaciju.

POKLANJAMO TI KNJIGU BESPLATNO!

Upiši svoj email i preuzmi knjigu "Astrologija nije bauk"! Zaviri u tajanstveni svijet zvijezda i otkrij kako zvjezdana magija može promijeniti tvoj pogled na sebe i svijet oko tebe!

Jedan klik te dijeli od tvoje knjige i novih spoznaja!

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here