Oglasi - Advertisement

Mnoge domaćice broje dane do proljeća kako bi u svoje vrtove i na svoje balkonske prostore postavile prekrasno cvijeće i biljke. Možda niste znali, ali ovo mjesto je pravo vrijeme za sadnju petunija.

Sadržaj se nastavlja ispod oglasa

Petunije su jedne od najčešćih jednogodišnjih biljaka kojima se uljepšava ljepota nekoliko balkona, terasa i vrtova. Ove cvjetnice imaju duži period cvatnje i višestrukost cvatnje. To se može učiniti u različitim oblicima, veličinama i bojama cvijeća samo odabirom odgovarajućih sorti. Hibridizacijom su se razvili jednostruki ili dvostruki tipovi – boje su monotone ili s raznolikim kombinacijama boja.

Te značajke mogu biti relativno veliki ili mali cvjetovi, hibridi koji su tolerantniji na kiše ili oni koji su mnogo tolerantniji na sušu, a ovisit će o tome što netko preferira i ekološkim uvjetima koje može ponuditi. Iako mnogi hibridi i kultivari dobro uspijevaju na sunčanim mjestima, oni cijene polusjenčana područja kada je jako vruće tijekom ljeta. Sije se u mjesecu veljači. Petunija se sije u veljači i ožujku.

Rasporedite sjeme petunije što je moguće ravnomjernije po površini. Tako raspoređeno fino sjeme može se pomiješati s pijeskom prije raspodjele kako bi se olakšao proces sjetve. Uzaludno je prekrivati ​​sjeme s više supstrata; dovoljno je lagano poprašivanje podloge. Način sjetve sličan je onom koji se koristi za bosiljak jer je sjeme petunije po ponašanju slično sjemenu bosiljka. Nakon sjetve sjeme poprskajte vodom i prekrijte posudu prozirnim papirom ili polietilenom.

To će pomoći da se izbjegne ekstremno isušivanje gornjeg sloja i time pomoći mladim biljkama da dobro proklijaju i niknu. Za najbolje rezultate, posudu držite na prozorskoj dasci radi dobrog osvjetljenja i topline od sunca, po mogućnosti južno. Pogodna temperatura i za klijanje i za nicanje je 25°C; temperature ispod 20°C neće pogodovati njihovom uspjehu. U slučaju da se ne mogu postići odgovarajući temperaturni i osvjetljeni uvjeti, sljedeća najbolja stvar koju možete učiniti je staviti posudu s posijanim sjemenkama ispod stolne lampe.

Provjeriti stanje usjeva i po potrebi prozračiti skidanjem folije u slučaju da je supstrat prenamočen. U povoljnim uvjetima, mlade biljke će proklijati unutar tjedan dana. U ovom trenutku temperaturu treba spustiti na 20°C.

Savjet je zalijevati po posudama. Mlade biljke su u visokom postotku osjetljive ne samo na nedostatak vode, već i na višak vode. Zato je najuspješniji način zalijevanja kroz spremnik: većina supstrata dobiva svu vodu koja mu je potrebna. Postupni razvoj u najranijoj dobi mladih biljaka može biti posljedica postavljanja njihovih korijenskih sustava.

Ako je posijano pregusto, bolje je višak biljaka ukloniti pincetom. U prenapučenim nasadima biljke se brzo rastežu ili se često prevrću i umiru. Čim mlade biljke razviju dva prava lista, treba ih pojedinačno pikirati u posude.

  • Ova praksa je uobičajena u tradicionalnoj tehnici pikiranja mlade paprike ili rajčice. U slučaju da vidite da se biljke istežu, snizite temperaturu na 15°C uz redovitu njegu koja uključuje zalijevanje i prihranjivanje mladih.

Da bismo imali lijepo oblikovanu grmoliku biljku, treba je orezati iznad petog pravog lista. To potiče grananje i cvjetanje u biljku koja izgleda poput cvjetnog grma. Nije dobro kupovati duge, tanke, lomljive sorte biljaka. Umjesto toga, trebali bi biti niski i čvršći s tamno obojenim listovima.

POKLANJAMO TI KNJIGU BESPLATNO!

Upiši svoj email i preuzmi knjigu "Astrologija nije bauk"! Zaviri u tajanstveni svijet zvijezda i otkrij kako zvjezdana magija može promijeniti tvoj pogled na sebe i svijet oko tebe!

Jedan klik te dijeli od tvoje knjige i novih spoznaja!

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here